Latvijas dabas mīļotāju īpašie maršruti un apskates objekti

Jau agrāk espati.lv ir tevi aicinājusi vispirms izbaudīt Latvijas dabas skaistumu un apskatīt īpašas vietas, un tikai tad traukties ārzemju zemes apskatīt. Šoreiz tevi pastāstīsim par vairākām Latvijas skaistajām vietām. Šoreiz runa nav par kempingiem un aktīvo atpūtu, šoreiz runa ir par vietām, kur atrodoties tev gribas paklusēt un priecāties par skaisto ainavu tev apkārt.

Tērvetes dabas parks
Tērvetes dabas parks meklējams Dobeles rajonā, dabas parks ir labākā un draudzīgākā vieta ģimenei ar bērniem un tiem, kuri pasaulē prot lūkoties ar bērna acīm, priecājoties par dabas un pasakas klātesamību. Šī  vieta neatstās vienaldzīgus arī tos, kuri apbrīno seno zemgaļu varenību. Tie mūsdienu paaudzēm māj atmiņas, pakāpušies trīs senajos pilskalnos.
Iecienītākās parka vietas, kuru apskatei nepieciešamas vismaz 3 stundas, ir Pasaku mežs, Rotaļu laukums un Rūķīšu mežs. Ne vienam vien dabas draugam apbrīnu izraisa unikālais priežu sils, kurā majestātiskajiem kokiem mūža ilgums tuvojas 300 gadiem.

Gaujas Nacionālais dabas parks
Gaujas Nacionālais dabas parks (GNP) ir senākais un lielākais dabas liegums Latvijā. GNP ir gan slēgtās zonas, kas nav pieejamas cilvēkiem, kas atstātas tikai dzīvnieku un dabīgo procesu ziņā, gan ir izstrādātas īpašas takas tūristiem. GNP ir daudz  unikāli vēsturiski kultūras pieminekļi, ko neteikti ir vērts apskatīt, piemēram, Āraišu dzirnavas, pilsdrupas, amatnieku darbnīcas u.c.
Šeit tu vari izstaigāt Līgatnes dabas taku kā arī vari doties dažādos īpašos tūristu maršrutos. GNP piedāvā arī gidu, kas pastāstīs par apkārtni un palīdzēs orientēties uz takas.

Pokaiņu mežs
Pokaiņu mežs ir neparasts tūrisma objekts 13 km attālumā no Dobeles, braucot Īles virzienā. Pokaiņu meža masīvs, izvietojies uz stāviem pauguriem un dziļām ielejām, veido gleznainu ainavu. Neparastumu vietai piešķir dažāda izmēra akmeņu sakopojumi. Nelieli, vidēji lieli un pavisam lieli tie stāv gan atsevišķi, gan ir sapulcējušies grupās, kaudzēs, akmens "upēs" un valnīšos. Zintnieki, dziednieki un ekstrasensi Pokaiņus nešaubīgi uzskata par senu svētvietu.
No 90.gadu vidus savās brīvdienās te ir strādājuši tūkstošiem talcinieku no visām Latvijas malām, attīrījuši akmeņu kaudzes un dīķīšus, veidojuši takas, devuši objektiem nosaukumus.
Cilvēki šeit meklē kaut ko vairāk, nekā tikai pabūt dabā. Vieta izstaro savdabīgu enerģiju, ko daudzi cilvēki sajūt kā dažādus strāvojumus. Citi redz vīzijas, bet dažs uztver informācijas plūsmu. Gidi un Pokaiņu meža apmeklētāji stāsta arī par novērotām anomālām dabas parādībām.
Tūristiem iesakām nemeklēt Pokaiņos pārdabiskus brīnumus, bet ļauties apkārtnes mieram un savām izjūtām, ieklausīties sevī.

