Dietoloģijas MITOLOĢIJA jeb maldi par diētām

Vēlme atbrīvoties no pāris liekajiem… Kilogrami un centimetri vienmēr nodarbinājuši sieviešu prātus, iespējams, tāpēc eksistē tik daudz dažādu mītu, kas spēj sabojāt dzīvesprieku un vienu no svarīgākajām baudām – ēšanu. Skumjākais, ka, pat ievērojot tos visus, dažreiz augums nekļūst ne par matu slaidāks, var notikt par otrādi. Lūk, daži iesīkstējušākie maldi.

Augļus, dārzeņus un salātus vari ēst, kamēr pa acīm lien ārā.
Lai gan svaigi dārzeņi un augļi tik tiešām ir liesāki par ceptām gaļiņām un fritētiem labumiem, daļā no tiem ir ļoti daudz cukura. Turklāt iedomājies, cik daudz svaigu augļu tu esi spējīga apēst, kamēr pēc viena karbonādes gabala jūties jau pilna līdz malām.

Uzskatāms piemērs augļu diētai ir gorillas, kas nebūt nav uzskatāmi par slaidiem un trausliem radījumiem. Uzmanies arī ar salātiņiem, it sevišķi, ja pirksi gatavus vai ēdīsi tos restorānā. Lai salāti būtu garšīgi, dāsni pavāri tos apslaka ar treknām mērcītēm. Ja vēlies notievēt, ēdot salātus, gatavo tos pati vai arī lūdz, lai sabiedriskajā ēstuvē tev pasniedz salātus un mērci atsevišķos trauciņos. Un nekādas majonēzes – par šo kaloriju bumbu vispār aizmirsti.

Tievētāji drīkst ēst tikai attaukotus produktus.
Ideālā gadījumā tā arī būtu, diemžēl mēs nedzīvojam ideālā pasaulē. Lai attaukots izstrādājums būtu pietiekami biezs un nezaudētu savu konsistenci, bieži vien tam pievieno cieti vai pektīnu. Lai gan tie ir mazāk kalorijām bagāti nekā tauki, tomēr, lai produkts nezaudētu savas īpašības, cieti un pektīnu nepieciešams pievienot vairāk. Rezultāts – figūrai nekāda lielā ieguvuma nav. Turklāt gadās, ka attaukotajos produktos ir stipri mazāk minerālvielu un vitamīnu, kas skaistumam noteikti nenāk par labu. Tāpēc uzmanīgi lasi etiķetes. Daži attaukotie produkti tev derēs, bet citiem labāk met līkumu. Galvenais ir kalorijas, nevis uzraksts uz iesaiņojuma – attaukots vai light. 

Paslīdējusi roka šokolādītes virzienā var sabojāt visu tievētāja dienu.
Ja šokolāde ir tā, kuras dēļ nespēj ievērot diētu, nepaniko un beidz slēpt aiz saldummīles tēla savu nevēlēšanos neko mainīt. Patiesībā pati šokolāde nemaz nav tik kaitīga un nederīga tievētājiem. Tajā ir ļoti daudz veselībai un labai omai derīgu sastāvdaļu, tāpēc nelielu šokolādes gabaliņu vari apēst arī dienās, kad ievēro diētu. Tikai nepārspīlē. Un nomierini sirdsapziņu, jo šokolādē ir mazāk kaloriju nekā riekstos vai čipsos.

Regulāri apmeklējot fitnesa zāli, var ēst, cik vien lien un kas vien ienāk prātā.
Varēt jau var, bet tad noteikti pieņemsies svarā. Padomā pati – minūte sporta zālē tevi atbrīvo no pārdesmit liekām kalorijām, bet minūte pie galda var uztankot ar simtiem jaunu. Stunda skrējiena var tikt neitralizēta ar vienu simtgramu paciņu riekstu. Tāpēc, ja dodies sportot, neuzskati par pienākumu par katru nodarbību sevi apbalvot ar ko garšīgu. Ja gribi, lai jauno muskuļu reljefu nenosedz nepievilcīgs tauku mētelītis, domā līdzi, ko ēd.

Nav nepieciešams zināt ēdiena kaloriju daudzumu, tāpat viss redzams.
Liekais svars nerodas no taukiem, bet gan no tā, ka kopējais kaloriju skaits ir pārāk liels (to ir vairāk, nekā tev nepieciešams).
Bieži vien ēdiena izskats ir maldinošs, jo daža laba salātiņu porcija ar kārtīgu mērcīti var būt kalorijām bagātāka par kārtīgu steiku. Tāpēc, vismaz iesākot notievēšanas procesu, vēlams papētīt etiķetes un kaloriju tabulas, lai saprastu, cik daudz kaloriju kur paslēpts. Bet, kad būsi piešāvusies, varēsi paļauties uz savu nojautu.

