Skaistuma etalons vai stereotipi

Cilv?ka dvēsele (vai sauciet to kā vēlaties) ir svarīgāka par ārējo skaistumu? Kādu laiku atpakaļ skatījos raidījumu Viss notiek

http://www.vissnotiek.lv/anna-un-budisti/

Un noskatoties sižetu atkārtoti aizdomājos vai es varētu būt laimīga, ja savā izskatā uzlabotu visu, kas man sevī nepatīk….un īsti neatradu atbildi uz šo jautājumu. Tik bieži dzirdēts teiciens, ka ne jau ārējais skaistums ir galvenais, bet gan cilvēka dvēsele… bla bla blaaa…

Bet kādēļ tad gribot vai negribot pirmais ko ievērojam ir cilvēka āriene. Pēc vizuālā tēla izdarām secinājumus, veidojam priekšstatus par cilvēku vai ietekmējamies no  stereotipiem.

Savus draugus, mīļoto otro pusīti meklējam, pirmkārt, pēc tā kā iedomājamies šim cilvēkam būtu jāizskatās un pēc tam piedāvājam viņam rakstura īpašības utt.

Vai tiešām esam “akli”, ka neredzam vai nevēlamies saskatīt otra cilvēka iekšējo skaistumu? Vai varbūt vizuālajam tēlam piedāvājam tās rakstura īpašības kādas vēlamies šajā cilvēkā redzēt pat ja tādu tur nemaz nav? ī

Visvieglāk laikam būtu vaicāt Jums pēc kā izvēlaties vai kas nosaka to vai jums patīk cilvēks, piemēram, tāds ar kuru vēlētos veidot kādas attiec?bas? (ar to es domāju ne tikai pretējo dzimumu, bet arī vienkārši draugus…)

11 komentārs
 1. Pedeja laika sis jautajums satrauc ari mani.. Biezi par to domaju.
  Tieshi taja konteksta, ka ir bijusi boifriendi smukuli.. bet tagad uzsaktu attiecibas ar cilveku, kura ieksiene vairak mani piesaistiija.. bet nereti tik un ta piekeru sevi pie domas… vai tas ir tas, ko mekleju? Tomer jabut man liekas viduscelam… jabut ari sai apmierinatibai ar arejo izskatu arii…. Ja, ta ir.. tie skaistie likaas pat varbut mazliet labaki cilveki, nekaa patiesibaa vini bija…. pat nezinu, kur ir patiesiba… esmu sapinusies….

 2. V cheloveke vsjo dolzhno bytj prekrasno i lico i telo, i dusha i mysli… Tā apmēram teica Chehovs…

 3. Sveika, nika*, Tavs blogs tika novērtēts par piemērotu ievietošanai portāla pirmajā lapā, taču bilde bija par mazu, tamdēļ mēs meklējām ko līdzīgu iepriekšējai, cerams, ka arī Tev patīk :).

 4. Domāju, un tā noteikti arī ir, vizuālais tēls IZSAKA cilvēka būtību. Varbūt tas neattiecas uz jauniešiem mazos gados (16-21), bet tad, kad personība ir nobriedusi, cilvēks ģerbjas un izturas saskaņā ar savu statusu sabiedrībā, dvēseles attīstības pakāpi, intelektu utml. Cilvēks ir tas, ko tu redzi.

 5. Klau, noskatijos, to tv sizetu un nesapratu – kads sakars tai meitenei, kas pieversusies budismam, ar tavam pardomam par vizualo izskatu???

 6. Nē, klips ir pareizais. Sakars ir tāds, ka meitene, kas devās pie meitenes, kas ir budiste ārēji ir skaista, bet kā viņa teica, ka ārējais skaistums nav tas kas liek justies, ka dzīve ir piepildīta. Proti, ne jau tikai tas kā izskatamies liek mums justies laimīgiem.

  Un tad sāku domāt par to, kā es pati izvēlos savus draugus, vai cilvēkus ar kuriem komunicēju un nonācu pie atziņas, ka es arī esmu viena no tiem, kas cilvēku vērtē, pirmkārt, pēc ārējā izskata.

  Rodas jautājums, ja iepazīstos ar cilvekiem, kuri man šķiet vizuāli pievilcīgi, tad varbūt nemaz nevaru satikt tādu cilvēku, kurš varbūt ur mans dvēseles radinieks…

  Ehhh, tās tikai manas pārdomas.
  Gan jau būs tie, kas domu sapratīs un kāds tomēr ne.!

 7. Visu nosaka attieksme, prāta spejas u.tml. lietas. Man, piemeram, ir arkartigi iepaticies cilveks, kurs izskatas pec neglabjama nuugja, pirmo reizi vinju redzot, smiknjaaju, bet laika gaita ir sagadiijies ta, ka tagad vinju satiekot, es sarkstu, stostos un visu laiku muljkjiigi smaidu. Pashai riebjas.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.