Mājdzīvnieks PAZUDIS – kā rīkoties?

Tikko bija blakus, bet nu – vairs ne sasaucams, ne atrodams! Salūts, sveša suņa parādīšanās vai cits negaidīts notikumu pavērsiens mēdz novest pie četrkājaiņu noklīšanas. Turklāt – pazust mēdz ne tikai suņi, bet bieži vien – arī kaķi. Kā rīkoties, lai mīluli atrastu?

Sāc nekavējoties! Nepaļaujies uz to, ka četrkājainais draugs pāris stundu laikā būs atpakaļ. Uzsāc tuvākās apkārtnes pārmeklēšanu nekavējoties! Pārbaudi daudzstāvu māju pagrabus, jaunbūves un citas potenciālās slēptuves. Arī ielas un to malas. Mēģini dzīvnieku sasaukt. Apjautājies cilvēkiem uz ielas, vai viņi tavu mīluli nav redzējuši.

Sazinies ar patversmēm. Ja meklēšana nedod rezultātus, sazinies ar tuvākajām dzīvnieku patversmēm, jo tieši tur parasti vēršas dzīvnieku atradēji. Darbiniekiem atstāj mīluļa aprakstu un savu kontaktinformāciju.  

Sludinājumi uz ielām. Izgatavo sludinājumus. Izlīmē tos uz ielām pazušanas apkārtnē, veterinārajās klīnikās, pie patversmēm, veikaliem un citām publiskām vietām. Ņem vērā, ka drukātajiem sludinājumiem jābūt uzkrītošiem. Noteikti ievieto tajos četrkājainā drauga foto un pēc iespējas detalizētāku vizuālo aprakstu. Sludinājumā nemini mīluļa vārdu, jo dzīvnieks stresa situācijā uz nepazīstamu cilvēku saucieniem nereaģēs. Ja ārā līst, pēc lietus sludinājumus atjauno – salijuši sludinājumi izskatās veci un neaktuāli, tādēļ cilvēki tiem nepievērš uzmanību.

Sociālie tīkli un mediji. Sludinājumu izplati arī elektroniski sociālajos portālos ar lūgumu palīdzēt un padot ziņu tālāk – tā tas sasniegs visplašāko auditoriju. Vēl ir vērts pazvanīt uz kādu no radio stacijām, tajās parasti šādi ziņojumi gūst atsaucību un arī dzīvnieku atradēji bieži par to ziņo radio ēterā.

Pārbaudi pazušanas vietu. No rītiem un vakaros, kad uz ielām ir mazāk cilvēku, pārbaudi pazušanas vietu – bieži vien dzīvnieki atgriežas tur, kur pēdējo reizi bijuši ar saimnieku. Dienas laikā mīlulis publiskā vietā atgriezties var baidīties.

 
Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.