Abavas ielejas dabas parks

Abavas ielejas dabas parks atrodas Kuldīgas, Ventspils, talsu un Tukuma rajonā. Tā teritorija ietver Abavas senleju no Kandavas līdz Abavas ietekai Ventā. Abavas krasti visā tās tecējumā no Kandavas līdz Rendai ir augsti. Vidēji Abavas senlejas dziļums ir 30 – 40 m, bet platums sasniedz 100 – 300 m. Abavas krastu gravas un pietekas saposmo tās senlejas nogāzes. Krastos redzami dolomīta un smilšakmens atsegumi un alas. Sevišķi skaisti smilšakmens atsegumi ir pie Velna alas lejpus Kandavas un Māras kambaros nedaudz augšpus Rendas. Te Abavas krastos vērojama krāšņa daba.
Dabas parka teritorijā atrodas vairāki īpaši aizsargājami dabas objekti ko noteikti ir vērts apskatīt kā, piemēram, dabas liegums Čužupurvs, ģeoloģiski un ģeomorfoloģiski dabas pieminekļi Abavas Velnala u. c.. Gan Abavas, gan tās pieteku krastos atrodas vairāki pilskalni un citi kultūrvēstures pieminekļi.

Kaļņa un Lazdaga ezers
Kaļņa un Lazdaga ezers atrodas Latgalē, Balvu rajonā netālu viens no otra. Tie abi ir makšķernieku iecienītas copes vietas, turklāt tiem blakus atrodas īpaši labas ogu un sēņu vietas. 
Netālu no Kaļņa ezera atrodas Valsts meža dienesta izveidota interesanta mācību taka, kur var doties patīkamā pastaigā. Savukārt Lazdaga ezerā var nokļūt pa romantisku kanālu.

Tīrumnieku taka
Tīrumnieku taka meklējama Latgalē, Rēzeknes rajonā, taka ved cauri purvam, taču šoreiz to iespējams izstaigāt sausām kājām – ceļš izklāts ar koka laipām, lai pastaigu padarītu patīkamu arī īpaši nesagatavotam apmeklētājam. Tīrumnieku purva ezera krastā, uz kuru ved laipu taka, izveidota neliela atpūtas vieta ar skatu laukumu. Ja ir vēlēšanās uzzināt ko vairāk par purvu un tā noslēpumiem, iespējams izmantot gida pakalpojumus.

Ellītes sēravots
Ellītes sēravotu meklē Aizkraukles rajonā, un to tu noteikti atpazīsi pēc specifiskā aromāta. Uz sēravotu jādodas jaunības saglabāšanas un veselības uzlabošanas nolūkā – no Ellītes purva izplūst maz mineralizēti sērūdeņi, kādi citur reti sastopami. Ellītes sēravota ūdeņus var izmantot dziedniecībā,  tādēļ to saglabāšanai izveidots dabas liegums, kā arī iekopta taka ar atpūtas vietu un informācijas stendiem.

Čertoks jeb Velnezers
Šī ir apmeklētāju iecienīta apskates un atpūtas vieta, kas atrodas tuvu Aglonai un netālu no Aglonas – Krāslavas autoceļa. Velnezers suģestē ar savu noslēpumainību – tas ir 17 metru dziļš – un neparasti dzidro gaišzaļo ūdeni. Par ezeru tiek stāstīti dažādi mītiski stāsti – cilvēkiem peldot zūd koordinācija, trūkst spēka un tml., tādēļ peldēties šai ezerā nav ieteicams, mistiskās enerģijas dēļ. Arī šī ezera krastos aug vairākas reto augu sugas – smiltāju neļķe, meža silpurene, Baltijas dzegužpirkstīte un siltās vasaras naktīs galvu reibina smaržīgā naktsvijole.

Mēs tev pastāstījām tikai par dažiem Latvijas dabas jaukumiem, bet mums to ir daudz. Ja vēlies tuvāk iepazīties ar dabas taku maršrutiem, un dabas mīļotāju  iecienītajām vietām, informāciju vari meklēt šajās interneta vietnēs:
www.trevellatvia.lv
www.mammadaba.lv
http://www.gnp.gov.lv
http://latvijas.daba.lv

2 komentāru
  1. хууйня бля!!! самого главного нету-мне по ёбанному уроку надо!

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.