Arompīlings – testē espati.lv lasītāja

Decembrī espati.lv stāstīja par aromterapijas burvību, tās pozitīvo ietekmi uz organismu un ceļojumu smaržu pasaulē ar ēterisko eļļu palīdzību. Aicinājām arī espati.lv lasītājas pieteikties vienai no aromkosmetoloģijas procedūrām – arompīlingam. Saņēmām daudz pieteikumu, bet šoreiz aromātiskās procedūras testēšanas iespēju ieguva mūsu lasītāja Aija Vītola no Rīgas.
Ja vēl neesi iepazinusies ar aromterapijas priešrocībām un specifiku, ieskaties šeit: http://skaistumsunmode.espati.lv/index/view/raksts/Aromterapijas-noslepums/id/1469/.

Atgādināsim, kas ir arompīlinga procedūra, ko devās baudīt mūsu lasītāja Aija.

Arompīlings ir ādas attīrīšana ar ēteriskajām eļļām. Dzīvās šūnas tiek pabarotas ar jaunu dzīvības spēku, enerģiju un unikāliem komponentiem – dabīgiem fenoliem, prehormoniem, provitamīniem, prefermentiem, augļskābēm utt. Procedūras laikā tiek veikts sejas liftings, uzlabota asinsrite, aktivizēts vielmaiņas process. Pīlings palīdz pie acnes un balina pigmenta plankumus, stimulē ādas imunitāti, izlīdzina ādas virsmu, atjauno ādas hidrolipīdu mantiju.

Arompīlingu Aijai veica salona "Gundega" (www.salonsgundega.lv) aromterapijas kosmētiķe Svetlana Černuhina.
Svetlana brīdina, ka arompīlinga procedūrai būtu jāizvēlas arī vispiemērotākais laiks, jo pēc pīlinga ir daži priekšnosacījumi, kas jāievēro 12 stundu garumā. "Pēc procedūras 12 stundas nevajadzētu lietot alkoholu un lietot uzturā smagus ēdienus. Arī solāriju šajā periodā apmeklēt nedrīkstētu. Pēc procedūras vajadzētu dzert daudz ūdens, lai eļļas, kas darbojas organisma iekšienē, varētu cirkulēt cauri visam ķermenim un nelabās vielas izvadītos ārā ar šķidrumu. Ja šie priekšnoteikumi netiek ievēroti, iedarbība var radīt dažādas blakusparādības, piemēram, var nedaudz pacelties tepmeratūra, mazliet pasliktināties pāšsajūta vai iedarbības periodā sākties pastiprināta svīšana. Šīm vielām kaut kā jātiek ārā no ķermeņa," skaidro Svetlana. Sagatavojies, ka pēc procedūras taisnā ceļā uz ballīti nedosies, jo, iespējams, jutīsi patīkamu nogurumu, kā arī  būs "nedaudz" cietuši  mati, jo arī tiem tiks kāds piliens aromātisko eļļu. 

Procedūru Aija pavada, ērti guļot uz kušetes. Sākumā Svetlana noņem dekoratīvo kosmētiku, jo Aija izvēlējusies procedūru apmeklēt pēc darba dienas – vakarā. Tad tiek novērtēts Aijas ādas stāvoklis, jo arompīlingam var būt arī dažādas intensitātes pakāpes. Šoreiz nepieciešama vidējas intensitātes procedūra, jo nopietnu ādas problēmu mūsu lasītājai nav. "Aija sevi ar šādu procedūru varētu palutināt aptuveni reizi mēnesī, bet, ja ir nopietnākas sejas problēmas, tad var būt nepieciešams vesels procedūru  kurss – no 7 līdz pat 21 procedūrai noteiktā laika periodā. Ar aromterapijas palīdzību var cīnīties ar dažādām sejas ādas problēmām, kā arī ļoti daudz ir mājās jāstrādā pašām. Es procedūrās lietoju pašas sajauktus krēmu no dabīgām izejvielām – kuri sastāv no bāzes krēma un ēteriskajām eļļām. Katram ādas tipam būs vajadzīga sava buķete. Tad šie krēmi tiek doti līdzi arī lietošanai mājās".

Pati pīlinga procedūra ir ļoti maiga un patīkama. Viss norit liegas mūzikas pavadībā, kā arī gaisā virmo dažādi patīkami aromāti. Aija pat uz brīdi iemieg. "Ar mani tā parasti šādās proecedūrās gadās, atceros, ka reiz mani masiere pamodināja ar zvaniņu," smejas Aija. Bet Svetlana apgalvo, ka procedūras laikā aizmieg gandrīz katrs otrais apmeklētājs. "Šeit nenotiek nekāda beršana, nav nepatīkamu sajūtu, diskomforts nerodas. Arompīlings iedarbojas tikai uz "veco" ādu, atbrīvojamies tikai no mirušajām ādas šūnām, bet veselie audi netiek aiztikti. Ķīmiskajā pīlingā tiek ietekmēti visi audi, bet ne arompīlingā."