Efektīvākā svara samazināšanas metode ir nedēļa trieciendiētas vai vēl labāk –  gavēšana.
Daži indīgāki diētas ārsti iesaka izmantot daudz vienkāršāku un ātrāku svara samazināšanas metodi. Tā palīdz atbrīvoties  no pāris kilogramiem dažu minūšu laikā – amputēt kādu nevajadzīgu orgānu, roku, kāju vai, vēl labāk, galvu. Bet, ja nopietni, svara samazināšanai jābūt saprātīgai. Atturēšanās no ēšanas nedēļas garumā drīzāk sabojās veselību, nekā ļaus tikt pie skaistuma. Badošanās liks organismam sākt dedzināt savas rezerves. Bet force major apstākļos tas neķersies klāt taukiem, kā tev gribētos, bet gan vieglāk gūstamām rezervēm – glikogēnam, kas atrodas muskuļos un aknās. Tā kā glikogēns aiztur organismā ūdeni, tam noārdoties, pazudīs arī organisma ūdens rezerves un līdz ar to svars, bet ne vidukļa un citu ķermeņa daļu apkārtmērs. Turklāt tiklīdz sāksi ēst puslīdz normāli, svars nāks atpakaļ. Turpinot badoties ilgstoši, riskē sabojāt savus muskuļus un izskatīties panīkusi un pelēka.

Ja vēlies tievēt skaisti, īsteno uztura režīmu, kas paredz 800 gramu līdz viena kilograma zaudēšanu nedēļā. Lēzeni zaudētais svars saudzēs tavu veselību, un tu izskatīsies tieva un ziedoša, nevis kārna un pelēka.

Notievēt var tikai līdz zināmai robežai. Sasniedzot to, ne uz kādiem rezultātiem vairs neceri.
Patiesībā visām, kuras skatījās resnīšu tievēšanas raidījumu televīzijā, zināms, ka patiešām līdz zināmai robežai svars iet nost dziedādams, bet tad kļūst daudz grūtāk. Patiesībā tas skaidrojams vienkārši – organisms ļoti vienkārši atvadās no taukiem, kas slēpjas zem ādas, un ūdens rezervēm. Bet taukumiņu, kas iekrājies iekšējos orgānos, tik vienkārši atdot nevēlas. Tā zaudēšana prasa visa ķermeņa funkciju pārkārtošanos. Tāpēc šai brīdī svara samazināšanās jāgaida pacietīgāk. Apstājoties straujajam svara zudumam, lūkojies pēc diētas un vingrojumiem, kas ļauj tos ievērot ilgstoši, un pacietīgi gaidi rezultātus. Tie neizpaliks!

Un uz laiku aizmirsti par svariem, vienkārši ieturi savu kursu.

Lai tievētu, nedrīks ēst pēc plkst. 17.00, pēc 19.00 vai pirms naktsmiera.
Patiesībā ēst pirms miega nav veselīgi tāpēc, ka ar pilnu vēderu mēdz rādīties murgi un tas veicina gremošanas traucējumus. Bet nekādā ziņā neietekmē tavu figūru. Sviesta cepumiņi ir un paliek sviesta cepumiņi ar savu kaloriju daudzumu, neatkarīgi no tā, vai tos ēd pirms rītausmas, dienas laikā vai vakarā, paslēpusies zem segas. Ja tava apēstā uztura kaloriju daudzums būs lielāks par patērēto, nekāda ēšana noteiktos diennakts laikos tev nepalīdzēs.

Ja saldam miegam tev nepieciešams ko uzkost, droši to dari, tikai izvēlies kaut ko vieglāku un ātrāk sagremojamu.

21 komentāri
 1. Zinu, ka ļoti smuki no liekā svara palīdz atbrīvoties vien vienkārša lieta – jāārstāj uzturā lietot sāls. Man tiešām palīdzēja.

 2. Tik pat svarīga lieta ir atteikties no saldumiem un miltu izstrādājumiem. Arī efektīvi un smuki krītas svars.

 3. Vis vis vis efektīvākais līdzeklis, kad notievē visas un ar garnatiju un izšķiršanās ar mīļoti cilvēku. Vo tad notievē tā, kā nekad mūžā. Un prieka no notiēvēšanās – vispār nekāda.

