Aromterapija seksam

Pasaules parfimēru radītā smaržu dažādība liek secināt, ka cilvēku gaumes šajā jomā ir bezgala atšķirīgas un mainīgas. Mums katrai droši vien kosmētikas plauktiņā stāv vairākas aizsāktas un pamestas smaržu pudelītes, jo to aromāti apnikuši, vai atradušies citi – uzrunājošāki. Un cik gan bieži līdzās sajūtam kāda cilvēka parfīmu, kas mums izsauc nepatiku un aizkaitinājumu? 
Ja lūkojas no šāda viedokļa, šķiet neiespējami, ka pastāv daži universāli aromāti, kas uz visiem cilvēkiem jau gadsimtiem ilgi iedarbojas līdzīgi – uzbudinoši. Tās ir atsevišķas ēteriskās eļļas, kas viegli jūtami kairina mūsu degunu un caur to specifiskas libido stimulējošas zonas smadzenēs. Turklāt ēteriskās eļļas ir vienlīdz iedarbīgas kā vīriešiem, tā sievietēm. Vienīgais nosacījums – izvēlēties tādu, kas ne vien pēc apraksta un iedarbības, bet arī smaržas ir patīkama abiem partneriem.

Mīlēšanās noskaņojuma veicinātāji
Jasmīns – tā dzimtenē senajā Indijā jasmīnu dēvēja par „Nakts karalieni”. Lai iekārdinātu savus vīriešus, indietes rotājās ar jasmīna ziediem. Jasmīna eļļas smarža stimulējot jutīgumu, veicina attiecību tuvības sajūtu, kā arī palielina pašapziņu. Jasmīna ēteriskās eļļas parfimēri bieži izmanto smaržu radīšanai. Lai iegūtu kilogramu eļļas, nepieciešami aptuveni 8 miljoni jasmīnu ziedu. Tādēļ šā ir viena no pasaulē dārgākajām ēteriskajām eļļām.

Roze
– līdzīgi kā jasmīnam, arī rožu eļļai ir kārdinoša, savaldzinoša iedarbība. Jau senie romieši, grieķi un arābi izmantoja rozes ziedus kosmētiskiem, medicīniskiem un parfimērijas mērķiem. Kleopatra mēdza sevi lutināt ejot piena, medus un rožu ziedlapiņu vannā. Līdzīgi kā ar jasmīnu– dārdzības dēļ – ir ļoti grūti atrast šīs ēteriskās eļļas tīru esenci. Rozes eļļa stimulē un atraisa sievišķību. Tā dziedējoši iedarbojas uz seksuāli reproduktīvo sistēmu, palīdz fiziski un garīgi atbrīvoties un sasniegt orgasmu sievietēm, kurām ar to ir sarežģījumi. Stimulējoši tā iedarbojas arī uz vīriešiem, kuri cieš no erekcijas problēmām.

Ilang ilang
– dzimtene ir Indonēzija, Filipīnas kā arī Polinēzija. Eļļai ir sasildoša iedarbība. Tai piemīt ļoti salds specifisks aromāts (jasmīna, gumijas un olu krēma smaržas notis). Ilang ilang eļļa izsenis tiek uzskatīta par spēcīgu afrodiziaku, kas stimulē libido, veicina partneru savstarpēju maigumu un izteiktu tuvības sajūtu, kā arī rada līdzsvaru starp seksuālām sajūtām un prātā un ķermenī. Šo eļļu parfimēri izmanto orientālu, austrumniecisku aromātu radīšanai. Ilang ilang smarža ir izteikta, piemēram slavenajās Chanel Nr.5 smaržās. Indonēzijā ar ilang- ilang ziediem kaisa jaunlaulāto gultu. 

Kardamons
– ir Indijā „dzimis” augs. ēterisko eļļu iegūst no kardamona sēklām. Tai ir sildoša, stimulējoša iedarbība ar siltu, saldu, spēcīgu garšvielu aromātu. Senie ēģiptieši kardamonu izmantoja telpu aromatizēšanai, smaržu veidošanā, kā arī košļāja, lai baltinātu zobus. Savukārt senie romieši kardamona sēklas lietoja, lai novērstu gremošanas problēmas. Arābi maltu kardamonu pievieno kafijai. Kardamona ēteriskās eļļas rada mierinošas sajūtas, spēju pieņemt sevi, kā arī veicina vēlmi pēc garīgas un fiziskas tuvības. Kardamona eļļai ir seksualitāti stimulējoša iedarbība. Tā palīdz pārvarēt seksuālas intereses zudumu un dažādas disfunkcijas šajā jomā.

