Kādai jābūt SIEVIETEI, lai viņu PRECĒTU – stāsta VĪRIEŠI

Viena no sieviešu sarunu top tēmām nereti ir – kāpēc viņš mani negrib precēt? Daudzām sievietēm aktuāls ir jautājums – kas attur vīrieti no šī nozīmīgā soļa speršanas, kad laiks pavadīts ar sievieti jau kļūst ar cienījamu ciparu, attiecībās valda harmonija, sieviete blakus skaista un gudra, bet tomēr nē, bildinājuma kā nav tā nav! Kas notiek mūsu vīriešu prātos? Kādreiz runāja, ka vīrietim mīlestība iet caur vēderu, bet kā ir tagad? Uzrunājām piecus vīriešus, kuri dalījās ar saviem uzskatiem, kādai jābūt sievietei, lai vīrietis viņu apprecētu!

Juris, 29 gadi, IT speciālists: 
Lai es apprecētu sievieti man, pirmkārt, ir jābūt iekšējai pārliecībai, ka ar šo sievieti es būšu spējīgs sadzīvot zem viena jumta. Protams, būtiska ir arī rakstura un seksuālā saderība, kā arī jābūt kopējām interesēm. Bet svarīgākais, ka vēlmei veidot kopīgu nākotni ir jābūt abpusējai, nevis to uzstāj tikai, piemēram, sieviete. Man nepatiktu, ja man laulības uzspiestu vai ļoti atklāti ik uz soļa mana sieviete gaidību bildinājumu. Tāpat sievietei ir jābūt ļoti gādīgai – mums, vīriešiem, tādas patīk un, ja gadās tādu atrast, tad arī jāapprec. 

Agris, 30 gadi, uzņēmējs un alpīnists: 
Man svarīgākais, lai sieviete, ko es vēlos ņemt par savu sievu, ir saprotoša. Tāda, kas mani uzklausa un atbalsta manus centienus gan darbā, gan citās man svarīgās ikdienas lietās. Bet pats svarīgākais viņai ir jāpalīdz sasniegt mērķi – gan mūsu kopīgie, gan individuāli, arī viņai pašai jābūt ar saviem mērķiem un es pat teiktu ambiciozai. Sieviete, kas vienkārši svin dzīvi un nav ar nopietniem nolūkiem diez vai kļūs par manu sievu. Protams, nenoliegšu, ka svarīgs man ir arī vizuālais tēls, bet katram vīrietim jau ir individuālas lietas, kas skaitās skaisti un, kāda ir skaista sieviete.

Jānis, 35 gadi, dizaineris: 
Man patīk sievietes, kas ir par sevi pārliecinātas un nav iedzīvojušās simts un vienā mazvērtības kompleksā. Es ilgi neizturētu, ja man katru otro dienu būtu jāapliecina savai mīļotajai, ka viņai nav resnas kājas un, ka viņa nav muļķe. Bet ziniet, kādas sievietes mani atbaida? Tādas, kuras izturas tā it kā viņas varētu mierīgi iztikt bez vīrieša mājās – pati māku salikt žurnāla galdiņu, pati māku pielikt aizkariem stangu, pati māku piepumpēt mašīnai riepas utt. Man patīk, kad sieviete ir nedaudz vāja, jo sievietei nav jākļūst par kaut kādu supersievieti. Es gribu sievieti lutināt, gribu, lai viņai ir sievišķīgi hobiji, eleganta gaita, mazās kaprīzes. 

Arnis, 28 gadi, jurists: 
To, ka sieviete ir tev īstā, to vienkārši jūt uzreiz. Man svarīgi ir, lai ar savu sievieti mēs esam spēcīga komanda. Abi kā viens. Sievietei mani jāatbalsta, bet tad, kad vajag, viņai jābūt spējīgai arī sadod man pa ausīm. Tāpat sievietei ir jābūt pārliecinātai par sevi un spējīgai iedvesmot arī mani. Mums jābūt kopējām interesēm, bet tai pat laikā arī jābūt katram savējām – dažādiem hobijiem, jo vajag arī reizēm vienam no otra atpūsties. Es noteikti neprecētu tādu sievieti, kas mani visu laiku tiranizētu, kontrolētu un vēlētos katru mirkli pavadīt kopā. Vīrietim drusku vajag arī brīvību.

