Paaudžu paaudzēs – diegu lellīte

Varbūt arī tavā bērnībā mamma vai vecmāmiņa mēdza uzmeistarot tādu mazu, bet varen mīļu nieciņu – diegu lellīti. Protams, tā nevar sacensties ar slavenajām Bārbijām un beibīborniem. Bet kaut kas īpašs, ļoti mīļš un pazīstams vecākiem jau neskaitāmās paaudzēs liek ķerties pie savas dziju atvilktnes un pagatavot šo vienkāršo, bet piemīlīgo rotaļlietu. Un kā par brīnumu pat mūsdienu modernie bērni, kas apžilbināti ar plastmasas nieku spozmi un rotaļlietu daudzveidību, spēj novērtēt pašu gatavotu lelli. It sevišķi, ja arī bērnam ļauts piedalīties lelles dzimšanas procesā. Un, kas zina, varbūt pēc 20 vai 30 gadiem, tāpat kā tu šodien ar savu bērnu, arī viņš kopā ar savējo apsēdīsies pie galda, noliks priekšā dziju kamolīšus un ar prieku un mazliet melanholiskām atmiņām darinās savam bērnam jaunu diegu lellīti.

Nepieciešams
    •    Nedaudz baltas vai gaiši pelēkas dzijas lelles ķermenītim
    •    Melna vai tumši brūna dzijtiņa lelles acu izšūšanai
    •    Sarkana dzija lelles svārkiem un mutei
    •    Dzeltena vai brūna dzija lelles matiem
    •    Pērlītes, lentītes un viss cits, ko vēlies, lelles rotām
    •    Adata, ar ko izšūt lelles seju un piešūt matus
    •    Tamboradata, ja lellei būs tamborēti svārki

Darba gaita
Vispirms uz lielākas apaļas caurules (lieliski der puslitra minerālūdens pudelīte) uztin dziju tik daudz, lai sanāktu lelles rumpītim. Uztīto dziju uzmanīgi noņem no pudeles un vienā galā sasien kopā (tas būs lelles pakausis). Apmēram ceturtdaļu no lelles kopējā auguma stingri ar diegu sasien un nedaudz aptin, lai augšpusē veidotos lelles galva. Uz mazliet mazākas caurules uztin plānāku dzijas daudzumu, lai veidotos lelles rokas. Šim dzijas rullītim sasien abus galus – plaukstiņas. Roku dzīparus izver cauri lelles stāvam tieši zem galvas un stingri nosien vidukli. Atlikušos brīvos dzīparus apakšā sadali divās daļās. Katru pēdiņu sasien kopā un nedaudz augstāk ar melnu dzīparu pārsien. Tās būs lelles kājas.
Pie lelles galvas augšpusē piešuj dzeltenu dzītiņu, kas veidos matus. Matus, ja vēlies var sapīt bizēs. Izšuj lelles acis un muti.
No krāsainas dzijas uztamborē lellei svārkus vai uzšuj tos no kāda koši raiba auduma gabaliņa. Ja vēlies, vari iesiet lelles matos lentītes un ap kaklu no mazām pērlītēm savērt krelles. 
Līdzīgi vari pagatavot diegu puisi.

8 komentāru
  1. Ļoti atsauca atmiņā bērnību. Man tādas bija vairākas. Un pat nebija ienācias prātā, ka tādas tak varu pati uztaisīt.

  2. Dikti jau mili. Sita var taisit veselu saimi, lelle – meita, lelle – mamma, lelle – paps utt.

  3. Atceros, ka bērnībā bijām iemanījušies tādas taisīt no sarullētām auduma sloksnēm, bet ar dziju arī labi izskatās (:
    Un laukos jau vispār… taisījām lelles no zariņiem, pienenēm un pat maklas pagalēm 😀 Īsta Radošā darbnīca!

  4. Eh, es arī bērnību atcerējos. Man kaut kas līdzīgs bija kā suvenīri no dažādām padomju zemēm. tādos nacionālos tautastērpos. Sākumā man ar viņam neļāva spēlēties – tās kā dekoratīvs elemensta aiz stikla. Be beigās jau tik un tā tās nonāca manā’rotaļlietu kastē:)

  5. Cik, jauki, mīļi un vienkārši! īpaši tām māmiņām, kurām ir daudz brīva laika un maz naudas – ļoti labs ieteikums kā nodarbināt sevi un kā iepriecināt bērnu.

  6. Manam bērnam ir kaut kāda nesaprotama gaume uz rotaļlietām. Uztaisīju tos lāčus, ko espati ieteica iepriekš – pilnīgi nulle intereses. A es tā centos:( Itkā jau sīkums un pats taisīšana sprocess ir patīkams, bet kaut kā – obidno, ja atkal nepatiks.

  7. Šodien ar meitām uztaisījām katra pa trim lellītēm. Viņas man abas saslimušas un sēžam mājās. Ļoti vienkārši un ātri. Toties spēlēties pēc tam var ilgi:)

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.