Noskaidros Latvijas labāko “Monopola” spēlmani

Februārī notiks populārās galda spēles "Monopols" Latvijas čempionāts, kurā 150 labākie spēles dalībnieki cīnīsies par ceļazīmi uz Pasaules čempionātu Lasvegasā. Lai atlasītu lielākos "Monopola" entuziastus un nodrošinātu Latvijas kvalifikāciju Pasaules čempionātā, no 26.janvāra līdz 1.februārim portāla "Draugiem.lv" spēļu sadaļā "Brain" tiks atvērta prāta spēle "Monopols". Tajā rotācijas kārtībā katram spēlētājam tiks uzdoti 16 dažādi jautājumi par "Monopola" vēsturi, noteikumiem un dažādām spēles versijām.

Vienkārši jautājumi mīsies ar sarežģītiem, tāpēc, lai iegūtu kvalifikācijai nepieciešamo punktu skaitu, ieteicams pirms spēles sagatavoties. Lai kvalificētos un piedalītos Latvijas čempionātā, spēles dalībniekam būs jāapliecina, ka dalības gadījumā uz 21.februāri dalībnieks būs 21 pilnu gadu vecs un ir Latvijas pilsonis.

Atbildot uz atlases jautājumiem, pareizās atbildes un rezultāti nebūs redzami uzreiz. 1.februārī visi rezultāti tiks apkopoti. Vienāda punktu skaita gadījumā tiks vērtēts atbildēm iztērētais laiks. 150 atlases uzvarētāju un Latvijas čempionāta dalībnieku vārdi tiks publicēti portālā "Draugiem.lv" 2.februārī, kā arī SIA "Anvol" mājaslapā. Visi uzvarētāji tiks arī personīgi uzaicināti uz Latvijas čempionāta norises vietu.

Latvijas čempionāts notiks 21.februārī Rīgas Dzelzceļa muzejā. Visi dalībnieki spēlēs "Monopola" Latvijas versiju. "Monopola" spēļu korektu norisi nodrošinās 40 speciāli sagatavoti Banku augstskolas studenti, kuri ieņems baņķieru lomu spēlē. Katrs no trīs spēles raundiem ilgs aptuveni pusotru stundu, pēc tam tiks saskaitīti iegūtie "īpašumi" un "nauda".

Latvijas "Monopola" čempions būs izcīnījis iespēju doties uz Lasvegasu, kur šā gada oktobrī notiks Pasaules čempionāts klasiskajā "Monopolā". Labākie pasaules "Monopola" spēlētāji cīnīsies par visu "Monopola" naudu – 20 580 ASV dolāriem (aptuveni 11 000 latu).

Latvijas čempionāts notiek jau trešo reizi. Iepriekšējā valsts turnīra uzvarētājs Ivo Čapiņš piedalījās Pasaules čempionātā Tokijā 2004.gadā un izcīnīja 11.vietu.

Galda spēle "Monopols" tika radīta 1935.gadā ASV ekonomiskās krīzes laikā, kad tā kļuva ļoti populāra, un kopš tā laika ir pārdoti 250 miljoni spēles eksemplāru 103 valstīs 37 valodās.

Ir izstrādāti vairāk nekā 200 dažādu spēles variantu, taču vispopulārākais aizvien ir klasiskais Number Nine. Šajā plaši pazīstamajā spēlē, kuras nosaukums ir cēlies no spēles izstrādes kārtas numura, laukums ir izkārtots atbilstoši Atlantas pilsētas ielām, un tas ir praktiski identisks Čārlza Darrova izstrādātajam un Parker Brothers iesniegtajam spēles oriģinālajam, sākotnējam variantam.

3 komentāru
  1. manuprāt samērā vienmuļa un uz veiksmi balstīta spēle – pusotru varbūt vēl var izturēt – tad gan jāmet miers vai jāsāk dzert.

  2. nekad laikam neesmu iedziļinājuseis šajā spēlē, spēlējusi ar esmu 1x! dodu priekšroku paslēpēm 😀

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.