Sekss ar BIJUŠO – CIK tas ir PRĀTĪGI?

Attiecības beigušās, kopīgajiem rītiem un vakariem pārvilkta strīpa. Bet cilvēks, ar ko šķīries, vēl joprojām šķiet tik pazīstams! Varbūt nesaskan jūsu raksturi, varbūt vienkārši nespējat sadzīvot, bet sekss – jā, tam gan nebija ne vainas. Un, galu galā, kāds gan varētu būt grēks “paseksot” ar bijušo, kamēr pie apvāršņa parādās nākamais, un kas zina, varbūt šoreiz patiešām  – īstais un vienīgais? Bet viss var nebūt tik vienkārši. Pirms seksa ar bijušo tomēr der apdomāties – vai tas tev patiesi nepieciešams.

Ja kādu laiku pēc šķiršanās esi dzīvojusi bez seksa, doma par mīlēšanos ar bijušo varētu būt vilinoša, bet pirms tam sevis pašas emocionālā komforta dēļ būtu jāaapsver iespējamās sekas.

Vai tu vēl joprojām mīli savu bijušo, vai patiesi vēlējies šķirties? Ja tava atbilde ir pozitīva, ar šādu “atkalredzēšanos” vari nodarīt sev pāri. Jautājums – cik bieži šādas seksošanas atkārtosies, un, ja šķiršanās iniciatore nebiji tu, pilnīgi iespējams, ka viņš būs tas, kurš galu galā izbeigs arī šīs it kā bezsaistību attiecības. Sāpēs dubultā, tāpēc no domas par seksu vislabāk atteikties.


Maija: Ar draugu izšķīrāmies. Mums negāja spīdoši, bet attiecības izbeidzām pēc viņa iniciatīvas. Pēc mēneša pie draugiem tikāmies atkal. Tā kā bijām mazliet iereibuši, pēkšņi pamodās jau pieklusušās dziņas. Viens otru ļoti labi pazīstam un arī sekss mums vienmēr bijis labs, tāpēc devāmies pie viņa un mīlējāmies. Tas notika pilnīgi dabiski, bez problēmām, jautājumiem. Pēc tam nezināju, kas tagad būs, kā būs, vai mēs atsāksim šīs attiecības. Pāris dienu mocījos neziņā, jo tomēr cerēju, ka viņš vēlēsies mani atkal satikt. Nekā. izdarīju pat muļķīgu un sievietēm raksturīgu gājienu – atstāju pie viņa vienu auskaru, ko, protams, man pēc tam  noteikti vajadzēja, tāpēc to arī izmantoju par iemeslu, lai viņam piezvanītu. Pēc tam sekss mums bija vēl pāris reizes, kamēr apzinājos, ka starp mums vairāk nekā arī nebūs. Vīlos jau otro reizi. Uz viņa piektdienas vakaru nakts īsziņām vairs neatbildēju, jo zināju, ka tas sāksies un beigsies tikai un vienīgi ar seksu.

Vēlreiz pārcilā jūsu šķiršanās iemeslus. Ja jau jūsu nesaskaņas un problēmas attiecībās bijušas tik nopietnas, lai šķirtos (it sevišķi šķirtu laulību gadījumā), vai tiešām vērts šo cilvēku vēlreiz ielaist savā dzīvē? Tas taču ir tas pats cilvēks, tātad – tās pašas iespejamās problēmas. Ja esi gatava, ka tas, iespējams, atkārtosies atkal, mīlējies uz nebēdu. Bet nemāni sevi ar domu, ka “tas ir tikai sekss” un par tavu dzīvi viņam nebūs nekādas daļas.

