Sievietes vadītas attiecības – vai tādas tiešām pastāv?

https://www.istockphoto.com/

Sievietes vadītas attiecības – kādas tās ir un vai tādas tiešām pastāv?

Attiecības jebkurā to izpausmē var būt sarežģītas, to nevar noliegt: neatkarīgi no tā vai runa ir par situāciju, kas saistīta ar satraukumu, savu pieķeršanās stilu izpēti vai pārdomām par to, kad ir īstais laiks šķirties, jaunas iepazīšanās var nākt ar vēl lielāku “bagāžu”. Taču dažām sievietēm heteroseksuālās attiecībās viss ir vēl sarežģītāk, jo līdz mūsdienām pastāv nevienmērīga spēka dinamika starp vīriešiem un sievietēm, kas ietekmē intīmas romantiskas attiecības ar tādām lietām kā bruņota nekompetence, romantisma plaisa vai nevienlīdzīgi sadalīta emocionālā slodze. Vai ir kāda alternatīva? Daži no mums domā, ka sievietes vadītas attiecības ir atrisinājums.

Sievietes vadītas attiecības ir heteroseksuālas dinamikas veids, kas balstās uz pieņēmumu, ka vēsturiski vīrieši ir bijuši dominējošās personas attiecībās. Tas nozīmē, ka sociālo privilēģiju vai konvenciju dēļ, iespējams, ka tie bija vīrieši, kuriem bija jāsper pirmais solis, jāpieņem svarīgi lēmumi, piemēram, kur pāris dzīvos vai jākļūst par “maizes pelnītāju” laulībā. Mūsdienās attiecības ir daudz vienlīdzīgākas, taču joprojām pastāv problēmas, piemēram, nevienmērīga finansiālā situācija un abu dzimumu cerības, kas var nostādīt sievietes neizdevīgā stāvoklī.

Paturot to prātā, sievietes vadītās attiecības cenšas radīt pretēju modeli. Tā vietā, lai panāktu vienlīdzību starp vīriešu un sieviešu partneriem, arvien populārāka kļūst situāciju, kurā sieviete uzņemas lomu, ko tradicionāli intīmās attiecībās ieņēma vīrieši. Pastāv dažādas sievietes vadītu attiecību pakāpes, kas vienprātīgi piešķir sievietei dažādus varas līmeņus: no pilnīgas kontroles līdz smalkākai dominēšanai.

Kas ir sievietes vadītas attiecības?

Pirmkārt – kā eksperti definētu sievietes vadītas attiecības? Saskaņā ar psihologu teikto, šādās attiecībās sieviete ir dominējošais partneris un uzņemas vadību lēmumu, kontroles, autoritātes vai seksuālās dinamikas ziņā, kas nozīmē, ka vīrietis attiecībās ieņem padevīgāku lomu.

Taču ir svarīgi uzsvērt, ka šai dinamikai ir abpusēji jāpiekrīt. Tomēr ir svarīgi norādīt, ka kontroles līmenis būs atkarīgs no pāra sarunātā un katrām attiecībām būs sava dinamika.

Kādi ir sievietes vadīto attiecību veidi?

Psihologi identificē četrus sievietes vadītu attiecību līmeņus, kas ietver dažādas sievietes autoritātes pakāpes: zema kontrole, mērena kontrole, noteikta kontrole un galēja kontrole.

Zema kontrole: Ir vairāk savstarpēju lēmumu pieņemšanas un sieviete vada noteiktus attiecību aspektus vai atbild par noteiktiem uzdevumiem;

Mērena kontrole: Sieviete var uzņemties atbildību par ikdienas uzdevumiem un viņai ir galīgais vārds noteiktās jomās vai lēmumos. Šis veids ir līdzsvarotāks savstarpējās attiecībās;

Noteikta kontrole: Ir noteikta robeža tam, kur sieviete uzņemas vadību, lai abas puses varētu pārvaldīt savas intereses un zināt, kur viņi atrodas attiecībās;

Ekstrēma kontrole: Sievietei ir pilnīga vara lēmumu pieņemšanā un viņa attiecībās parāda ārkārtēju dominējošo stāvokli.

Kā sievietes vadītas attiecības atšķiras no citiem attiecību veidiem?

Visticamāk jūs esat pieredzējuši daudzas heteroseksuālas attiecības, kurās sieviete uzņemas vadību vai kurās abi partneri ir vienlīdzīgu. Tātad, kas padara šīs attiecības tik īpašas? Konkrēti šīs attiecību struktūras ir vairāk matriarhālas nekā patriarhālas vai līdzvērtīgas.

Sievietes vadītās attiecības izaicina tradicionālās dzimumu lomas attiecībās, kurās vīrietis parasti uzņemas vadību un tās izaicina arī attiecības, kas vairāk balstās uz vienlīdzību.

Tā nav dabiska dinamika, bet gan balstās uz iepriekš saskaņotām robežām. Ja attiecībās dominē sieviete, tā kļūst par galveno lēmumu pieņēmēju ar skaidri definētām robežām ap katras puses autoritātes līmeni, kad runa ir par lēmumu pieņemšanu un attiecību virzību.

Vai sievietes vadītas attiecības reāli darbojas?

Tāpat kā jebkura cita alternatīva attiecību izvēle, piemēram, poliamorija vai atvērtas attiecības, sievietes vadītas attiecības nav piemērotas visiem — un tas ir labi! Pirms uzsākt šo attiecību stilu ar savu partneri, ir vērts pārdomāt vai tas atbilstu jūsu dzīvesveidam, kā arī jūsu un jūsu partnera dzīves mērķiem, vērtībām un vēlmēm.

Ir dažādi scenāriji, kuros tas varētu darboties, piemēram, indivīdiem, kuri meklē attiecības, kas neatbilst sociālajām konvencijām vai kā tās mēdz definēt – pāri, kurus interesē netradicionālas attiecības un kuri nevēlas ievērot tradicionālās dzimumu lomas vai tradicionālās koncepcijas par vīrišķību un sievišķību.

Turklāt šis attiecību stils varētu darboties pāriem, kur sievietei dabiski ir dominējošāka personība vai viņai ir daudz prasīgāka karjera, vai situācijās, kad vīrietis vēlas atteikties no lielākas kontroles romantiskajā dzīvē.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.