Mēbeles no interneta

Mūsdienās internetā ir viss! Arī mēbeles.
Pirmais, kas nāk prātā, dzirdot „mēbeles no interneta”, ir to tirdzniecība. Bet reāli mūsu valstī mēbeļu tirdzniecība internetā nenotiek vispār vai notiek ļoti niecīgos apmēros. Neviens nav pētījis kāds pie mums ir šis apjoms. Pat zviedru giganta Ikea internetā pārdotie 5-6 % uz kopējā fona izskatās nepārliecinoši. Palasot pircēju atsauksmes interneta forumos, ir redzams iemesls – slikti organizēts piegādes serviss. Neviens nav ideāls. Ikea pārstāvju nesenie komentāri gan liecina par apņemšanos labot šo situāciju.
Bet lielākie Lielbritānijas apģērbu tirgotāji sola savu interneta tirdzniecību palielināt līdz 50% no kopējā apjoma. To viņi plāno panākt ar jaunāko interneta tehnoloģiju palīdzību. Piemēram, datorā var apskatīt izvēlētā apģērba faktūru tuvplānā, vai šo apģērba gabalu pielaikot uz virtuālā manekena. Vienīgais veids kas tiek piedāvāts mēbeļu interneta veikalos ir plānošanas programmas, ar kuru palīdzību pircējs var vizualizēt, piemēram, savu topošo virtuves iekārtu. Jāatzīst, arī šāda vizualizēšana prasa zināmas projektēšanas iemaņas.
 
Attēlā ir redzama Ikea piedāvātās programmas virtuves komplekta vizualizācija. Projektējot nav iespējamas nekādas individuālas improvizācijas. Tikai stingri standarti un ierobežots sortiments.
Kāpēc mēbelēm ir tik slikts noiets internetā? Skaidrojums ir ļoti vienkāršs – mēbele ir produkts kuru pircējs pirms iegādes grib aptaustīt. Un tomēr internets ir lielisks veids kā pircējs var iepazīties ar piedāvājumu un to salīdzināt starp dažādiem tirgotājiem. Un tikai pēc šādas iepazīšanās doties pie konkrētā tirgotāja un iegādāties nepieciešamās mēbeles.
Viena lieta gan ir izpētīta – ja cena ir fantastiska, tad pārdošana vienalga notiks. Bet labas mēbeles par fantastisku cenu nemēdz būt. Pārdomājiet pirms ietaupiet.

www.moff.lv

5 komentāru
  1. [cenzēts]aamebeles.lv

    Kvalitatīvas mēbeles no Vācijas!
    Izdevīgi iegades nosacījumi visa Latvijas teritorijā!

  2. Tieši tā, internetā izpētu ko un kā gribētu, bet pašu mēbeli braucu pirkt klātienē, internetā pirktu tikai tad, ja noskatītā mēbele tur būtu ar vērā ņemamu atlaidi.

  3. Tagad ar Valsts ierobežojumiem, šie mēbeļu tirdzniecības interneta cipari ir vismaz 3-4x augstāki. Jums derētu atjauninot ciparus.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.