espati.lv iesaka pasākumus no 15. līdz 21. janvārim

Šonedēļ jautrākam garastāvoklim espati.lv tev iesaka komēdiju Viss ir sarežģīti.
Ja aizraujies ar jogu vai tev ir interese par šīm nodarbībām, iesakām tev apmeklēt jogas semināru. Kā ari joprojām aicinām tevi izbaudīt šo skaisto ziemu, tādēļ pastāstām tev par slēpošanas trasēm, kas netika pieminētas iepriekšējā rakstā par ziemas priekiem.

Pasākumi

Izbaudi īstu ziemu Sigulda slēpošanas trasēs
Sigulda ir pazīstamākais ziemas sporta atpūtas centrs Latvijā kopš 19. gadsimta. Šobrīd Siguldā darbojas četras slēpošanas trases, kas nodrošina augsta līmeņa slēpošanas servisu.  Tās ir piemērotas gan profesionāliem sportistiem, gan iesācējiem un bērniem, kas vēl tikai apgūst slēpošanas māku.
Siguldā ikviens atradīs trasi, kas piemērota viņa vajadzībām. Ekstrēmākā kalnu slēpošanas un snovborda trase Latvijā – Kordes trase. Labākā slaloma un kalnu slēpošanas trase – Siguldas pilsētas trase. Sportiskākā kalnu slēpošanas trase – Kaķīškalns. Ziemas aktīvās atpūtas iespējām bagātākā trase – Reiņa trase. Visas četras trases ir aprīkotas ar pacēlājiem un diennakts tumšajā laikā ir apgaismotas.
Informācija: www.tourism.sigulda.lv

16. un 17. janvārī Tibetas Jogas seminars kopā ar  jogas meistaru Druponu Kunsangu Rinpoči
Tibetas jogai, kura līdz šim bijusi slepena mācība un bijusi pieejama tikai tiem,kas jau sasnieguši zināmus rezultātus garīgās praksēs, ir nozīmīga loma ķermeņa, runas (enerģijas) un prāta trīsvienībā, uz kuru balstās garīgā realizācija Tibetas budismā.
Tibetas Jogas  mērķis ir visu to īpašību attīrīšana, kuras definē kā nevēlamus šķēršļus, disbalansu, traucējumus vai kaites, tai skaitā negatīvas emocijas. Sasniedzis attīrītības stāvokli, skolnieks var izjust “dabiskā prāta” stāvokli. Galvenais mērķis – tā ir spēja būt relaksācijas stāvoklī – dabiskā stāvoklī bez sasprindzinājuma, bet vienlaikus pilnā mūsu apziņas potenciāla klātesamībā.
Drupons Kunsang Rinpoče ir viens no retajiem skolotājiem, kuriem ir dota atļauja mācīt Tibetas Jogu rietumu valstīs.
Šo divu dienu laikā iegūsiet gan teorētiskās zināšanas, gan apgūsiet pamata vizualizācijas, kā arī  pirmos bāzes pamatvingrinājumus  – vāzes elpošanu, čakru atveršānu u.c.
Seminārs paredzēts plašai auditorijai, it īpaši cilvēkiem bez priekšzināšanām.
Informācija: http://www.healing.lv/lv/15/sakums

Koncerti

15. janvārī: Dailes teātrī – J. Lūsēna koncerta programma „Labvakar, Latvija!”
19:00 Dailes teātra lielajā zālē visiem interesantiem būs dzirdama J. Lūsēna koncerta programma. 
Komponista Jāņa Lūsēna dziesmās iekodēta gan romantika, gan smeldze, gan patriotisms. Tās atpazīst un mīl. Tajās ir laika paradoksi, mīlestība un ilgas. Savulaik grupa „Zodiaks” kopā ar Jāņa Lūsēna mūziku gāja latviešu popmūzikas avangardā. Tagad ir vērts atgriezties pie šīm jaunu skanējumu iemantojušajām dziesmām, lai pārliecinātos, ka tās ir izturējušas laika pārbaudi.
Jāņa Lūsēna koncertā komponista mīlestībai un tēvzemei veltītās dziesmas izdziedās un izspēlēs aktieri Artūrs Skrastiņš, Ģirts Ķesteris, Jānis Paukštello, Ieva Pļavniece, Artis Robežnieks, Sarmīte Rubule, Valdis Liepiņš un Ērika Eglija. Pie klavierēm – Jānis Lūsēns. Koncertā piedalīsies instrumentālā grupa Jura Vaivoda vadībā.
Režisors – Aivars Līnis
Muzikālais konsultants – Juris Vaivods
Scenogrāfs – Mārtiņš Vilkārsis
Kostīmu māksliniece – Ilze Vītoliņa
Kustību konsultante – Inga Raudinga
Gaismu mākslinieks – Mārtiņš Kudiņš
Informācija:  šeit . 


