5 pazīmes LABAM vetārstam

Lai atrastu piemērotu un labu vetārstu – bez apmeklējuma un praktiskās pieredzes neiztikt. Tāpat arī rekomendācijas no citu mīluļu saimniekiem nav mazsvarīgas. Kad pirmā vizīte ir aizvadīta un laiks pieņemt lēmumu par tālāko sadarbību – palīgā nāks 5 kritēriju uzskaitījums – kas raksturo labu vetārstu.

Vetārsts – draugs, uz kuru var paļauties. Lai mazinātu dzīvnieciņa uztraukumu un bailes, ierodoties klīnikā, vetārstam pietiekami īsā laika posmā jāiemanto tava mīluļa uzticība un jāspēj izveidot draudzīgas attiecības. Labs vetārsts ikkatru pacientu uztvers kā ģimenes locekli, izrādot patiesu interesi – saucot dzīvnieciņu vārdā un liekot tam justies komfortabli.

Nevis viszinošs, bet ar vēlmi izzināt un saprast. Tas ir tikai cilvēciski, ka nav iespējams atrast mediķi, kurš zinātu pilnīgi visu. Ja pēc vetārsta atbildes “es nezinu” seko “bet es uzzināšu” – uztraukumam nav pamata!

Rūpes par visu dzīvo. Ja kabinetā pamani novītušus, mirušus augus, ir īstā reize aizdomāties – vai vetārsts un viņa personāls spēs pamanīt un pietiekami apzinīgi parūpēties par tava mīluļa vajadzībām. Šīs lietas ir cieši saistītas.

Spēja prasmīgi komunicēt. Tas, kā tevi sagaida reģistratūrā (smaids, acu kontakts un laipna sasveicināšanās), lielā mērā ataino arī vetārsta komunikācijas iemaņas un attieksmi pret darbu. Vetārsts, kurš ar iecietību, smaidu un pacientam saprotošā valodā (bez medicīniskā žargona) atbild pat uz visvienkāršākajiem jautājumiem, ir lielisks atradums.

Profesionalitāte un nesteidzīgums. Labs vetārsts uzklausa, mācās pēc pieredzes un spēj adaptēties. Pacients nekādā gadījumā vizītes laikā nedrīkstētu justies steidzināts, kā arī atstāts bez vajadzīgās informācijas. Profesionālas rūpes par dzīvnieciņu turpinās arī ārpus kabineta, piemēram, paziņojot analīžu rezultātus un apjautājoties par mīluļa pašsajūtu.

 
 
1 komentārs
  1. Pilnīgi piekrītu. Ir nācies saskarties ar vetārstu, kuram dzīvnieki vispār nepatīk un nepatīk darbs, ko dara. Tās ir šausmas.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.