KĀ uzrakstīt labu motivācijas vēstuli – 6 būtiskas nianses

Kandidējot uz kādu amatu, laba motivācijas vēstule var būt tava panākumu atslēga. Taču, lai to uzrakstītu veiksmīgi, jāiemācās pāris gudrības. Kādas? Par to šoreiz!

3 BŪTISKAS LIETAS, KURĀM JĀBŪT TAVĀ MOTIVĀCIJAS VĒSTULĒ
Pareiza vēstules forma. Atšķirībā no CV, motivācijas vēstulei nav stingri pieņemtas vienotas formas. Tomēr ir daži tehniski sīkumi, ko, rakstot motivācijas vēstuli potenciālajam darba devējam, vajadzētu ievērot. Pirmkārt, ja šāda informācija ir pieejama, vēstuli vēlams adresēt konkrētam uzņēmuma darbiniekam, kurš ir atbildīgs par darbinieku pieņemšanu. Adresāts jānorāda motivācijas vēstules augšējā labajā stūrī.
Otrkārt, jāmin informācijas avots, kur uzzināji par vakanci. Šeit vēl labāka iespaida radīšanai vari uzrakstīt arī pāris labus vārdus par kompāniju, tomēr nepārspīlē – acīmredzami glaimi nepatīk nevienam!
Treškārt, motivācijas vēstules beigās piemini, ka priecātos par uzaicinājumu uz darba interviju un labprāt atbildētu uz papildus jautājumiem. Pasakies par laiku, ko darbinieks veltījis tavas vēstules lasīšanai.

Laba valoda.
Tā kā motivācijas vēstule rakstāma brīvā formā, darba devējam tā ļauj novērtēt tavu spēju izteikties. Šī iemesla dēļ ir ļoti svarīgi piedomāt ne tikai pie vēstules satura, bet arī pie interpunkcijas (pareizas pieturzīmju izlikšanas) un valodas stila – vēstulei jābūt viegli lasāmai. Ja nejūties droša par savām gramatikas zināšanām un valodas izjūtu, pirms nosūtīšanas iedod vēstuli izlasīt kādam tuviniekam, kas spēs to novērtēt „no malas”.

Labās īpašības un darba pieredze.
Motivācijas vēstulē īsi jāapraksta sava darba pieredze. Ja tā bijusi kārotajā sfērā – lieliski, taču ja ne, motivācijas vēstules brīvo formu vari izmantot savā labā. Attiecīgās sfēras pieredzes trūkuma gadījumā, kodolīgi un argumentēti raksti par savu interesi, zināšanām un iemesliem, kādēļ tu šai nozarē varētu būt veiksmīga. Uzraksti, kādu labumu tu dotu uzņēmumam, ja viņi par jauno darbinieku izraudzītos tevi. Ja labi mācēsi pamatot savu viedokli, informācija būs tikpat vērtīga, cik vienkārši aprakstīta darba pieredze. Protams, arī gadījumā, ja tev ir atbilstoša darba pieredze, neaizmirsti uzsvērt savas labās īpašības un prasmes.
Ja apraksti iepriekšējo darba pieredzi citā sfērā, atrodi veidu, kā to savienot ar kārotās vakances vajadzībām. Atceries – darba devējs meklē to, ko viņam vajag, nevis piedāvā to, ko vēlies iegūt! Rakstīt informāciju, kas nav saistīta ar vakancei nepieciešamajām prasmēm un īpašībām, nav nepieciešams.

3 LIETAS, NO KURĀM LABĀK IZVAIRĪTIES
Nemelo. Lai gan motivācijas vēstulē sevi paslavēt ir labi, nepārspīlē. Nepiedēvē sev īpašības, kuras tev nepiemīt, jo agri vai vēlu tas tiks atklāts, un šādas situācijas nebūs patīkamas ne tev, ne tavam darba devējam.

Nedublē CV.
Viena no galvenajām kļūdām, rakstot motivācijas vēstuli, ir CV informācijas dublēšana. Motivācijas vēstule nav stāstījuma veidā izvērsts CV. Neraksti par to, ko darba devējs var īsi un konspektīvi uzzināt tavā CV, piemēram, par savām valodas zināšanām, datorprasmēm un izglītību. Protams, ja uzskati, ka vakancē, kurai piesakies, šī informācija izvērstā veidā ir nepieciešama, motivācijas vēstulē to vari iekļaut.

Nepārspīlē ar apjomu.
Veiksmīgas motivācijas vēstules sastādīšanai nepieciešams atrast apjoma zelta vidusceļu – tā nevar būt pārāk lakoniska, taču nav vēlams izplūst garās esejās, jo jārēķinās, ka atbildīgais darbinieks motivācijas vēstuļu lasīšanai nevēlas veltīt visu dienu. Optimālais motivācijas vēstules apjoms ir aptuveni puse A4 lapas, maksimālais – A4 lapa.
Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.