6 lieliskas aktivitātes jūsu bērniem

https://www.istockphoto.com/

Kā vecāki mēs visi vēlamies izaudzināt laimīgus, pašmotivētus, laipnus, mērķtiecīgus un neatkarīgus bērnus. Lai to paveiktu, bieži vien šķiet, ka mums pastāvīgi ir jādara vairāk — jāiegādājas visas sarakstā iekļautās izglītojošās rotaļlietas, jāreģistrē bērni vairākām ārpusskolas aktivitātēm un jāiemāca viņiem garš saraksts ar lietām, lai viņi neatpaliktu no citiem vienaudžiem.

Espati.lv ir pārliecināti, ka mazāk ir vairāk, ja runa ir par rotaļlietām, aktivitātēm un pat mācīšanu.

Šeit ir dažas bieži aizmirstas aktivitātes, kas veicina kognitīvās, sociālās un emocionālās prasmes, kas nepieciešamas, lai bērni gūtu panākumus ikdienas dzīvē..

Veiciniet spēles ar vienkāršām rotaļlietām

Viena no labākajām aktivitātēm ir rotaļas, kuras pilnībā vada bērns. Izlikšanās spēle ir veids kā bērni apgūst saskarsmes prasmes, kas ir nepieciešamas, lai gūtu panākumus arī ārpus akadēmiskās vides. Attīstībai ir ļoti svarīgi dot bērniem laiku spēlēties ar draugiem, brāļiem un māsām vai vienatnē bez pieaugušo norādījumiem. Bieži vien vecākiem šķiet, ka viņiem obligāti jāiesaistās ikvienā bērnu rotaļā, taču ir svarīgi saprast, ka pieaugušo vadītas aktivitātes nav brīva spēlēšanās. Tāpēc atkāpieties no Pinterest idejām, atrodiet dažas kastes, dažus LEGO vai koka klučus un ļaujiet bērnam pašam vadīt savu rotaļu.

Atrodiet laiku spēlēm brīvā dabā

Āra aktivitātes ir svarīgas fiziskai un garīgai attīstībai. Atrodoties dabā, tiek attīstītas dažādas prasmes, piemēram, klausīšanās, uzmanība un spēja sadarboties. Neatkarīgas spēles brīvā dabā dabiskā vidē, piemēram, peļķēs, dubļos, lietū, sniegā un zālē, sniedz pārsteidzošu dabisku sajūtu pieredzi, kuras bērniem mūsdienās bieži trūkst.

Rotaļu laukuma vietā izvēlieties pārgājienu vai atklātu laukumu rotaļām. Ļaujiet bērniem staigāt basām kājām visur, kur tas ir droši un ļaujiet viņiem veikt novērojumus par apkārtējo dabisko pasauli.

Ļaujiet uzņemties veselīgu risku

Veselīga riska uzņemšanās bērnībā ir tas, kas ļauj mūsu bērniem iemācīties pārvaldīt risku, kad viņi ir pieauguši. Riska iespēju trūkums var izraisīt bailes vai agresiju. Riska uzņemšanās bērniem nenozīmē, ka viņi piedalās bīstamās darbībās, kas apdraud viņu dzīvību. Veselīga riska uzņemšanās var izskatīties kā skriešana lielā ātrumā, griešanās un krišana, nelīdzenumi, ripošana no maziem kalniem un lēkšana no augstuma, kas var mūs nervozēt. Tas ir jebkas, kas rada nelielas bailes, tomēr iemāca kā jārīkojas attiecīgā situācijā.

Tāpēc, ja jūtat, ka vēlaties iejaukties un pateikt bērnam “esiet piesardzīgs”, apsveriet iespēju atkāpties. Ļaut viņiem mazliet vairāk brīvības – uzkāpt pa slidkalniņu, nolēkt no dīvāna vai noturēt līdzsvaru uz nokrituša koka. Tas ir vienkāršs veids kā palīdzēt viņiem veidot pārliecību, noturību, kā arī veicināt garīgo un emocionālo spēku.

Dodiet bērniem laiku un telpu prom no pieaugušajiem

Lai gan vecākiem bērniem ir nepieciešams laiks, lai spēlētos patstāvīgi, viņiem ir nepieciešama arī vieta prom no pieaugušo acīm. Lai bērni ar rotaļām nonāktu plūsmas stāvoklī, viņiem ir nepieciešams laiks tos netraucējot. Apsveriet iespēju citā istabā vai citā savas mājas vai dzīvokļa stāvā atrast vietu, kas ir paredzēta, lai jūsu bērniem būtu vieta prom no jums, lai viņi varētu koncentrēties uz rotaļām.

Paturiet prātā, ka jūs neesat atbildīgs par savu bērnu izklaidēšanu visas dienas garumā; viņu darbs ir spēlēties pašiem.

Iesaistiet bērnus savā ikdienas dzīvē

Praktiskās dzīves prasmes, kas pazīstamas arī kā mājas darbi, bērniem ir nekas cits kā “darbi”. Bērni ir dabiski dzimuši palīgi. Viņi vēlas būt iesaistīti mūsu ikdienas dzīvē, turklāt viņiem ir tik svarīgi būt iekļautiem. To darot, viņiem rodas atbildības sajūta un iespēja sajust savu ieguldījumu mājsaimniecībā.

Sāciet jau agrā vecumā! Iedodiet savam mazulim veļas lupatiņu, lai palīdzētu noslaucīt izšļakstīto pienu, ļaujiet viņam ielikt veļu veļas mašīnā un nospiest pogu vai iegādājieties nelielu putekļu sūcēju un ļaujiet viņam strādāt kopā ar jums.

Praktiskās dzīves prasmes palīdz attīstīt jau nopietnākus darbus. Piemēram, lapu tīrīšanai, sniega šķūrēšanai vai veļas groza nēsāšanai nepieciešamas lielas muskuļu grupas. Smalko motoriku attīsta mandarīnu mizošana, ūdens liešana krūzē vai sviestmaižu smērēšana.

Nebaidieties no garlaicības

Aptverot garlaicību, mēs ļaujam saviem bērniem attīstīt spēju pašiem radīt jautrību un izdomāt aktivitātes ar mazāku mūsu palīdzību. Garlaicība ir vieta, kur bērni mācās tikt galā ar diskomfortu un to pārvarēt. Vairāk dīkstāves sniedz bērniem iespēju pašiem izdomāt lietas, uzzināt, kas viņiem sagādā prieku un palīdz veicināt radošumu, neatkarību un pašpaļāvību.

Mēģiniet iekļaut savā dienā laiku, kad nekas nav ieplānots vai mērķtiecīgi neņemiet līdzi rotaļlietas vai aktivitātes, kad dodaties īsos izbraucienos, stāvat rindā pie veikala kases vai atrodaties restorānā. Sāciet ar mazumiņu un palīdziet viņiem attīstīt toleranci — jūs būsiet pārsteigti par radošumu, kad bērniem tiks dots laiks garlaikoties.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.