10 ar kalciju bagāti pārtikas produkti, kas uzlabos jūsu veselību

 

https://www.istockphoto.com/

Mēs visi esam redzējuši pietiekami daudz piena ūsu reklāmu, lai zinātu, ka kalcijs ir galvenais mikroelements kauliem un osteoporozes profilaksei. Bet tas ir nepieciešams arī muskuļu kontrakcijai, asins recēšanai un jūsu dārgās sirdsdarbības uzturēšanai. Tomēr papildus pienam ir arī daudzi augu izcelsmes kalcija avoti. Lūk, 10 no labākajiem.

Tofu

Izmantojot pareizos pārtikas produktus, nav vajadzīgas lielas pūles, lai uzņemtu ieteicamo 1000 mg kalcija daudzumu dienā. Ēdiet tofu – vienā kubiņā ir aptuveni 1624 mg kalcija. Pievienojiet to smūtijam, salātiem vai ēdiet tāpat.

Vīģes

Vai jums ir vajadzīgas uzkodas, kuras varat paņemt līdzi un baudīt jebkurā vietā? Žāvētas vīģes ir veselīgs risinājums, kas satur 241 mg kalcija vienā glāzē, kā arī šis žāvētais auglis satur pamatīgu magnija un dzelzs devu.

Artišoki

Viss, kas jums nepieciešams, ir viens liels artišoks, lai iegūtu 71 mg kalcija. Un, ja to izmantosit, lai draugiem pagatavotu krēmīgu, netreknu mērci, jūs iegūsit vēl vairāk priekšrocību — un kļūsit par viņu iecienītāko pavāru.

Melnās pupiņas

Pateicoties tik daudzām priekšrocībām, melnajām pupiņām vienmēr jābūt jūsu ikdienas obligāto ēdienu sarakstā. Viena tase satur 294 mg kalcija, kā arī 29 gramus šķiedrvielu un 39 gramus olbaltumvielu.

Amarants

Šis senais graudaugs ir ne tikai bagāts ar olbaltumvielām un vitamīniem – tas satur arī 116 mg kalcija katrā tasītē, padarot to par ļoti veselīgu ogļhidrātu iegūšanas veidu.

Kale kāposts

Katru rītu, pievienojot savam brokastu smūtijam tasi lapu kāpostu, jūs automātiski uzņemsit 101 mg kalcija. Pievienojiet nedaudz C vitamīna, piemēram, citronu sulas, lai optimizētu kalcija uzsūkšanos.

Brokoļi

Daudzi no mums noteikti domā, ka nekas nevar pārspēt pienu, kad runa ir par kalciju, bet vai esat iepazinuši brokoļus? Vienā dārzenī ir gandrīz 300 mg — tieši tik daudz, cik vienā glāzē piena produkta.

Mandeles

Mandeles ir viens no labākajiem kalcija avotiem. Ja vienā glāzē ir 378 mg, jūs iegūsiet veselību uzlabojošu uzkodu, kas nodrošinās arī 30 gramus olbaltumvielu.

Čia sēklas

Čia sēklas ir mazas, bet vai tās ir ļoti spēcīgas. Tikai pusglāzē jūs atradīsit 631 mg kalcija. Ieberiet dažas tējkarotes savā rīta smūtijā vai izmantojiet tās, lai pagatavotu sev pudiņu.

Pak čoi kāposts

Nākamreiz, kad gatavojat Āzijas ēdienu, pievienojiet nedaudz pak čoi. Ar 882 mg uz vienu nelielu kāposta galviņu tas ir grūti pārspējams kalcija avots.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.