Bērns grib mājdzīvnieku – ATĻAUT vai NEĻAUT?

Teju katra ģimene kaut reizi ir saskārusies ar bērna lūgumu iegādāties mājdzīvnieku. Šoreiz par to, ko jāņem vērā, lai atbildīgo lēmumu pieņemtu veiksmīgi!

BĒRNA VECUMS. Ja bērns ir jaunāks par 6 gadiem, ar mājdzīvnieka pieņemšanu ģimenē labāk nogaidīt. Līdz 6 gadu vecumam bērni visbiežāk vēl nav spējīgi izjust nepieciešamo atbildību, kas nepieciešama, lai parūpētos par dzīvu būtni. 

BĒRNA RAKSTURS. Pirms izlem, vai mājdzīvnieku iegādāties, apdomā sava bērna uzvedību. Vai viņš mājdzīvnieku vēlas jau ilgi vai vēlme parādās tikai periodiski? Vai viņam ātri apnīk visas nodarbes? Ja vēlme ir ilgstoša un bērns spēj aizrauties ar vienu nodarbi ilgi, vari pieņemt, ka viņš mājdzīvniekam ir gatavs.

BRĪVĀ LAIKA DAUDZUMS. Cik daudz brīvā laika ir tev un cik – tavam bērnam? Ja tava atvase regulāri ir aizņemta  ārpusskolas nodarbībās, visticamāk viņam nebūs laika, ko veltīt dzīvniekam, tādēļ, ja vien nevēlies par to rūpēties pati, labāk no mīluļa iegādes atturēties. Turklāt rēķinies, ka pat gadījumā, ja bērnam ir laiks, arī tev būs reizēm par dzīvnieku jāparūpējas.

IEGUVUMS – ATBILDĪBAS SAJŪTA. Liels ieguvums, ko bērniem dod mājdzīvnieki, ir atbildības sajūta. Jums jau sākotnēji jāvienojas par bērna pienākumiem pret dzīvnieku un tev stingri jāskatās līdzi, vai bērns savus pienākumus pilda. Viņam jāsaprot, ka runa ir par dzīvu būtni, nevis rotaļlietu.

ZAUDĒJUMS – DZĪVESVEIDA ELASTĪBA. Neatkarīgi no tā, vai iegādāsies kaķi, suni vai kādu būrīšu dzīvnieku, jāņem vērā, ka turpmāk ģimenes izbraukumu plānošana turpmāk būs grūtāka. Pirms dosieties, piemēram, uz laukiem, būs nepieciešams atrast kādu, kas dzīvnieku pieskatīs vai veidu, kā mīluli paņemt līdzi – praktiski nevienu dzīvnieku nebūtu vēlams atstāt mājās vienu vairāk nekā 2 dienas.  

 
3 komentāru
  1. Man liekas, ka ir jāļauj, bet nevar atstāt to visu tikai bērna ziņā, lai dzīvnieks necieš. Man vispār liekas, ka dzīvnieka ienākšana ģimenē skar visus un par to atbild visi, nevis tikai viens, piemēram, bērns.

  2. Tās nu gan ir muļķības- praktiski nevienu dzīvnieku nebūtu vēlams atstāt mājās vienu vairāk nekā 2 dienas. Nevienu suni nekad nedrīkst atstāt vienu ilgāk par 8-10 stundām…

  3. Tieši tādēļ arī rakstīts “praktiski nevienu”, tātad, gandrīz nevienu. Suni, protams, uz divām dienām mājās vienu neatstāsi, bet kāmim vai papagaiļiem nekas traks nenotiks, ja vien parūpēsies par ēdiena un ūdens pieejamību.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.