17. janvārī: Kino Rīga grupas Cosmos Pasaku Koncerts
19:00 Cosmos sniegs burvīgu priekšnesumu Kino Rīga telpās.
Cosmos pēc vairāku gadu pārtraukumu ir devusies visaptverošā Latvijas koncerturnejā, spēlējot koncertus gandrīz 20 Latvijas pilsētās, no kurām vairākās grupa viesojas pirmo reizi. Pasaku koncerti ir jautri vakari visai ģimenei un tajos COSMOS sirsnīgā atmosfērā stāsta bērnu sarakstītās pasakas no albuma "Pasaki man un Tev", spēlē ēnu teātri, kā arī izpilda sirsnīgākās dziesmas no iepriekšējiem albumiem.
Informācija: http://www.positivus.com/news/index.php?id=21082

Izrādes

16. janvārī: Valmieras drāmas teātrī – Peļu slazds
18:30 Valmieras drāmas teātrī būs skatāma izrāde Peļu slazds
Režisors – Oļģerts Kroders, scenogrāfs – Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece – Ilze Vītoliņa.
Sniegos ieputināta pansija, šķietami nepazīstami cilvēki, līķis bibliotēkā… Aizdomas krīt gandrīz uz visiem, bet vainīgais ir tieši tas, ko tās neskar! Šaušalīgs trilleris Oļģerta Krodera ironijas mērcē.
Lomās: Ruta Birgere vai Regīna Devīte, Māra Mennika vai Inga Siliņa, Krišjānis Salmiņš, Elīna Vāne, Kārlis Neimanis, Imants Strads, Rihards Rudāks vai Agris Māsēns, Mārtiņš Liepa.
Informācija: http://www.vdt.lv/public/lat/izrades/0/pelu_slazds/
   
19.janvārī:  Latvijas Nacionālajā teātrī – Lācis
19:00 Latvijas Nacionālā teātra Lielajā zālē tiks uzvesta izrāde Lācis.
Režisore – Indra ROGA
Scenogrāfs – Mārtiņš VILKĀRSIS
Kostīmu māksliniece – Anna HEINRIHSONE
Komponists / mūzikas partitūra – Artūrs MASKATS
Kustību konsultants – Valdis LŪRIŅŠ
Latviešu rakstniecības spožā zvaigzne vai latviešu tautas nodevējs? Varonis vai slepkava? Mākslinieks vai kolaboracionists? Runa, protams, ir par vienu no populārākiem latviešu rakstniekiem – Vili Lāci, kas atzinību baudīja gan neatkarīgās Latvijas gados, kad “Jaunākās Ziņas” ar viņa romāna “Zvejnieka dēls” turpinājumiem izpirka stundas laikā, gan padomju laikā, kad Lācis bija Ministru padomes priekšsēdētājs un viņa darbus lasīja gan zemnieki, gan augstskolu studenti.
Lomās:  Vilis Lācis – Kaspars ZVĪGULIS, Marija – Inga MISĀNE, Antons Benjamiņš – Uldis DUMPIS, Emīlija Benjamiņa – Lāsma KUGRĒNA, Elmārs Briedis – Uldis ANŽE, Vikentijs Latovskis – Jānis SKANIS, Ivans Čičajevs – Normunds LAIZĀNS, Aleksandrs Lūsis, (Aleksis) – Jānis VIMBA, Edgars Lūsis – Jānis ĀMANIS, Oskars Lūsis -Ivars KĻAVINSKIS, Ome – Līga LIEPIŅA, Alīda Ieviņa – Dita LŪRIŅA, Andrejs Eglītis – Mārtiņš EGLIENS, Vladimirs – Mārcis MAŅJAKOVS, Sekretāre – Līga VĪTIŅA vai Anna KLĒVERE, Pirmais čekists – Egīls MELBĀRDIS, Otrais čekists – Mārtiņš BRŪVERIS
Kā arī izrādē piedalās citi aktieri.
Informācija: http://www.teatris.lv/?sw=4〈=lv&id=81

