VĪNA glāze vakarā un tava veselība – 7 PATIESĪBAS

Bieži dzirdēts, ka vīna glāze vakarā ne vien organismam nekaitē, bet pat dod tam kādu labumu. Tomēr skeptiķi apgalvo, ka alkohols ir un paliek dzēriens, no kura ir vairāk skādes, nekā labuma. Kā ir patiesībā? Šoreiz esam apkopojuši 7 patiesības par vīna glāzes iztukšošanu vakarā, un šī paraduma ietekmi uz tavu veselību. 

PIRMKĀRT – TIKAI VESELĪGĀ DEVA
Pasaules Veselības organizācijas pārstāvji atzīst, ka vīns var palīdzēt cīnīties ar dažādām veselības problēmām, taču ar vienu nosacījumu – diennakts deva nedrīkst pārsniegt 150 ml. Turklāt obligāti jāizvēlas dabīgi vīni, jo tikai tādos atrodamas organismam labvēlīgās vielas, tādēļ pirms vīna iegādes rūpīgi iepazīsties ar informāciju etiķetē.


7 PATIESĪBAS PAR VĪNA DZERŠANU UN TAVU VESELĪBU

Vīns un asinsspiediens. Vīnā atrodamas vielas, kas paplašina asinsvadus, tā pazeminot asinsspiedienu un sekmējot asinsriti. Tomēr teiciens „kas par daudz, tas par skādi” strādā arī šajā gadījumā – ja izdzersi vairāk par divām vīna glāzēm dienā (viena glāze 150-175 ml), asinsspiediens paaugstināsies. Īpaši nevēlami tas ir gadījumā, ja ikdienā lieto kafiju – dzerot vīnu, radīsi sirdij divkāršu slodzi. Gadījumā, ja tev ir nopietnas asinsspiediena problēmas un tu lieto zāles tā pazemināšanai, vīns situāciju neuzlabos, tieši pretēji – pastāv risks, ka jutīsi reiboņus un izteiktu nespēku.

Vīna glāze un medikamenti.
Lai gan tas šķiet pašsaprotami, neaizmirsti, ka, lietojot spēcīgus medikamentus (ieskaitot antidepresantus, pretsāpju zāles un pretalerģiskos medikamentus), alkoholu lietot nav vēlams. Arī glāze vīna vakarā šai gadījumā radīs lielāku kaitējumu, nekā labumu.

Vīns un miegs.
Glāze vīna vakarā palīdz iemigt un cīnīties ar bezmiegu, to ārsti neapšauba. Alkohols palīdz atslābināties, taču vīna glāzi vakarā labākam miegam nedrīkst ieviest kā regulāru tradīciju. Vīns palīdz cīnīties tikai ar problēmas sekām, nevis cēloni, tādēļ bezmiega gadījumā jāmeklē tā patiesais cēlonis, nevis situāciju jārisina ar vīna glāzes palīdzību.

Vīns un ļaundabīgie audzēji.
Dzirdēts, ka vīna mīļotājiem ir mazāks risks saslimt ar ļaundabīgajiem audzējiem. Šajā apgalvojumā patiešām ir daļa patiesības. Viena no vērīgākajām vīnā esošajām vielām ir tanīns – miecviela, kas atrodas vīnogu mizās un mazina vēža saslimšanas risku.

Vīns un imunitāte.
Vīns sastāvā ir flavonoīdi – dabīgie antioksidanti, kas palīdz stiprināt imunitāti un cīnīties ar tādu negatīvu apkārtējās vides faktoru ietekmi uz organismu kā piesārņots gaiss u.tml. Tāpat vīns ir bagāts ar vitamīniem un mikroelementiem. Vīnā sastopamas tādas vielas kā mangāns, magnijs, jods, kālijs u.c. Vēl tas satur C, B, PP vitamīnus, kā arī organiskās skābes un ēteriskās eļļas. Visas šīs vielas tonizē organismu un palēnina novecošanās procesu.

Vīns un vielmaiņa.
Vīnu nelielā daudzumā palīdz uzlabot vielmaiņu, stimulējot ogļūdeņražu, slāpekļa un minerālvielu apmaiņu. Interesanti, ka neraudzētai vīnogu sulai šīs īpašības nepiemīt. Taču atceries – vīnā, tāpat kā citos alkoholiskajos dzērienos ir gana daudz kilokaloriju! Tamdēļ tievētājām tas tik un tā nav vēlams.

Vīna glāze un atkarība.
Vīns, tāpat kā jebkurš alkoholisks dzēriens, var izraisīt atkarību. Īpaši liels drauds ir psiholoģiskā atkarība – vīna glāze vakarā var kļūt vitāli nepieciešama, lai spētu atslābināties un atpūsties pēc darba dienas. Alkohola atkarība arī ir galvenais iemesls, kādēļ ārsti nemēdz ieteikt vakara vīna glāzi kā palīgu veselības stiprināšanā.

7 komentāru
  1. Njus tad pa 150 ml 3 reizes nedēļā, un prieks kur tu rodies. Vēl viens ieteikums – damām stāvoklī labāk pagaidīt līdz bērniņa piedzimšanai, ar krūti barojot, alko lietot ne mazāk kā 3 stundas pirms nākamās barošanas un, ne vairak par 150 ml. 😉

  2. Njāa… man arī ir šis niķis. Nu gribas to glāzi ar labu vīnu vakarā, tas pat nav, lai relaksētos, bet tāds kā rituāls, kas piešķir dienai foršu nobeigumu…

  3. Meitenes, vai varat padalīties ar labiem sarkanvīniem? Kā minēts rakstā – jāizvēlas dabīgi vīni.

  4. Saksim ar to ka labi un dabigi vini ir tikai vinotekas kur ir pareiza to glabashana temperatura. Veseligakie bus no maziem razhotaiem…. Tas kas rupejas par savu veselibu nekad nepirks vinu lielveikala.

  5. Visas ,kuras dzer v;ina glāzi katru vakaru un pa dienu sapņo par , tā saucamo, labas dienas nobeigumu – ir alkoholiķes. Tas nav apvainojums,bet tā ir alkoholisma sākuma stadija – risks kļūt par hronisku alkoholiķi ir milzīgs. Katra vakara lietotājas – padomājiet par savām aknām, ādu ( aplūkojiet to spogulī ) utt.Ir daudz veselīgāki produkti, kas samazina ievērojami risku saslimšanai ar vēzi. Meitenes – vīns ir ALKOHOLS! Jūs taču to saprotiet! Tas ir bizness,kurš kultivē dzeršanu – ,jo- ak,cik labi nauda ripo kontā no visām pārgudrajām alkoholiķēm – vīna mīļotājām.Naivie cilvēki!

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.