Aromterapijas noslēpums

Tieši šobrīd notiek izteikta atgriešanās  pie visa dabiskā un dabai draudzīgā – mēs sekojam līdzi savai pārtikai – izvēlamies produktus bez e vielām, tāpat arī lūkojamies pēc kosmētikas, kuras sastāvā dominē dabīgās izejvielas, jo tas taču pierādījies jau gadu simtiem –  kas nācis no dabas, ir pats labākais mūsu veselībai un labsajūtai. Pēdējā laikā daudz runāts par aromterapiju un tās pozitīvo ietekmi uz mūsu veselību, tāpēc arī espati.lv devās ciemos pie salona "Gundega" aromterapijas kosmētiķes Svelanas Černuhinas, lai uzzinātu, kas slēpjas zem vārda aromterapija, kāda ir aromterapijas specifika un priekšrocības, kā arī aicināsim lasītājas uz vienu no aromterapijas procedūru izlozi.

Kas ir aromterapija?

Tā ir ļoti sena zinātne, kurai ir vistiešākā saistība ar ožu – aromātu ietekme uz cilvēka emocionālo un fizisko stāvokli ir pierādīta un praktizēta jau sen. Dažādu aromātu terapija tika un tiek izmantota visdažādakajās dzīves situācijās un vietās – baznīcā, maģiskos rituālos, arī medicīniskos nolūkos – šobrīd arī kosmetoloģijā. Aromterapijā tiek izmantotas aromātskās (ēteriskās) eļļas, par kuru ieteikmi uz cilvēka veselību – psihisko, emocionālo un fizisko, pasaulē jau veikti nopietni pētījumi. Aromterapijā sev piemērotāko aromātu varēs atrast katrs, jo nebūs viena ārstēšanas veida vai viena aromāta, kas derēs visiem. Cilvēki taču ir tik dažādi! Šobrīd aromaterapijas tirgus pasaulē attīstās ļoti strauji, tāpēc daudzas firmas un kompānijas piedāvā sintētiskas un šķaiditas eļļas, kas nav efektīvas un nesniedz gaidīto rezultātu, jo pircējam trūkst zināšanu. Aromterapijā strādā tikai ar augstvērtīgām un dabīgām eļļām, kuras iegūtas no rūpīgi pārbaudītam izejvielām. Šīs eļļas parasti neatradīsi lielveikalu plauktos vai populārās kosmētikas veikalos, kur paratsi tiek piedāvātas tieši sintetiskās eļļas. Lai pārliecinātos par tiešām kvalitatīva un iedarbīga produkta iegādi, labāk sākumā konsultēties ar aromterapijas speciālistu. Īstās ēteriskās eļļas parasti var iegādāties secializētos veikaliņos, kur pieejamās arī bāzes eļļas (bez smaržas, lai varētu pievienot sev vēlamo smaržu), krēmi utt. Šī kosmētika ir dabīga, tāpēc nevarēs stāvēt plauktos mēnešiem vai gadiem ilgi.

Kas ir ēteriskās eļļas?

Ēteriskās eļļas ir ļoti smaržīgas, viegli gaistošas vielas, kas atrodas ziedlapiņās, augļos, sēklās, stublājos, lapās, mizās un saknēs. Augstvērtīgas un pilnīgi dabiskas ēteriskās eļļas – ja pareizi tās pielieto – neizsauc negatīvus blakusefektus. pieradumu vai organisma funkciju disbalansu.
Aromterapijas laikā tiek izmantotas ēteriskās eļļas, ko organismā ievada caur plaušām (ožu), caur ādu (masāžas, vannas, kompreses) un iekšķīgi (stingrā ārsta – aromterapeita uzraudzībā un ja tas tiek indicēts). Neskatoties uz to, kāds veids tiek pielietots, ēteriskās eļļas sasniedz vēlamo efektu. Cilvēks tās ieelpo gan sejas procedūru, gan vannošanās gan inhalāciju laikā. Ēteriskās eļļas mūsu organismā uzkrājas, vēlāk tās organisms izmanto pēc vajadzības un selktivitātes principa.
Dažādām ēteriskām eļļām ir dažādas funkcijas:
Nervu stresu mazinās: lavanda, apelsīns, bergamote, kumelīte, muskatsalvija, roze, ilang-ilang, vīraks;
Nemieru un bažas kliedēs: lavanda, ciedrs, ģerānija, roze, ciprese, ilang-ilang;
Dumām un neapmierinātībai līdzēs: kumelīte, aplesīns, piparmētra, bergamote, greipfrūts, lavanda un roze.
Smagākas depresijas gadījumos: bergamote, apelsīns, lavanda, kumelīte, neroli;
Vīrusa saķeršanas gadījumos derēs: baziliks (iesnām), kajaputs, najoli, tējas koks, ekalipts, krustnagliņa, citrons (praktiski visi citrusi), rožkoks, piparmētra, salvija, priede, lavanda, egle, ciedrs.
Šīs eļļas izmantojamas dažādos veidos – inhalācijās, masāžās, vannās. Par to kombinēšanu un devām jākonsultējas ar aromterapeitu.

