Sievietes un alkohols (vīru saruna)

Vārds, uzvārds –  Arnis Bikšus.
Par tiem seniem laikiem, tā īsti neatceros (Smejas.), bet, ja nopietni, tad tā nevarētu teikt. Tagad jau visi nāk – gan čaļi, gan dāmas. Viens otru pārāk prom arī nevelk. Protams, kad mums ir meiteņu balles, tad čaļi nemaz netiek laisti iekšā. Pirms gadiem simts tas varbūt nemaz nebūtu iespējams.
Kā tu domā, vai atšķiras motivācija, kāpēc uz krogu nāk sievietes un kāpēc to dara vīrieši?
Nu tur viss ir vienkārši – džekam iešauj pa muti, piesola, ka dabūs štangā vēlreiz, un izsauc apsardzi, parasti viņš arī nomierinās. Dāmām tik to vien vajag – „Nu davaj!!! Sauciet bļ…! Lai tik nāk bļ…!, Kas tu tāds esi, rīt tu te vairs nestrādāsi!” Krīt gar zemi, padauza arī glāzes un tad nevar saprast, kā viņu izķeksēt ārā no tās bufetes. Ar čaļiem ir vienkāršāk – izplivina ārā un iedod ar kāju pa pakaļu – lai staigā. Dāmas turpretī nāk atpakaļ, dauzās, lai laiž iekšā, un grib noskaidrot attiecības. Vecos laikos arī ar apsardzi ar bija savādāk. Kad savāca šitādu te, aizveda kaut kur tā patālāk, kamēr atnāk, tikmēr jau atskaidrojas. Tagad viņi pat tā īsti savākt nevar – parasti pēc pusstundas ir atkal atpakaļ. Jāpiebilst, kā tā tomēr nav izplatīta meiteņu uzvedība.
Nu pat tā mode ir bik pamainījusies. Pavisam sen bija džins ar toniku, tad nāca campari un sulas laiks, tam sekoja viskijs un kola un tad sākās mojito ēra, kas tā kā drusciņ beidzas. Nu un tagad jau divus gadus ir rumkolas laikmets – iet tonnām. Cik zinu, līdzīgi ir arī citur! Otrajā vietā varētu būt zemeņu daikiri, tas arī zaķiem vairāk garšo.
Ar ko atšķiras pieredzējis bufetnieks no jauna bufetnieka? Tie jaunie vēl brīnās par kaut kādiem pasūtījumiem, tad saproti, kas tas vēl ir zaļais, kam pāris gadu jāpastrādā. No sākuma bija visādi brīnumi arī priekš manis. Pasūtīja visu kaut ko – alu ar jegermeisteriem un tamlīdzīgi, bet es beidzu brīnīties, kad viena kliente palūdza tomātu sulu ar kampari. Tad es sapratu – viss, neparko vairs nav jābrīnās un visu, ko pasūta, vajag vienkārši ieliet.
Tādas izteiktas atšķirības nav. Vietējie, piemēram, zina tās vietas, kur, pasūtot kokteili, viņi arī dabūs adekvātu dzērienu. Pašam esot ārzemēs, kur ir pilns ar dažādiem kokteiļbāriem, kuros tu ielido un dabū pilnīgāko mēslu. Tad ir kaut kādi kokteiļi, kas visā pasaulē ir vienādi un ko grūti sačakarēt. Džintoniks visur būs džintoniks, apmēram kā makdonalds, kas visā pasaulē ir vienāds. Ārzemnieki skatās, šķirsta to bukletiņu un domā, vai te varētu būt kaut kas normāls vai ne. Beigās viņi tāpat pasūta to, ko zina – džintoniku vai caipirinju.
Nu zini, globalizācijas ietekmē mēs visi esam kļuvuši stipri līdzīgi. Lai gan pat krievu laikos ir bijusi diezgan liela atšķirība starp Latviju un Krieviju. Arī pašreiz Krievijā, kad dzer, tad gan dāmas, gan veči parasti uzkož. Latvijā tomēr, kad iedzer stipro, tad parasti uzdzer. Tāpēc mums ir uzdzeramais, bet viņiem zakuska. Šeit tādos kārtīgos krogos virtuve nav primārais, bet, ja Krievijā disenē viņi nevar dabūt kaut ko ēdamu, tad tā vieta netiek uztverta nopietni.
Hmm… nu dāmas alu dzer maz un, ja dzer, tad parasti izvēlas dzert kādu Corona vai Desperados mazajās pudelītēs. Un vispār, ja vecene… nu kāda vecene? Zaičiks (Smejas.) atnāk krogā un pasūta alu, tad tas ir gandrīz notikums. Pat varētu ieteikt meitenēm, ja viņas vēlas pievērst kāda čaļa uzmanību, tad lai pasūta kārtīgu alus kausu vai tīru viskiju. Tādus kokteiļus dzer visas, bet tīru viskiju ar ledu tikai retā. Parasti tad arī bufetnieks to pamana un piebaksta otram, katrā ziņā, to ievēro.
Tu runā par tiem pasākumiem, ko mēs rīkojam 8. martā un kur ieeja ir tikai meitenēm? Nu, tie ir ļoti burvīgi pasākumi, kuri arī ir aizgūti no Krievijas tautas republikas. (Smejas.)
Nē, nevienu reizi. Nav jau tur nekas tāds. Tās balles parasti līdz pusnaktij ir tikai zaķiem un tad laiž džekus iekšā. Tad gan var pamanīt, kā tā balle momentā kļūst pilnīgi citāda. Uzreiz, kā parasti. Piemēram, Maskavā bija tāds krogs, kur no deviņiem līdz divpadsmitiem meitenēm deva šņabi par velti, bet tieši šņabi. Kaut kā tā – sadeva šņabi, tad divpadsmitos durvis vaļā, un džeki varēja nākt un savākt gatavus zaķus.
Tieši tas arī ir tas galvenais, ka meitenes var atlaist atsperi un nedomāt, kā tas izskatīsies no malas. Parastās ballēs tas tik ļoti aizņem prātus, ka puse vakara jāpavada pie spoguļa, pūderējot degunu. Šajā gadījumā tas ir sekundāri.
Vislabākā? Nenormāli turīga, kura atstāj nenormāli lielu dzeramnaudu un neko nepasūta! Vienkārši atnāk, iedod piķi un aiziet projām. (Smejas.) Nu, labi… nu, kāda? Kas normāli kož, labi izskatās un netaisa sūdus.
Esiet smukas – esiet smukas, kārtīgas un… un neko! Prozit!

