Tava āriene – tavs palīgs darba intervijā

Turpinām padomu sēriju, kā izcelties un pilnveidot savu sniegumu darba meklēšanas laikā. Tev tuvojas darba intervija un tu tiešām vēlies šo darbu? Šķiet, ka zināšanu tev ir gana, pieredzes arī, trešais komponents, kas tev vajadzīgs, ir pašpārliecība un spēja uzvesties brīvi un nepiespiesti.

Kā jau, iespējams, nojauti šajā rakstā pievērsīsimies tam, lai darba intervijas laikā tu justos maksimāli ērti un brīvi. Jo darba devēji pārsvarā grib redzēt atraktīvus un atvērtus cilvēkus. Viens no nedrošības iemesliem mēdz būt nepareiza apģērba izvēle. Jaunais kostīms kož, kurpes berž.. Jo sākuma samulsumu, visticamāk, tu pārvarēsi tai brīdī, kad sāksi runāt ar potenciālo darba devēju. Bet ja jutīsies neērti sava apģērba, vai nepiemēroti spilgto nagu dēļ, tad visticamāk no intervijas un darba čiks vien sanāks.

Apģērbs.
Vēlams ir izvēlēties klasiku apģērbu neitrālos toņos, lieliski iederētos klasisks, sievišķīgs kostīms. Šāds apģērbs atstās par tevi nopietnu iespaidu, bet atceries, galvenais, lai tev izvēlētajā apģērbā ir ērti un tu jūties glīta, jo tas tev sniegs lielāku pašpārliecību.
Klasika ir nemirstīga, bet, ja tava darba intervija nav ofisā un arī tavs darbs ir aktīvs, piemēram, saistīts ar sportu, dabas aizsardzību, aktīvo tūrismu utt., tad klasika gluži nebūs vietā. Ejot uz šādu darba interviju ģērbies ikdienišķi, bet, tomēr, nedaudz arī sapucējies, kaut vai ieliec jaukus auskarus, jaunu ķēdīti un tml., tas tev liks justies labākai, skaistākai un pārliecinātākai par sevi. Ģērbies mazliet šikāk, nekā tu ģērbtos, ja tā būtu parasta darba diena. Lai ko tu arī uzvilktu, galvenais, lai apģērbs būtu tīrs un nesaburzīts, jo šādām neformālākām darba vidēm tādas precīzas apģērba formulas nav, viss atkarīgs no nozares specifikas.
Pirms darba intervijas nav vajadzības pirkt jaunu apģērbu. Uz interviju uzvelc kaut ko, kas jau glabājas tavā skapī. Nu nevar būt, ka tev tur pēkšņi nekā nav. Jo galu galā, tu ej tikai uz darba interviju, un diemžēl nav garantijas, ka šo darbu iegūsi, tāpēc lieki netērējies.

Apavi.
Apavi ir būtiska apģērba sastāvdaļa. Ir cilvēki, kas izdara secinājumus pēc apaviem. Jo tīrāki un koptāki apavi, jo kārtīgāka cilvēka iespaidu par sevi rada apavu nēsātājs.
Uz darba interviju ejot, vienmēr ir labi izvēlēties slēgtus apavus ar nelielu papēdi. Ar krāsām arī jābūt piesardzīgai, vislabākie ir klasiskie toņi – melns vai balts. Spilgti dzeltenās augstpapēžu kurpes atstāj, kaut vai, savai pirmajai darba dienai jaunajā darbā, nevis intervijai.
Arī apavus tev nav jāiegādājas jaunus. Protams, izņēmums ir tad, ja apavi ir saplīsuši, nonēsāti vai ļoti vecmodīgi, jo kā jau augstāk minēju, daudzi cilvēki par otru spriež pēc apaviem.

Grims.
Nepārspīlē ar kosmētiku. Atceries, tu ej uz darba interviju, nevis ballīti. Ballīte, iespējams, būs pēc tam, kad būsi pieņemta darbā. Savā grimā lieto neitrālus pasteļtoņus, lai izskatītos pēc iespējas dabiskāka.
Atceries parūpēties arī par savām rokām un nagiem. Nagiem jābūt tīriem un sakoptiem. Tie var būt bez nagu lakas, bet, ja izvēlies nagus lakot, izvēlies gaišus, gandrīz caurspīdīgus toņus.

Aksesuāri.
Aksesuāri tevi izdaiļo, bet, lai kā tev patiktu tavas lielās rotas, uz darba interviju ejot, izvēlies nelielas, bet gaumīgas rotas, lai nekas neizlektu.
Uz interviju ejot, droši ņem līdzi mazu somiņu. Tā padarīs tavu tēlu sievišķīgāku un būs arī pie kā pieturēties, ja sāksi uztraukties. Bet ja tev līdzi jāņem kaut kādi dokumenti, CV vai portfolio, tad gan labāk izmanto koferīti vai mapi ar cietiem vākiem, jo dokumenti, kas būs saburzīti tavā mazajā somiņā, noteikti neatstās labu iespaidu.
 
Atceries, pirms ej uz pārrunām lēni un dziļi ieelpo, sakopo domas un uz priekšu. Iespējams, tieši tu esi tā, kuru kāds darba devējs izmisīgi meklē.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.