Zintis, 24 gadi, students:
Pati būtiskākā lieta, kas jāņem vērā, lai es sievieti apprecētu – viņai jāpieņem mani, arī ar dažām ne pārāk jaukām manām īpašībām. Es negribu, lai mani pārveido, pielāgo, visu laiku māca, kādam man jābūt. Arī es negaidu sev sievieti, kas būs perfekta it visā. Bet man pietiks, ka kaut trīs lietas viņā būs ekselentas. Man patīk sievišķīgas sievietes, kas nav vulgāras un neuzvedas bravūrīgi. Tāpat sievietei ir jābūt koptai un vienmēr lieliski jāizskatās. Bet galvenais – man nepatīk muļķes, sievietei jābūt inteliģentai, lai ar viņu var parunāt par aktuālām lietām. 
Vienas konkrētas veiksmes formulas nav – cik vīriešu, tik viedokļu. Kāds novērtēs tavu ārējo skaistumu, kāds tavu intelektu un mērķtiecību, savukārt cits priecāsies, ka esi gādīga un māki uzcept kārtīgu karbonādi. Bet tu taču pati vislabāk pazīsti savu vīrieti, vai ne? Velc laukā savas sievišķīgās viltības un sagūsti savu vīrieti ar šarmu!

 

20 komentārs
 1. To, kādai jābūt sievietei, lai viņu precētu, ir jāstāsta vīriešiem, kuri ir kādu bildinājuši, nevis meklē attaisnojumus, kāpēc nav nevienu bildinājuši. Aptaujātie vīrieši ir brīvi vīrieši, kuri joprojām vēl sapņo, vai tādi, kuri kādai jau ir izteikuši bildinājumu un zina, ko vēlas?

 2. Piekrītu iepriekšējam komentāram.
  Un esmu gādīga, saprotoša, par sevi pārliecināta, ar saviem hobijiem un mērķiem un ļauju būt vīrietim pašam + piekrītu, ka vīrietim arī ir vajadzīgs laiks tikai sev.
  Kur jūs esat, dižie precinieki? Ak, jā, diemžēl jūs neesat vīrieši, ar kuriem grib precēties sievietes (gādīgi, atbalstoši, ģimeniski, mērķtiecīgi, ar saviem hobijiem un bez kaitīgiem ieradumiem).

 3. Uj, ja es šeit uzrakstītu savas ekspektācijas attiecībā uz savu potenciālo vīru, tad lapa būtu jāskrullē uz leju diez gan ilgi, taču… būsim reāli, tādi uz šīs pasaules nedzīvo 😉

 4. Man jau liekas, ka trakākais ir tas, ka visas jau domā, ka ir tādas, kā vīrieši aprakstījuši! Kura tad domā, ja ir duma vai nav spējīga būt veča labākais draugs ? 🙂 Lūk, kur problēma …

 5. Protams es saprotu, ka vīrietim jāļauj elpot, bet aizsēdēties 7 gadus un nevirzīties uz priekšu attiecībās, tas nekam neder, jo tas iedzen sievieti mazvērtības kompleksos, viņa sāk meklēt sevī problēmas, kāpēc nez neapprecamies! Varbūt es esmu brāķis. Jāprecās 3 gadu draudzības ietvaros, ilgāk nav vērts gaidīt, taureņi taču nedejo ilgāk. P.S. Jānis 35 izskatās ļoti ok, patīk pieeja 🙂 precamies?

 6. Cik mums gudri tie vīrieši! 🙂 Labāk būtu pastāstījuši, kādu sievieti vēlas un ko paši būtu gatavi sniegt savai sievietei, ne tikai to, ka vīrietis jāpieņem tāds, kāds viņš ir… Esmu uz savas ādas vairākas reizes izjutusi to, ka attiecības jākopj tieši sievietei, taču vīrietis bieži vien tikai pieprasa.

 7. Veči sūdzas par supersievietēm. Naivie, bez uguns pagale nedeg – mums ir supersievietes, jo dabā maz super veču. Tā arī nākas pašām likt kopā avīžu galdiņus un pašām pumpēt auto riepas kamēr mūsu puisi sapņo par sievišķīgām laumiņām un sūc alu. Tagad vēl es gribētu definīciju ‘sievišķīgam hobijam’.

 8. Reizē uznāca dusmas un gribējās raudāt par vīriešu vēlmēm. Prasības katram savas, bet reizēm neadekvāti augstas, jo retais ir princis baltā zirgā. Paskaties vispirms uz sevi, pirms izsaki prasības, kādam jābūt otram! Un piekritīšu lasītāja komentāram, ka mums, sievietēm, tiešām mūsdienās ir jābūt supersievietēm, kamēr “super-vīrieši” pat nezin kā saskrūvēt gultu, kaut pamācība nāk līdzi iepakojumā! Ir jādzīvo vienkāršāk, nepieprasot, bet gan dodot…

 9. kāpēc tāda attieksme, VĪRIEŠI PRECĒTU SIEVIETI, muļķibas, tās esam mēs kas nosaka gribu precēt vai nē vīrieti, ar viņi NELIELAJIEM trūkumiem….

