Cīņa ar televizoru

Tava atvase mīl stundām pavadīt laiku pie TV ekrāna. Viņam neinteresē rotaļas, pastaigas pagalmā, bet rotaļlietas var noturēt viņa uzmanību tikai uz neilgu laiku. Brīžos kad centies televizoru izslēgt, mazulis niķojas, raud vai pat izrāda fizisku pretestību. Visas šīs pazīmes liecina, ka tavs acuraugs ir atkarīgs no televīzijas.

Atkarība no televizora un interneta ir ļoti izplatīta mūsdienās. Sevišķi tā ir bīstama bērniem. Vašingtonas universitātes speciālistu veiktie pētījumi pierāda, ka ātri ņirbošie attēli (tieši tas piesaista mazuļu uzmanību) ne tikai bojā redzi, bet arī kavē smadzeņu attīstību. Katra stunda, ko mazais agrīnā vecumā pavada pie televizora, desmitkārtīgi palielina uzmanības deficīta risku sākot skolas gaitas. Kā risināt šo problēmu?

  1. Stingri apņemies atbrīvoties no šī netikuma. Iegaumē, rādot piemēru savam mazajam, arī tev būs jāatsakās no stundām ilgas televizora skatīšanās.
  2. Speciālisti apgalvo, ka bērni drīkst pie televizora pavadīt 1 līdz 2 stundām dienā. Lai arī cik ilgi tavs mazais ir pieradis skatīties TV, samazini šo laiku vismaz uz pusi.
  3. Mēģini atrast interesantas alternatīvas. Piedāvā uzspēlēt kādas rotaļas vai pavadīt laiku ārā, galvenais, tālāk no televizora.
  4. Nepadodies. Ja alternatīvas izklaides nelīdz, paliec nepiekāpīga. Nekādas televīzijas un viss. Iespējams, kādas trīs četras dienas mazais rīkos skandālus (pabrīdini kaimiņus), bet tad pieradīs, un sāks interesēties arī par kaut ko citu.

Vai arī tev ir nācies saskārties ar šādu problēmu? Kādas ir tavas metodes, lai mazinātu vai nepieļautu bērna pārlieku mīlestību pret televizoru?

2 komentāru
  1. Nu neba jau nu sīkais pats samācās pultij vajadzīgās pogas spaidīt, skaidrs, ka senči iemāca. Bet citreiz tas ir tāds glābiņš, ja gribas uz minūtēm piecpadsmit guļamistabā pazust.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.