Iedvesmojošais ledus

Viena no pašlaik modernākajām tendencēm, kā pasniegt dzērienus, ir pievienot tiem ledus gabaliņus, kas veidoti, ūdenī sasaldējot augus, garšvielas vai augļu sulas.

Tru – izcils Čikāgas restorāns – radījis savu Manhattan kokteiļa interpretāciju – glāzi salda vermuta piepildot ar ledus gabaliņiem, kas ietvēruši sevī kanēli un kaltētus ķiršus. Pielejot šim kokteilim burbonu (amerikāņu viskiju), ledus gabaliņi kūst, un dzēriens pamazām pārvēršas no visnotaļ stipra viskija – vermuta kokteiļa maigākā, siltākā un izteiktākā – Manhattan kokteilī.

Otra lieliska ideja kokteilim – portvīns, kas pārliets ledus gabaliņiem, kuros sasaldētas krustnagliņas un kardamons un piepilināts mazliet rūgtā apelsīnu sīrupa.

Šo kokteiļu burvība slēpjas tajā, ka ledus gabaliņi laikā, kad tie kūst, maina un papildina dzēriena garšu. Pāris minūšu laikā dzēriens mainās un kļūst vēl interesantāks. Kā saka ledus gabaliņu metodes meistars Čads Ellegods (Chad Ellegod), pāris minūtēs jūs piedzīvojat gadalaiku maiņu no vasaras uz rudeni, no svaigiem ķiršiem uz ziemīgām garšvielām.
“Ja ledus kūst”, saka Ellegods, “tad šim procesam jāpiešķir kāds pozitīvs mirklis!”

Šo ideju vari izmantot jaungada ballītes kokteiļu pagatavošanā. Par pamatu vari ņemt klasisko kokteiļu receptes (dažas no tām – šeit, espati.lv rakstā Mājās pagatavojami kokteilīši meiteņu ballītei http://www.espati.lv/index/view/id/113/Majas-pagatavojami-kokteilisi-meitenu-ballitei/ .

2 komentāru
  1. Nav slikta doma, varētu šitādus mājās sataisīt. Nez kāpēc mūsu bāros nevar ko tādu redzēt? Varbūt nevienam negribas īpaši krāmēties vai arī tad kokteilim būs 2ls klāt kā minimums 😀

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.