Aromkosmetoloģija

Aromkosmetoloģija ir ēterisko eļļu plaša pielietošana dažādos ādas kopšanas maisījumos, masāžās, eļļas var izmantot arī matu kopšanā, vannās un aromatizācijas lampās. Mūsdienās aromterapijas izmantošana kosmetoloģijā ir samērā jauna metode. Šī metode ir netradicionāla un veic procedūras ar daiskajām ēteriskajām eļļām, kuras tiek pielāgotas katram individuāli, ņeot vērā ne tikai konkrēto problēmu, bet arī vispārējo veselības stāvokli, noskaņojumu un pat gadalaiku. Salīdzinot ar parasto kosmētiku, šo eļļu iedarbība ir daudz dziļāka, jo organismu sakārto ne tikai ārēji, bet arī iekšēji. Aromkosmetoloģija ir īpaši piemērota cilvēkiem, kuri cieš no alerģijām un nespēj sev atrast īsto kosmētiku.

Ir ļoti svarīgi izvēlēties sev patīkamus aromātus – kliens smaržo ēteriskās eļļas un sadala pēc principa patīk -nepatīk. Efekts parādās, tad, kad tiek lietotas eļļas, kas sagādā pozitīvas emocijas.

espati.lv aicina – piesakies arompīlinga procedūrai!

Arī šoreiz mēs – espati.lv un skaistumkopšanas salons "Gundega"(www.salonsgundega.lv), esam nolēmuši mazliet palutināt kādu no laimīgajām lasītājām, kas izlozēs iespēju apmeklēt arompīlinga procedūru pie aromterapijas kosmētiķes Svetlanas Černuhinas.
Sūti savu pieteikumu arompīlingam brīvā formā uz e-pastu [email protected] līdz 10.decembrim un gaidi rezultātu!

Arompīlings ir ādas attīrīšana ar ēteriskajām eļļām. Dzīvās šūnas tiek pabarotas ar jaunu dzīvības spēku, enerģiju un unikāliem komponentiem – dabīgiem fenoliem, prehormoniem, provitamīniem, prefermentiem, augļskābēm utt. Procedūras laikā tiek veikts sejas liftings, uzlabota asinsrite, aktivizēts vielmaiņas process. Pīlings palīdz pie acnes un balina pigmenta plankumus, stimulē ādas imunitāti, izlīdzina ādas virsmu, atjauno ādas hidrolipīdu mantiju.

Paldies Svetlanai par izmeļošu informāciju, kā arī gaidām tavus pieteikumus procedūrai!

4 komentāru
  1. Pati jau ilgu laiku pielietoju aromterapiju, tas ir vienkārši super, nevajag nekādus dārgos ārzemju krēmus. Iesaku pamēgināt, nenožēlosiet.

  2. Izklausās ļoti vilinoši vēlētos pamēģināt. Zinu, ka man ļoti patīk lavanda, nezin, kāda gan varētu būst bazilika ēteriskā eļļa?

  3. Mana kosmetologe jau vairak nekā 10 gadus nodarbojas ar aromterapiju, un mana āda izskatās un jūtas patiešām veselīga – dārgos krēmus, kurus reklamē kosmētikas veikalu skatlogos, nekad tā arī neesmu paprovējusi! Ilgu laiku visas šīs ēteriskās un bāzes eļļas (sejai ideaala ir jojobas bāze) kosmetologe pasūtīja no Nīderlandes, bet tagad process ir atvieglojies un palicis lētāks – mūsu pašu Stenderam ir piedāvājums speciālistiem, kur iekļauti daudz produkti, kurus nevar nopirkt viņu veikalos – minimālais pasūtījums ir zem Ls20 (precīzi laikam Ls18), ko no eļļām un sviestiem nav problēmu savākt, un visus produktus viņi piegādā parasti vēlākais trīs dienu laikā, ideāli:)

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.