Muskatsalvija
– tās dzimtene ir Vidusjūras ziemeļu zemes. Šī auga medicīniski vērtīgā iedarbība pieminēta rakstos, kas saglabājušies no ceturtā gadsimta pirms mūsu ēras. Muskatsalvija stimulē asinsriti un imunitāti, kā arī vecina pozitīvas domas un noskaņojumu, mazina nemieru un aizkaitināmību, līdzsvaro psiholoģisku spriedzi, kas saistītas ar seksuālu tuvību. Šai ēteriskai eļļai ir libido un seksualitāti stimulējoša iedarbība. Tā dziedē frigiditāti, impotenci un atjauno seksuālo dziņu. Turklāt vienlīdz spēcīgi iedarbojas gan uz vīriešiem, gan sievietēm.

Pačūlija
 – atceļojusi no tropiskām Āzijas valstīm. Pagājušajā gadsimta 60. un 70. gados Seksuālās revolūcijas laikā šīs eļļas smarža bija ļoti populāra to cilvēku vidū, kas bija pārņemti ar „brīvās mīlestības” ideju. Pačūlija mazina iekšējās psiholoģiskas barjeras un vecina gan fizisko, gan psiholoģisko atklātību. Pačūlijas ēteriskās eļļas ir spēcīgs afrodiziaks, kas iekārdina un izraisa seksuālas fantāzijas un mazina spriedzi un satraukumu. 

Sandalkoks
– tā eļļas smarža mazliet atgādina vīrieša sviedru smaržu. Iespējams, tieši tādēļ jau izsenis sandalkoks tiek uzskatīts par spēcīgu afrodiziaku. Eļļu iegūst no koka mizas un saknēm. Senajā Ēģiptē sandalkoku izmantoja balzamēšanā. Kā iedarbīgu afrodiziaku, to izmanto, lai atjaunotu interesi par mīlēšanos, cilvēkiem, kam tā zudusi. Sandalkoka eļļai ir nomierinoša iedarbība – tā mazina trauksmes sajūtu, kā arī atraisa jūtīgumu un atvērtību otram. Sandalkoka smarža tonizējoši un stimulējoši iedarbojas uz seksuāli reproduktīvo orgānu darbību arī hormonu līmenī gan vīriešiem, gan sievietēm.

Kā lietot ēteriskās eļļas?
Eksperti iesaka ēteriskās eļļas nepilināt tieši uz ādas, kā arī nekad nelieto iekšķīgi. Pirms saskares ar ķermeni eļļas ieteicams pievienot augu eļļām (olīvu, saulespuķu), vai, piemēram, aprikožu kauliņu, smilšērkšķu, mežrozīšu  eļļām. Tāpat tās var pievienot dažādiem ķermeņa kopšanas krēmiem, tonikiem un šampūniem. Lieliskas ir vannas, kurās iepilinātas dažas ēteriskās elļas lāsītes, kā arī masāžas, kad mazliet esences pievienots masāžai paredzētajai eļļai. Ēteriskās eļļas var piepilināt svecēm, vai sildīt eļļu aromu lampā.
Visām espati.lv apkopotajām seksualitāti stimulējošām ēteriskajām eļļām piemīt virkne citu ārstējošu un dziedējošu iedarbību (ne tikai mūsu minētās), tādēļ, pirms izvēlēties, iesakām iepazīties arī ar tām.

Saistītie raksti:
Erotiskā masāža mīļotajam

19 komentārs
 1. Man vienmēr šitas liciens ne diži nopietni, bet, ja palasās – interesanti. Uzreiz gribas aiziet pameklēt kādu eļļiņu vakram.

 2. ļoti precīzi uzrakstīts sākumā – pa laikam sastopu smaržas, kas vienkārši šķiet šausminošas. Tās – maz sakot – kaitina. Vienkārši tracina. Un kas pats interesnatākais – citi tās pūš uz sevis un ir sajūšmā.