Procedūra ilgst apmēram pusotru stundu, pēc kuras jūtams viegls, patīkams atslābums. Aija uzriez pamana, ka āda ir mitrināta un attīrīta. "Šķiet, tā pat mazliet staro," smaida Aija. "Šovakar gribēju ar draudzenēm iedzert vīnu, bet tomēr atturēšos veselības vārdā." Svetlana piebilst, ka optimālais variants varētu  būt viena vīna glāze. "Šķiet, ka aromātikso eļļu ietekme nevarētu būt nekas nopietns, bet šī terapija strādā arī organisma iekšienē, tā sakārto un izvada liekās vielas. Tieši tāpēc aromterapija var kļūt pat par dzīvesveidu, kā tas ir noticis ar mani pašu. Ar eļļām un dabas produktiem ilgtermiņā varam sevī visu sakārtot – gan izārstēt ādu, gan arī citas slimības, piemēram, saaukstēšanos un pat depresiju", stāsta Svetlana. "Patiesībā, kas attiecas uz ādas attīrīšanu, nekādi super dārgie līdzekļi nav nepieciešami. To visu varam izdarīt mājas apstākļos ar dažādu produktu palīdzību. Ķermeņa skrubim ļoti efektīvi var izmantot kafiju, ko sajauc ar olīveļļu, vīnogu kauliņu eļļu vai, ja nav alerģijas, ar medu. Derēs arī viens pats sacukurojies medus. Tāpat skrubim ļoti labi var izmantot sāli un pat cukuru – labāk gan brūno. Sejas skrubim derēs kafija un kafijas dzirnaviņās samaltas mandeles, no kurām sākumā ar vāroša ūdens palīdzību jānoņem brūnā miziņa. Ādu pēc tam  var efektīvi pabarot ar avokādo vai banānu," mazos ādas kopšanas noslēpumos dalās Svetlana.

Aija dodas mājās tīta liegā smaržu makonītī. "Paldies espati.lv un salonam "Gundega" par piedāvāto iespēju. Man ļoti patika", saka Aija. "Priecājos, ka ar manu ādu lielos vilcienos viss ir kārtībā, bet labprāt turpinātu izmantot ādas kopšanā dabīgos līdzekļus".

Arī espati.lv saka paldies gan Svetlanai, gan Aijai un iesaka izmēģināt smaržu pasaules burvību arī citām lasītājām.

10 komentārs
  1. Jā, mani arī interesē, bet esmu bijusi tieši šajā salonā, un zinu, ka viņiem ik pa laikam parādās kaut kādas atlaides un piedāvājumi. Lietderīgi droši vien piezvanīt.

  2. Kad reizēm nolemju sevi palutināt, man prasti atkārtojas viena un tā pati doma: Nu, cik brīva laika nepiciešams, lai regulāri ar to visu nodarbotos?

  3. Oi, kā es uz šito procedūru gribēju tik! Bet – nu ko – neko – būs vien pašai jāsaņemas, jānenolsinko un jāaiziet.

  4. Nē, nu interesanti un ļoti baudāmi tas viss izklausās. Bet, kas pats lietderīgākais – tās medus un kafijas receptes, kā pašas varam par savu ādu parūpēties. Tas tā, ja nenoslinkojam.

  5. Vai nav kāda iespēja redzēt, kā izkatās cilvēka sejas āda pirms un pēc procedūras? Ja reiz cilvēks testē, tad man prasās ne tikai subjektīvos iespaidus dzirdēt, bet arī redzēt. Vabrūt nākamreiz, izvēlieties uzvarētāju, kura nebaidās ne tikai pastāstīt, bet arī parādīt efetu?

  6. Zinu, ka medus ir labs celulīta ārstēšanai. Viņu tā saudzīgi pliķē problēmvietās. Pēc tam ir gana sarkana āda un procedūra nav tik maiga kā te aprakstītā, bet efekts arī ir.

  7. Nu zini – ar to ādu ir tā, ka diez vai fotogrāfijās baigi atšķirību redzēsi, drīzāk jau tas ir tavās sajūtās, un ja ir problēmas, tad vajadzētu ilgāku laiku. Es arī gribēju šo procedūru izmēģināt, bet nesanāca, jo man bija iekaisums uz vaiga, tāpēc kosmetoloģe neieteica veikt pīlingu, bet šeit atkal izlasu un gribas aiziet. Priecē tas, ka ja normāla āda var reizi mēnesī, varbūt pat retāk. To varētu pat atļauties. Nedomāju, ka tas ir dārgāk par kādiem 20ls.

  8. Vērtīgākais šajā rakstā ir tās receptītes, kuras var darīt mājas apstākļos. A kā to avokādo? – vienkāši saspiež putriņā un uzklāj uz sejas? Der visiem ādas tipiem?

  9. Jā, taisnība, es arī gŗibētu, nevis lasīt tikai aprakstu par to, kā bija, bet redzēt efektu. Ir efekts, vai nav.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.