16 komentārs
 1. Man ka meitenei skiet, ka autors te ir nodevis nevis pa beibju kokteiljpudelem, bet pa vechu alus bundzam, respektivi parcenties ar “sulīgumu” tekstuālo. Vot neesmu parliecināta, ka sieviskji shitaa arii izrunajas:\”Sauciet bļ…! Lai tik nāk bļ…!” (tur kur bij par tam nepiecieshamiibaam saukt paligos apsargu, lai noliktu zakjumammu pie vietas, pec tam kad shamaa padzeerusies). Vardsakot, varbut arii meitene kautkaa izmuldas, bet nu taa ka katra iesmigojusi jaunkundze kjeras pie shada veida vardu krajuma izmantosanas … nu neticu un neticu. Manuprat, abi dzjeki te pa nopietno paarspiilee. Tacju tik un ta bucjas jums pratveederi!!!

 2. Puķmeitiņ, negribu diskreditēt sieviešu dzimumu, jo pati pie tā piederos. Taču tiešām tiešām – esmu redzējusi savām acīm un stāvējusi klāt, dzirdot no apsarga pieklājīgi ārā izvadītas dāmas mutes tiiiieši šito tekstu “bļ* , rītdien tu te vairs nestrādāsi” – gan ne Bikšum, bet citos krogos un ar citiem krodziniekiem.

  Kā sacīt jāsaka – mēs visas esam tik dažādas… 😉

 3. Nevar saprast – kas ir sliktāk – piedzēries apsargs, vai piedzērusies apmeklētāja….

 4. rausis,
  nu ja interesanti 🙂
  bet mani kaut ka nepameta iespaids par tadu brutalu un letu valodu….griibejas kaut ko skaistaku…bet laikam bus japiekrit ka tas viss izklausas pec tadam vecu runam 🙂 un isteniba jau traki ka vini par mums bliez vala sitadu bazaru 😀
  bet nu ja rums ar kolu riesam ir mode 🙂
  laikam man si “krogu dzive” ir diezgan svesa jo es nebiju redzejusi ka sievietes medz ari sadi uzvesties 😉
  man tomer man ir iespaids ka to visu runa – nu tads lecigs vecis 🙂
  bet nu paldies par realitati!

 5. >Dargas dāmas!!! nu galigi nav ta ka jūs visas ka no kosmopolitena izkapusas un tevinji to vien dara ka vakte lai aiz stura iedotu ar milnu pa safrizeto galvinju un aizviktu uz alu. 🙂 Cilveciņi ir stipri dažadi. Vertejot pec savas pieredzes – kad damas pardzer jegu, tad pigori ir krietni lielaki. Pat nodzertaja pratinjā sež apziņa – ka neviens tevinjs man pa muti nedos (ta taksh nav pieņemts) un shi apzinja jaunai damai dod papildus spekus:D:D Protams jus demolejat krogus krietni retak – tur nu gan taisniba

 6. kraut nevajag ne sieviešiem ne viriešiem – tomer ja puika pāļa varenibā ar bāra beņķi sadauza restorana lielo spoguli, viņš (protams ja nav kkads iekšlietministra dels, forexample) mazliet taka rekinas ka tuliņ var atrauties lai, apsarga prāt, to pašu neizdaritu ari ar otru lielo spoguli. Kundzitem ši ņuha trukst.