 3. Mums ar mīļoto mašāžas ar ēteriskajām eļļām parasti izvēršas ļoti feinos vakaros. Tādus, kurus atcerēties. Bet tur ir vērts tās sveces dedzināt un smuku gultas veļu uz uzklāt. Es pat nezinu, kas iedarbojas vairāk – tā kopējā noskaņa, vai tiešām aromterapijas eļļas.

 4. Ļoti patīk rožu eļļas smarža. Arī ķermeņa kosmētīku cešos izvēlēties ar tādu smaržu.

 5. Ljoti veletos zinat,kur Latvija,var dabut sadas eteriskas ellas,vai esences.Orginalus protams

 6. Abi ar draugu esam iemīļojuši sandalkoka smaržu. Mums mājās ir gan vīraka kociņi, gan arī eļļas lampiņas. Masāžai nav izmantota. Pilnīgi radās interese:)

 7. manuprāt tā tomēr ļoti sveša lieta mūsu mentalitātei. aizraušanās ar to – ārišķība. ja palasa par tām eļļām ( ne jau par tām, kas seksā noder, bet vispār) un to iedarbību, var padomāt, ka to lietošana izglābs pasauli. tikai tā nav noticis līdz šim. māžošanās vien.

 8. Kā var būt tik nīgri un melni domājoši cilvēki kā Ietiepīgā? Var padomāt, ka graužot rupjmaizi ar speķi, tu kļūsi par kaislīgāku un baudpilnāku mīlētāju:)))) Man, piemēram, ļoti patīk, ka tiek doti jauni impulsi un idejas, kā savu otro pusi iepriecināt, kā piedzīvot kaut ko jaunu un jauku divatā. Nevajag jau burtiski iedomāties, ka eikalipta eļļa tev vienā mirklī izārstēs iesnas. Tam laikam ļoti jātic. Bet šitā, kad kādu smuku smaržu izmanto masāžai, tas taču ļoti jauki un atraisa fantāziju, nerunājot vispār par to, ka sagādā patīkamas sajūtas un uzbudina.

 9. nevajag spriest par citiem pēc sevis! ja tev liekas, ka visā jāskrien pakaļ tam, kas nošpikots no citām kultūrām un zemēm, tad lai nu tā būtu. un žēl, ja tev nepieciešami raksti, lai dažādotu savu mīlas dzīvi. ko tu darītu, ja nebūtu interneta? laikam tavā seska dzīvē iestātos garlaicība un drīz tas vispār beigtos.

 10. Da tak uz katra stūra. Ir tie Krieivjas bio veikali, kur šitā labuma pilns, pie krišnām un visādos ezotēriskos centriņos.

 11. Ļoti ļoti patīk rožu eļļas smarža. LOccitane ir tāda rožu sērija – ārkārtīgi patīkama. Bet man tomēr arī jautājums – kur Latvijā nopērkamas kvalitatīvas ēteriskās eļļas? Tadas, kurām var uzticēties?

 12. Tu tak pati uz jautājumu atbildēji. Ja jau tu iepērcies L’occitane veikalos – tur taču arī ir pārdošanā ēteriskās eļļas. Lavanda ir ar garantiju, jo pati esmu pirkusi. Par citām – arī tak vajadzētu būt. Ieeja paskaties.

 13. Es atvainojos!!! Body shopā tad jau arī ir ēteriskās eļļas. Un Stenderā. Tikai kādas tās ir tajos butikos? Ēteriskās eļļas jāved pašam no tāliem ceļojumiem uz Indiju, Maroku – tā…

 14. Bioteekaas. par Florame eeteriskajaam eljljaam varu droshi teikt, ka kvalitatiivas. Stenderu nu gan nevajadzeetu pirkt. var jau arii caur netu pasuutiit. sertificeeti un labaakie aromspeciaalistie lieto Fragrant Earth eļļas, bet nu jaa – par kvalitaati jaamaksaa. bet tas ir to veerts. to eļļu smarzhoshana ir kaa doshanaas celjojumaa 🙂

 15. Aromātisko eļļu masāža ar 50% atlaidi- atjaunojiet savus spēkus un uzlabojiet pašsajūtu – [cenzēts]superakcijas.lv

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.