21. janvārī: Latvijas Nacionālajā Operā – Bahčisarajas strūklaka
19:00 Latvijas Nacionālajā Operā tiks uzvesta opera Bahčisarajas strūklaka.
Nikolaja Volkova librets pēc Aleksandra Puškina tāda paša nosaukuma poēmas Horeogrāfs  HYPERLINK "http://www.opera.lv/lv/lno-makslinieki/izrazu-veidotaji/aivars-leimanis" Aivars Leimanis
Muzikālais vadītājs un diriģents Normunds Dreģis
Scenogrāfe un kostīmu māksliniece Ināra Gauja
Gaismu mākslinieks Kārlis Kaupužs
Krievu komponista un pagājušā gadsimta vadošā muzikologa Borisa Asafjeva balets "Bahčisarajas strūklaka" ir poētisks stāsts par dažādām mīlestības "sejām“ – kaisli, greizsirdību, nežēlību un maigumu. Poļu meitene Marija iekvēlina Krimas hana Gireja sirdi, karstasinīgais tatārs sagūsta Mariju un atved sev līdzi uz harēmu. Te Marija piedzīvo psiholoģisku karu – harēma favorīte Zarema greizsirdības lēkmē uzbrūk un nogalina polieti. Hans Girejs remdē sāpes, lūkodamies Asaru strūklakā, kura ūdens čaloņa aizved viņu pagātnē, un jūtas atkal kļūst dzīvas…
Pirmizrādes sastāvs: Marija –  Jūlija Gurviča, Vaclavs – Sergejs Neikšins, Hans Girejs –  Ringolds Žigis, Zarema – Baiba Kokina, Nuralī – Ulvi Azizovs.
Informācija: šeit.

Kino

No 15. janvāra: Parex Plaza – Viss ir sarežģīti (It’s compilicated)
3 nominācijas balvai Golden Globe®:
Labākā filma (kategorijā – Musical or Comedy),
Labākā aktrise – Mery Streep,
Labākais scenārijs (scenārija autore Nancy Meyers).
Filmu „Ko vēlas sievietes” un „Brīvdienas” režisores Nensijas Meieres jaunā romantiskā komēdija!
Džeina (Merila Strīpa)– trīs bērnu māte, restorāna īpašniece jau krietnu laiku ir šķīrusies no sava vīra Džeika (Aleks Boldvins), taču neskatoties uz šo faktu abiem ir ļoti draudzīgas attiecības. Kad Džeina un Džeiks satiekas dēla izlaiduma ballītē, viss samudžinās. Nevainīga vakariņu maltīte izvēršas… mīlas dēkā.
Ko darīt tālāk? Vai abiem iet katram savu ceļu? Bet varbūt viņiem tiek dota otra iespēja? Viss ir… tik sarežģīti.
Galvenajās lomās: Meryl Streep, Alec Baldwin, Steve Martin, John Krasinski, Zoe Kazan, Lake Bell, Hunter Parrish, Pat Finn, Rita Wilson
Režisore: Nancy Meyers
Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā..

Informācija: http://www.forumcinemas.lv/movie/6553/

   
No 15. janvāra: Parex Plaza – Vampīru pasaule (Daybreakers)
2019.gadā neizskaidrojama epidēmija teju visu cilvēci ir pārvērtusi vampīros. Cilvēku suga ir apdraudēta, atlikušie dzīvie cilvēki spiesti slēpties, jo tiek notverti un glabāti asins bankā vampīru vajadzībām. Vampīru zinātnieks Edvards, kurš atteicies pārtikt no cilvēku asinīm, izstrādā asins aizstājēju, kas ļautu izdzīvot vampīriem, neiznīcinot vēl atlikušos dzīvos cilvēkus.
Taču laiks iet un cerības izstrādāt asins aizstājēju zūd, līdz Edvards satiek Odriju – dzīvu cilvēku, ar kura palīdzību tas tomēr varētu izdoties. Bruņojies ar zināšanām, kuru dēļ nogalināt būtu gatavi kā vampīri, tā cilvēki, Edvards spiests stāties pretī sev līdzīgajiem, un uzsāk cīņu, kuras rezultāts izšķirs cilvēku rases nākotni.
Lomās: Ethan Hawke, Willem Dafoe, Sam Neill, Isabel Lucas, Vince Colosimo
Režija: Michael Spierig, Peter Spierig
Scenārijs: Peter Spierig, Michael Spierig
Producenti: Chris Brown, Bryan Furst, Sean Furst
Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
Informācija: http://www.forumcinemas.lv/movie/5288/

