Pagatavo pats – Lāču ģimene

Plašais materiālu klāsts kancelejas piederumu veikalos un dažādie košie knibulīši rosina iztēli. No krāsainiem filca gabaliņiem un dažām stikla pērlītēm var rasties simpātiska lāču ģimene.

Protams, tie var nebūt lāči, bet gan zaķi, suņi, kaķi vai vēl citi zvēri. Atliek vien izdomāt savu tehnisko zīmējumu. Bet, lai saprastu pamatprincipus, vari sākt ar gluži tādiem pašiem zvēriņiem, kādus radījām mēs.
Un vēl labāk, ja kopā ar tevi savu lāci gatavos arī tavs bērns. Bet, ja atvase vēl ir pārāk maza lāču radīšanas procesam, lai skaistie rūcēji nāk kā pārsteigums pēc nakts miedziņa.

Tev būs nepieciešams
Krāsains filca gabaliņš (vari iegādāties Tiimari veikalā), divas stikla pērlītes. Citas krāsas (vēlams tumšas) mulinē diegs, vate, vilniņa vai vēl kas cits pildījumam un lentīte kaklasaites vietā. 

Darba apraksts
Vispirms no papīra izgriez paredzēto dzīvnieciņa formu – lāci, zaķi vai kādu citu dzīvnieciņu. Tad piespraud piegrieztni pie filca gabaliņa un izgriez divas vienādas figūriņas.
No filca izgriez nelielu aplīti, kas būs purniņš. Ar mulinē  diegu aplīša vidū izšuj deguntiņu. Zem tā paliec nedaudz pildījuma un piešuj degunu lācīša galvas priekšpusē. Uz purniņa augšējās malas piešuj stikla pērlītes, kas būs lācīša acis,
Ar mulinē diegu sašuj lācīti pa ārējo līniju, lai redzama šuvuma vieta. Kad lācis līdz pusei sašūts, piepildi to ar paredzēto pildījumu un aizšuj līdz galam. Austiņas nošuj pa galvas līniju.

14 komentārs
 1. Izklausās tik viegli un izskatās tik mīlīgi, bet nu nezinu kā lai km tādam saņemas:) Varbūt kādā brīvdienu rītā kopā ar bērniem pamēģiņšism, ja mamma pirma tam būs iepirkusi visu nepieciešamo:)

 2. man patīk šī doma – piedāvāt lasītājām prakstiskas idejas kā kaut ko pagatavot pašām! Paldies!

 3. Uztaisīju saviem dvīņiem grabūlīšus, kas bija te parakstīti pirms laiciņa. Man šķeit, ka gan viņiem prieks, gan man! Man pat laikam lielāks! Tagad ir jauna ideja un atkal var ķerties klāt! Starp citu mammām, kurām tās dienas mājās tik līdzīgas viena otrai, šādas radoās idejas palīdz radīt jēgas sajūtu. Uztaisi rotaļlietu un ir lepnums un gandarījums.

 4. Šitas čaklroču pulciņš turpinās:) Nu mīlīgi bez gala un ikreiz izsauc man riktīgu apbrīnu. Tās laikam ir riktīgi labas sievas un ģimeniskas būtnes un pavarda sargātājas, kas uz šīm idejā pavelkas.

 5. Paldies par ideju! Neesmu ne sieva, ne pavarda glabātāja, bet pašas rokām kaut ko veidojot (šajā gadījumā ) savam bērnam, var gūt lielu prieku. Ja tu zini daudz citus veidus, kā gūt piepildījuma sajūtu, tiešām prieks par tevi! Bet tam nav sakra ar kaut kādu pārdabisko mātišķumu!

 6. Tu tiešām domā, ka “mīļumu” varētu ierosināt lācis? Un uz ko tieši tas varētu viņu ierosināt? Varbūt esmu mazliet cinisks, bet, lai tomēr mammas taisa mantiņas bērniem, bet saviem “mīļumiem”, vai nu nedāviniet neko, vai kaut ko drusku jēdzīgāku. Tas, protams, ar nosacījumu, ja jums abiem nav 16-18:))))

 7. tas jau padoms mazam biznesam:) vajag iesist roku, lai sanāk tā kā bildītē, un tirgot kaut kādiem veikaliņiem un mākslas saloniņiem un kādā gada tirgū…

 8. Klau, tu laikam sen neesi bijis iemīlējies? Pēdējo reizi laikam tajos tevis norādītajos 16-18? Atgādināšu tev – kad cilvēki ir iemīlējušies, viņi savādāk uzter lietu nozīmi. Ja tevi varētu ierpiecināt abonents skoša nodarbībām, tad viens iemīlējies vīrietis, būtu stipri aizkustināts, ka viņa zaķis pats savām rociņām uztaisījis dāvanu.

 9. a sen šajā sadaļā nav bijis kāds psiholoģisks padomu raksts! Man prasās! lai gan paktiski rokdarbu padomi, protams, arī noder. paldies!

 10. A tas vīles nevajag labāk ar šujmašīnnu apšūt? Jeb ar roku – arī normāli turās?

 11. piekrītu guntai! vjag kaut ko reālu no bēru – vecāku dzīves. tur taču problēmu netrūkst!

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.