Vīramāte – realitātē iedzīvināta ragana?

Aizspriedumi par to, ka vīramātes ir īstas raganas, kļuvuši par klasiku. Turklāt vīramātes rezervētība pret iespējamo vedeklu nav nekas neizprotams vai mītisks. Savā ziņā šīs attiecības ir klasisks attiecību trijstūris. Jūs abas mīlat vienu un to pašu vīrieti. Un abas gribat būt unikāls viņa mīlestības objekts.
Lai dusmas tevi neaprij!
Tomēr, ja tu apzinies, ka tev ir sarež??ti veidot labas un veselīgas attiecības ar drauga mammu un saskati, ka vaina tam varētu būt tavas nesakārtotās attiecības ar pašas mammu, sāc ar viņu un sevi!
Produktīvākais veids, kā sakārtot attiecības ar mammu, ir ņemt talkā pietiekami grūto un nepatīkamo izrunāšanās metodi. Sākumā gan tev pašai jāsaprot, kas tevi sāpinājis, par ko tu dusmojies uz mammu un kas tevi satrauc jūsu pašreizējās attiecībās.
Konfliktēšana nav nekas neparasts un nevēlams šajā situācijā. Savukārt spēja ieklausīties var palīdzēt jums abām labāk izprast lomas vienai otras dzīvē, kā arī savstarpēji saprasties un tuvināties. Lai cik dīvaini tas izklausītos, bet konflikti palīdz attiecību veidošanā un izaugsmē.
Iespējams, ka viena šāda izrunāšanās neatrisinās visu problēmu kopumu. Toties vienreiz iemēģinājusi konfliktrisināšanas veselīgo taktiku, tu daudz mazāk uztrauksies par to, ka „ar mammu atkal jārunā par nepatīkamiem jaut?jumiem”.
Konsultējusi psihoterapeite Ilze Siliņa.
,br />

3 komentāru
  1. Maģiskā atslēdziņa labai sadzīvošanai ar vīra (un ne tikai) mātēm, tēviem māsām, brāļiem ir dzīve pietiekamā attālumā.

  2. 100% piekrītu Mia !!! Nu nav, nav reālajā dzīvē viss tik vienkārši kā aprakstīts. Bieži vien satiekas dažādi cilvēki (vīramāte-vedekla utt.) ar dažādām vērtību sistēmām, dažādām audzināšanām, principiem un uzskatiem. Ir tādi, ar kuriem nav iespējams izrunāties….jo gluži vienkārši tie runā “citā valodā”. Ir kompleksainas sievietes: piemēram vīramāte kura pati dzīvo totāli patriarhālā ģimenē šādi mēģina realizēt savas nepiepildītās varas ambīcijas uz vedeklu.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.