 7. Pilnīgi piekrītu par sieviešu lamāšanos, zin skuķi šajā jautājumā dažreiz pat ir brutālāki par večiem! Ne vienu reizi ien esmu dzirdējusi, kā sievietes plēšās savā starpā un skaidro attiecības arī ar matu plēsšanas paņēmieniem! Un zin? Tādu ir grūtāk savaldīt nekā veci! Es domāju, ja sieviete atļaujās tik “maigi” runāt ar apsargu citiem redzot, tad turpmāk viņā būs tā “ma**a”, kura te bija ievēlusies galīgā “lupatā” un parādijusi savu raxturiņu! Man pēc tādiem izgājieniem būtu kauns atgriezties klubā otrreiz! 🙂

 8. Man ir sanācis salīdzinoši nesen pastrādāt pāris gadus vienā saviesīgā iestādē. Personīgais skatījums ir tāds, sievietes jeb dāmas, vai kā Jūs sevi saucat, alu arī dzer, spēj saujaukt vienā vakarā neiedomājamākās dzērienu kombinācijas un dabūt sevī iekša, mēdzat arī atlūzt pie galda. Vidēji iereibušai kundzītei leksika spēj sist pušu kundziņu leksiku. Brīžiem ir sajūta, ka Jūs pašas sevi netapzīstat 🙂
  Nē nē, es nerunāju, par kādu daudzstāvu mājas pirmajā stāvā izveidotu iestādi, tādas lietas notiek visnotaļ ne lētās Vecrīgas iestādēs. Tas, kas spēj izmest nogulsnēs ir tas, ka pie visā tā nāk vēlme būt dievinātai, jo es taču esmu SIEVIETE…..

 9. nu te jau iet biksu pa traku – sieietes nomelnosana
  vnk es domaju ka nevajag so temu TIK dzili aizskart jo SIEVIETEM ari par JUMS butu daudz ko teikt :p

 10. Sulīgi! Prieks, ka salkano roza šampju tekstu vietā tiek piedāvāts reāls vīrietis ar savu attieksmi pret konkrētām (iereibušam) sievietēm. Jā, varbūt nedaudz par brutālu, tomēr vai tad sievietes visos laikos nav meklējušas atbildi uz jautājumu – ko domā, kā mūs uztver vīrieši?!

  p.s. Komentētākā raksta statuss liecina tikai par to, ka līdz šim sievietes ir barotas ar statistiku, apstrādātām tekstuālām vienībām u.c. burbuļiem, kas bieži vien ir tālu no realitātes. Novēlu turpināt atrast vīriešus, kas runātu par sievietēm!

 11. Es gan īpaši neapmeklēju ne krodziņus, ne kādus klubus, bet vienalga ir nācies dzirdēt, kā kāda daiļā dzimuma pārstāve neganti lamājas un Bikšus minētie teksti mani nemaz neizbrīnīja. Te bija raksts arī par sievišķību un, manuprāt, sievišķīgums nekādi neiet kopā ar piedzeršanos un lamāšanos, man šķiet, ka šādām sievietēm derētu vai nu apgūt pašcieņas pamatus vai vismaz iemācīties uzvesties. Nav tā, ka piedzērušos vīriešus uzskatu par ko pieļaujamu, nē, ar tādiem man arī nav pa ceļam. OK, ir cilvēki, kuri nejūt robežu, bet tas vienalga nav attaisnojums nevienam.
  P.S. Iepriekš lasītajos rakstos (zinu, ka viens bija Martas, otrs Sanitas raksts, bet pārējo autorus tagad slinkums meklēt) pamanīju labo valodu un pareizrakstību, bet te bikiņ nebija piestrādāts. Mazliet piekasos, bet pēdējā laikā lasot presi vai rakstus netā baigi krīt acīs korektoru trūkums.
  Lai nu kā, bet šis portāls man jau ir ļoti iepaticies! 😉

 12. Spīganiņ, ja šeit korektors būtu bijis bargs, mēs nedabūtu lasīt ne pusi no šī “garšumiņa”, kas ir atstāts :))

 13. Jā, Žanet, laikam Tev taisnība, jo reizēm tā literārā valoda bojā visu iespaidu. 🙂

 14. Bikšus, burkāns uz pleca tiešām tevi raksturo! Novēlējums arī Tev – esi smuks! Prozit!

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.