Tava skaistuma garants – LABSAJŪTA

Rudens depresija un skumjas jau ir daudzkārt apviļāta tēm. Bet vai esi pamanījusi, ka emocionālais stāvoklis un oma ietekmē arī ārējo izskatu? Tāpēc neļauj tumšajam laikam tevi uzvarēt un nezaudē savu starojumu. Nekādā gadījumā neaizmirsti par ikdienas prieciņiem – palutini sevi, atpūties, ēd veselīgi un gūsti pozitīvas enerģijas lādiņu no pavisam sīkām, bet iepriecinošām lietām.  Šoreiz espati.lv tev iesaka vairākus pavisam vienkāršus, bet iedarbīgus veidus, kas tev veiksmīgi palīdzēs pārdzīvot drēgno rudeni un rūpēties par savu labsajūtu.

Vitamīnu lādiņš
Nevienam nav noslēpums, ka rudenī vitamīni mums vajadzīgi vairāk kā citos gada laikos, gan možumam, gan imunitātes stiprināšanai, gan, protams, arī veselīga izskata saglabāšanai. Neaizraujies ar sintētiskajiem vitamīniem – izspied augļu vai dārzeņu sulu pati. Citrusaugļu sula būs bagāta ar C vitamīnu, savukārt, burkānu sula piešķirs tavai ādai toni.

Ķiploki
Pagatavo sev kaut ko pikantu – ķiplokainu. Pievieno ķiplokus salātiem, uzcep ķiploka grauzdiņus vai pievieno ķiplokus gaļai. Ķiplokiem iespējams nav tā patīkamākā smarža, toties tie lieliski aizbaida saaukstēšanās un vīrusus. Tā taču ir tava labsajūta, tātad arī skaistums!

Izkusties
Zinām, jau zinām, rudenī bieži vien gribas pavadīt vairāk laiku mājās, jo ārā ir auksti un nepatīkami. Ja līst, tev nav jādodas garās pastaigās, bet gan uz fitnesa zāli vai jogas nodarbību, kur lieliski varēsi izstaipīt un izlocīt savu uz ziemas miegu sataisījušos ķermeni. Tāpat nevilcinies aiziet uz salsas vakaru vai vienkārši izdejoties kādā klubiņā pat tad, ja uz ielas degunu bāzt itin nemaz negribas.

Ej gulēt agri
Šķiet, šis padoms ir pretrunā ar iepriekš ieteikto izkustēšanos deju vakarā, bet laicīga gulētiešana, atšķirībā no mežonīgām dejām, piekopjama ikdienā. Kā jau zinām, organisms pats sev rekonstrukciju veic naktī, visdziļākajā miegā. Visticamāk, ikdienā tas nesanāks, bet centies iet gulēt agri, jo ziemā/rudenī cilvēkiem gribas gulēt ilgāk, labāk aizmigt agrāk vakarā, nekā nevarēt pamosties no rīta.

Svaigs gaiss un saule
Saulīte rudenī mūs bieži neapciemo, bet nelaid garām tās dienas, kad saule iespīd tavā logā. Saģērbies un dodies pastaigā, no saules gūtais D vitamīns tevi cels spārnos un svaigs gaiss tev piešķirs vairāk enerģijas, nekā sasmakušas telpas.

Paēd ārpus mājām
Kad jūti, ka rudenīgais noskaņojums pārņem arī tevi, zvani draudzenei un dodies vakariņās ārpus mājām. Pat nelielas pārmaiņas ikdienas rutīnā liks justies labāk. Galvenais neieslēdz sevi uz pāris mēnešiem darbā – mājās, kā tas mēdz gadīties rudenī. Ieturēt maltīti ārpus mājām nebūt nenozīmē tērēties kādā no ēstuvēm. Uzprasties pusdienās pie draudzenes vai senas studiju biedrenes. Nākamā reize  – pie tevis.

Nopērc sveces
Ja kļuvis vēsi gan fiziski, gan arī sirsniņā jūtamas skumjas, iegādājies sveces. Tās telpā ienesīs siltumu, radīs mājīgu noskaņu. Bagātīgs sveču klāsts pieejams, piemēram, veikalā the Pier, Spices veikalu tīklā. Tikai atceries, ka sveces – tā ir uguns, neatstāj tās bez uzraudzības.

Ej vannā
Atslābinies un relaksējies siltā, aromātiskā vannā. Skaistumam vari izvēlēties visdažādākos vannas sāls variantus, ekstraktus, bumbas utt. Tāpat šiem līdzekļiem ir arī sava īpašā iedarbība – izvēlies relaksēties vai gūt vēl vairāk enerģijas.

Panašķojies
Halva, marmelāde, baltā šokolāde, marcepāns, kanēļa standziņas – katrai no mums ir savas vājības un kaitīgie ieradumi, bet neliedz sev šos prieciņus! Saki svētdienas karstā kakao tasei vai zefīram šokolādē un izbaudi to!

Romantisko filmu vakars
Filmu vakars draugu lokā vai pašai savs – galvenais noteikums – skatīties tās filmas, kuras patiešām gribas, nedomājot par māksliniecisko kvalitāti, banalitātes līmeni vai citām nestilīgām īpašībam, kuras citu klātbūtnē centies noliegt. Vai esi izbaudījusi indiešu kino burvību? Ja nē, iesakām pamēģināt – krāšņie dabas skati, kas mijas ar dziesmām un dejām, liks dziedāt arī tavai sirdij.

5 komentāru
  1. juus esat lieliski!paldies par ieteikumiem!piekriitu rakstam un daru visu lai izskatiitos labi,eju pastaigaas,edu veseliigu paartiku un atljaujos panaskjeeties,shad tad izraujos no ikdienas un eju padejot 🙂 baseins+pirtis un no manis staro energjija :))

  2. He, prieks, meitenes, dāmas, ka tik pozitīvi komentāri, ne vien no raksta, bet arī komentāru sadaļas tāds pozitīvisms staro, ka paldies jums 🙂 Prieks lasīt!

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.