 4. Njāāā, es arī nevaru saprast, kādēļ tik sparīgi jātievē? Man apkārt cilvēkiem ir pavisam citas problēmas šobrīd. Bet nu, ja tik uzstājīgi stāsta, ka jātievē, tātad laikam par to jāpadomā:) Moš, tiešām vajag?….

 5. A es šo rakstu uztvēru uzmundrinoši! Paldies! Ja kāds cenšas ievērot diētisku dzīvesviedu, tas zina, cik tas nav vienkārši.

 6. a kapec garshigu, burvigu un teicamu recepshu vieta mums te grib iemaanit dietas??? nosta ar dietam! gribam garshigas, saatigas, interesantas receptes – ka liidz shim!!!!!

 7. tadelj ka ir cilveeki kuri uzturaa nevar atljauties ar kalorijam bagaatu uzturu!un zinu daudzas kuras dieetu ieveero pat iisti nemaakot pareizi to ieveerot!shis labs raksts!

 8. Ja jau cilveekam ir probleemas ar lieko svaru, tad shitas dietas un to ieveroshana tada inkvizicija ar islaicigiem rezultatiem vien ir. Nav ko sevi mociit! Vajag normali sevi fiziski nodarbinat un kads nu ir tas kermenis dabas dots, tads nu ir.

 9. ir cilveki kuriem dieeta savaa zinjaa ir dziivesveids un kadelj daudzi kas izdzird vaardu dieeta,uzreiz asocieejas ar sevis mociishanu,badoshanos???man ari ir dieeta bet taa buus muzhiiga,taa ir veseliiga dieeta kur jau daudzu gadu garumaa atturos no dazhadam partikas grupaam!

 10. Šāds raksts ir tāpēc ka slaids augums ir skaistāks nekā ļengana miesa, kura veļas pāri biksēm utt! 😛

 11. Man tomēr šķiet, ka nav nekās mīts, ka pēc 18.00 nevajag ēst. Nezinu neko par murgiem, kas rādās, ja ēd uz nakti, bet labas forma sievērošanai to pat mana omamma darīja:)

 12. Smejieties via nē, ēšana līdz 18.00 man ir pilnīgi notiekti palīdzējusi atbrīvoties no pāris liekajiem kilogramiem. Ja man gribas ēst, dzeru ūdeni. Un ha – nokritos gan. domāju, ka ilgtermiņā būs vēl labāki rezultāti. Un vakarā man vairs nemaz tā negribas ēst. pie tā pierod.

 13. Šis tas no uzrakstītā patiešām ļauj priecīgāk un atvieglotāk uzelpot. Es dzīvoju vairākos aizspriedumos, piemēram:)

 14. A es zinu, ka ir mēneša dienas saskaņā ar mēness kalendāru, kad vajag gavēt. Nezinu, cik tas ir zinātniski pamatoti, bet esmu to ievērojusi un rezultāti ir labi.

 15. Par sportu un ēšanu nav taisnība! Es tieši tāpeč nodarbojos ar sportu 3 reizes nedēļā, lai mierīgu sirdi varētu ēst kūkas un nestresot par kilogramiem, kas nāk klāt. Manuprāt, ja sporto, var dzīvot neievērojot nekādas diētas – ēst to, kas kārojas.

 16. Izlasīju te vienu ļoti patiesu un skumju atziņu – ka visefektīvāk notievē tad, kad zaudē tuvu cilvēku. Un tas trakākais, ka saproti, ka tiem kilogamiem nav -pilnīgi nekādas nozīmes. Tu vari būt tieva un ļoti nelaimīga un vari būt pilnīga un ļoti laimīga.

 17. piekriitu Umkai!
  vispar tas meneshfaazhu ieveroshanas veids ljooti efektiivs!pati ieveroju un majas stav pat kalendars!

 18. A par sportu. Es sportoju un ēdu ko gribas. Bet slaidāka nepalieku :). Tikai tie tauki savāktāki un izskats mazliet labāks. Saprotu, ka lai kļūtu slaidāka, jāsāk rīt mazāk, bet nevaru saņemties. Esmu kūciņatkarīga.

 19. satriecos raxts…
  veseligi dzivot,tas ir fantastiski!!!
  passajuta ideala!
  domas no tam labakajam…
  tagad ari es saprotu,ka ediens ietekme domasanu utt…
  sekojam sev lidzi,esam skaisti…
  esam laimigi!!!

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.