 10. Pastāsties labāk, kas jādara, lai vīrietis negrib tevi uzreiz precēt, tas rada vēlmi ātri aizlaisties..

 11. Drīzāk – kādam jābūt vīrietim, lai viņš gribētu precēties? Tāds būtu pareizākais jautājums. Tādam, kurš vēlas ģimeni, bērnus, tādam, kuram būtiski ir radi un to viedoklis, tradicionālās un/vai reliģiskās vērtības, tādam, kurš gatavs publiski un oficiāli atzīt saikni ar sievieti, utt. Bet rakstā vairāk atspoguļojas vīriešu sapņi par “īsto” sievieti. Īsto sievieti var precēt, bet var arī neprecēt un visu mūžu tāpat dzīvot laimīgi kopā.

 12. Nupat atcerējos, ka reiz lasīju diezgan labu rakstu, kur tiešām bija atbilde uz augstākminēto jautājumu. Un tur, ja nemaldos, bija teikts, ka sievietei jāliek manīt, ka viņa “nav piesieta”- nevajadzētu pilnībā pārvākties pie vīrieša, vajadzētu gana daudz laika atvēlēt savai dzīvei un hobijiem, rīkoties pēc sava prāta. Tā, lai sievietes klātbūtnes pietrūkst, un tad vīrietim ir vēlme viņu sev piesaistīt.

 13. tādi kam maz prasību ir jau precējušies… pārējie tik stāda augstākas un augstākas laktiņas…..

 14. tieši tā – “sievietei jāliek manīt, ka viņa “nav piesieta”” 😀
  Būtu labāk, ja stāstītu vīrieši, kas ir precējušies, paužot viedokli par to, kādu iemeslu dēļ apprecējās ar sievieti.
  Pašā pamatā izvēlas sievietes. Tas vīrietis var gribēt vai negribēt precēt sievieti, ja sieviete negribēs sev tādu vīru, tad Vīrieša vēlmes paliks tikai par vēlmēm 🙂

 15. Kaadam jaabuut viirietim, lai vinjsh gribeetu preceeties? Preceeties, kad vinjam jau ap 40, bet nav veel preceejis nevienu..?

 16. Mans “sievišķīgais” hobijs ir viduslaiku zobenu cīņa, precos šajā septembrī. Nejēgas tie veči.

 17. Es arī uzskatu, ka saistošāks un patiesībai atbilstošāks raksts būtu, kur jau precētie vīrieši būtu izteikuši savu viedokli, kādēļ viņi apprecēja savas sievas. Mans vīrs arī ilgi nevarēja saņemties, lai gan skandēja to, ka es esot vislabākā sieviete uz pasaule, viņam;). Mums arī kopīgs bērniņs un viņš ļoti gribēja otro bērniņu. Tad gan es teicu, ka vien var gadīties, bet divi, tas jau ir nolūks. Tādēļ, ja neprecēs viņš, apprecēs kāds cits… Pēc mēneša sekoja bildinājums, pēc 9 mēn kāzas. tagad saka, ka esot vislaimīgākais vīrietis pasaulē, un nesaprot kādēļ citi nevarot saņemties:D. TAdi mums tie vīrieši, mazliet spiežami;). Bet toties, ja kāds izdomā 100 iemeslus, kādēļ neprecēt savu izlggadējo dzīvesbiedri, tad jāsaka, ka diemžēl, tas arī nebūs precētājs. Daudz tādi piemēri.

 18. Mūsdienu vīriešu lielākā roblēma ir tā, ka viņi ir tik gļēvi vai… nu nezinu, kas tur par lietu, bet viņi neprot uzņemties atbildību. Tikai tās skaistās runas… tikai to vien viņi prot, ja no viņiem sagaida kaut ko vairāk, slēpjas, atrunājas un visādi citādi izlokās…

 19. Nē nu bet protams! Ja vīrietis mājās neko nedara, tad kas gan sievietei atliek ja ne pašai skrūvēt kopā plauktiņus? Man te mājās viens tāds ir….baigais vecis, kačalkā vien sēž, bet mājās ne spuldžites var nomainīt ne skapi saskŗuvēt ne kaut ko sakārtot!!! Realitāte ir tāda ka pēc gandrīz 10 gadiem kopdzīves es pelnu vairāk par viņu, mājās daru vairāk par viņu, par ģimeni arī rūpējos es…viņš tik atnāk mājās un nokrīt kā karalis gul’ta. No rita uzvelk svaigi mazgātas dŗebes. Es pat sexu gribu biežāk kā viņš. No vienas puses – nav tak labi, šķiramies, bet šķirties viņš arī negrib. Reizēm sajūta ka pilnīga tupika situācija.

 20. Coco – respekts tev, ļoti žēl, ka ar vīrieti nav paveicies. Tiesa, ja bērnu nav un sirds nesāpēs – meklē kādu sakarīgāku.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.