12 lietas, ko laulību terapeiti vēlas, lai jūs zinātu

https://www.istockphoto.com/

Ja jūs un jūsu partneris vēlaties izmēģināt laulības konsultācijas, ieklausieties: espati.lv komanda ir lūgusi labākos laulību terapeitus sniegt mums informāciju par to, ko jūs varat sagaidīt savā pirmajā sesijā, kā arī to, ko jums vajadzētu darīt un ko nevajadzētu darīt, lai maksimāli efektīvi izmantotu savu laiku.

Laulības konsultācijas nav tas pats, kas individuālas konsultācijas.

Šī ir atsevišķa disciplīna. Veiciet izpēti, lai atrastu licencētu laulību terapeitu. Jebkurš terapeits var piedāvāt laulības konsultācijas, taču ne katrs terapeits ir patiešām gatavs to darīt.

Lai gūtu panākumus, jums ir jājūtas ērti kopā ar savu konsultantu.

Pārliecinieties, ka jūs un jūsu laulātais jūtaties ērti ar savu terapeitu un varat brīvi runāt ar viņu par jebkuru tēmu. Ja jūs nejūtaties atvērts vai terapeits nesniedz jums nepieciešamo, atrodiet citu terapeitu.

Jūsu terapeitam nav jābūt tādam kā jūs.

Apmācība un izglītība sniedz terapeitiem ieskatu par to kā aizstāt disfunkcionālus modeļus jūsu attiecībās. Tas nav atkarīgs no tā vai jūsu dzīvesveids atbilst viņu dzīvesveidam, piemēram, laulība ar bērniem.

Uzņemieties vismaz trīs mēnešu saistības.

Tā kā pāri parasti meklē terapeitu krīzes laikā, veiciet noteiktas saistības ar papildu trīs mēnešu pārbaudes punktiem, lai process būtu ierobežots, vērsts uz mērķi un tam būtu skaidrs sākums, vidus un beigas.

Neizmantojiet terapiju kā pēdējo līdzekli.

Nāciet tad, kad vēl ir vieta sarunām un neviens no partneriem nav atmetis cerības. Tas ir tāpat kā personīgā trenera nolīgšana. Jums tas jādara, pirms jums ir nopietnas veselības problēmas, lai beigu beigās jūs “tiktu kalna virsotnē”.

Ja abas puses ir motivētas, pārmaiņas notiks.

Esiet pacietīgi.

Ziniet savas vājās vietas.

Kuri vārdi vai situācijas jūsos izraisa agresiju vai aizsardzības reakciju? To iepriekš zinot, var mazināt ciešanas abās pusēs un novērst problēmas, pirms tās sākas.

Izveidojiet labas attiecības ar sevi.

Novērtējiet to, ko ceļat uz galda. Jūsu un partnera pašcieņai attiecībās nevajadzētu sajukt kopā. Katram no jums ir sava loma laimīgas laulības pastāvēšanā.

Nepieķerieties pagātnei.

Laulības vērtība ir tāda, ka tā nodrošina ietvaru intīmo attiecību padziļināšanai. Lai gan ir svarīgi balstīties uz pagātni, vienlīdz svarīgi ir ļaut tai aiziet un koncentrēties uz tagadni.

Atvēliet laiku sarunām.

Katru dienu veltiet vismaz piecas minūtes, lai aprunātos — nevis pa tālruni, datoru vai caur īsziņām, bet gan aci pret aci.

Nemēģiniet kontrolēt savu partneri.

Tas rada virkni negatīvu seku un šim ieradumam ir neveselīga dinamika. Attiecībām ir jāsvin individuālā brīvība, nevis tā jānoslāpē.

Neticībai nav jāizbeidz jūsu attiecības.

Vislabākais, ko darīt, ir izpētīt kāpēc un kā tas notika. Pareizi rīkojoties, tas var uzlabot attiecības, nevis tās iznīcināt. Taču tas prasa laiku un tas ir profesionāli jāpārvalda.

 

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.