15. janvārī: Kino Rīga – Jāņa Streiča spēlfilmas Rūdolfa Mantojums pirmizrāde
Šā gada 15. janvārī 18:00 kino "Rīga" Lielajā zālē notiks jaunākās Jāņa Streiča spēlfilmas "Rūdolfa mantojums" pirmizrāde. No 16. janvāra vairākos seansos filmu ir iespējams noskatīties abās kinoteātra zālēs.
"Rūdolfa mantojums" ir tautiska filma, kurā prieki ar bēdām vijas, un mīlestība dzīvotgribu vairo. 
Tā ir filmas autora Jāņa Streiča fantāzija un veltījums Blaumanim ar patvaļīgu atskatīšanos uz notikumiem, kad Skroderdienu varoņi bija pavisam jauni. Tiem doti citi vārdi, kā arī darbība pārnesta uz daudz vēlāku laiku nekā Blaumanim. 
Ir XX gadsimta sākums, kas solīja latviešiem pārticīgu un laimīgu nākotni, bija modusies tautas nacionālā pašapziņa, un auga zemnieku varēšana pārspēt pat muižniekus. Vecais ķeizara zaldāts Rūdups, ar savu bagātību un lepnību, būdams baronam kā dadzis acīs, kļūst gaužām nevaldāms, kad viņu ķer Amora bulta. Vienkāršas kalponītes Emīlijas dēļ vecais gatavs uz visu. Bet meiča mīl viņa krustdēlu Kārli. Pa vidu mijās gan manta, gan barona patvaļa un blēži. Divu radinieku cīņa par Emīlijas sirdi izmaina kā abu vīriešu, tā pašas kalponītes likteni, lai viņai cauri asarām mirdzētu saule.  
Informācija: http://www.kino.riga.lv/lv/zinas/zina?id=116

Bērniem

17. janvārī: Latvijas Leļļu teātrī – Jūties droši
14:00  Latvijas Leļļu teātrī būs skatāma izrāde Jūties droši.
Bērnu un ģimenes lietu ministrijas izdotā grāmatu sērija “Drošība mājās”, “Drošība ārpus mājas” un “Jūties droši!” rosināja teātra radošo kolektīvu izveidot izglītojošu iestudējumu pirmskolas un jaunākā vecuma skolas bērniem.
Izrādē “Jūties droši!”, izmantojot Latvijas Leļļu teātra daudzveidīgās iespējas, bērni tiek iepazīstināti un arī brīdināti par briesmām, kas var draudēt gan mājās, gan ārpus tām, lietojot elektriskās ierīces, gāzi, atklātu uguni, medikamentus, kā arī iepazīstināt ar ielu šķērsošanas noteikumiem.
Izrāde ir rotaļīga, viegli uztverama, un saprotama arī mazākajiem teātra skatītājiem.
Režisore  Vija Blūzma
Režisore un kustību konsultante Lilija Lipora
Māksliniece  Anita Znutiņa- Šēve
Komponists  Valts Pūce
Lomās:
 Evita Klimavičiusa vai Baiba Geķe
, Dana Lāce
Informācija: šeit.     

6 komentāru
  1. A uz Avataru kāda ir bijusi? Iet jau sen, bet atsauksmes ir tik pretrunīgas, ka nevar saprast – iet – neiet?

  2. Viss ir sarežģīti – iesaku noskatīties! Īpaši tiem, kuri paši ir apjukuši īsto un neīsto vērtību mudžeklī un nevar atšķirt vienas no otrām. Aktieri spēlē teicami!

  3. Uz Avataru noteikti aizej! Ļoti cilvēcīga, labestīga un gaiā filma, kas dod kaut kādu alternatīvo redzējumu tam, kā vēl var dzīvot šajā pasaulē.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.