Sarmīte:    Ar vīru esam šķīrušies, mums ir kopīga meita. Mums abiem pēc šķiršanās ir bijušas īslaicīgas citas attiecības. Tā kā mēs uzturam sakarus meitas dēļ, satikties nākas diezgan bieži. Kā vīrietis man viņš vienmēr paticis, bet nepieņemami šķiet viņa dzīves uzskati un rīcība daudzās situācijās. Abi tolaik bijām brīvi cilvēki un gadījās, ka atkal nokļuvām gultā. Protams, ka viņš ir tas cilvēks, kurš par manām vēlmēm un sajūtām seksā zina vislabāk, kā nekā laulībā nodzīvoti septiņi gadi. Bet tad sākās neparedzētas problēmas. Es iepazinos ar vīrieti, sāku pamazām soli pa solītim veidot attiecības. Vienā mūsu tikšanās reizē bijušais sarīkoja scēnu. Bija izlēmis atnākt pie meitas un ieraudzīja manu jauno draugu, demonstratīvi iesauca mani otrā istabā un tā, lai visu var dzirdēt, jautāja, kas tas tāds, un vai tagad meitai būšot jauns tētiņš. Labākais jautājums bija – “vai viņš zina, ka tu vēl joprojām ar mani guli?”. Manas jaunās attiecības bija tikai pašā sākumā, nupat būtu bijis tas brīdis, kad mēs būtu tikuši arī līdz intīmākām attiecībām, bet tās cieta fiasko jau pašā sākumā. Tieši bijušā vīra uzvedības dēļ vairs nespējām izlikties, ka viss ir kārtībā, un tā arī kopā nepalikām.

Vai tavs bijušais guļ arī ar citām sievietēm? Tu esi liela meitene, un tev vairs nav jāskaidro, ko nozīmē vienas nakts attiecības un izsargāšanās no dažādām seksuāli transmisīvām slimībām. Kad bijāt pāris, viens otram uzticējāties, sekss bija drošs, bet šajā gadījumā, kad esat šķīrušies, tu vari būt droša tikai par sevi.

Eva: Man bija situācija, kad pēc ilgākas neredzēšanās satiku bijušo. Gremdējāmies atmiņās un gandrīz jau metāmies gultā, kad viņš pēkšņi apstājās un pajautāja, vai es vēl guļu ar kādu citu, viņam jābūt drošam. Un tad es sapratu – ha, bet es taču arī nevaru būt par viņu droša! Protams, varējām meklēt rokā prezervatīvu, bet ņemot vērā mūsu attiecību vēsturi (tas nebija tikai garāmejošs pievilcīgs vīrietis), man tas likās nepieņemami un drausmīgi lēti. Tas sekss nebija tā vērts, tāpēc arī no tā atteicos. 

Vienojieties par attiecību noteikumiem. Tieši tā, nekautrējies izrunāt situāciju, jo tā taču nemainīsies – nosaukta vai nenosaukta vārdā. Vienīgi tu ātrāk tiksi par visu skaidrībā. Ja abi esat gatavi satikties tikai seksam, samierinoties ar to, ka attiecības un kopdzīve palikušas aiz muguras, neviens nevar jums šo prieku liegt. Galvenais, ka zināt, ko gaidāt viens no otra vai arī itin nemaz negaidāt. Aiztaupi pārdzīvojumus sev un viņam.

31 komentāri
 1. Mums ar bījušo vīru pēc šķiršanās attiecības tikai uzlabojās. Ja iepriekš sekss nebiaj prioritāte, kad tikāmies pēc šķiršanās, tas kļuva daudz interesantāk. Vienu laiku viņam jau bija cita draudzene, man bija dažādas neregulŗas attiecības, bet mēs joprojām šad tad mīlējāmies. Un bija tiešām labi! Tas ir kaut kā droši, mierīgi – feini. Nu jau gadus divus neesam mīlējušies, jo mums abiem izveidojušās nopietnas attiecības. Tā kā mums ir kopīgi bērni, vairākas reizes mēnesī tiekamies. Brīžos, kad uz mirkli paliekam divatā, tik un tā mēdz aizdegties kaut kāda dzirkstelīte. Un es pat nezinu, kas tas ir, jo esošajās attiecībās, šķiet, man nekā netrūkst.

 2. Oiiii! Šitā gan ir aktuāla tēma! Es te palasījos un atradu arī savam līdzīgu gadījumu – bijušais mīlējas arī ar citām, bet, tip, nekas nebūtu pretī arī ar mani. Nezinu, kā citām, – man tas vispār nav pieņemams. Var jau būt, ka tas ir neizbēgamo, ka vīrieši pēc laika kopdzīvē sāk gulēt “ārpus mājas”, bet es vismaz par to neko negribu zināt. Ar bijušo gulēt nevajag – tā man liekas!

 3. A jums nevienai nav ienācis prātā, ka dažkārt tieši ar to sesku ar bijušo var kaut ko sabīdīt atpakaļ? Cilvēki jau ne vienmēr izšķiras labi pārzinot savas īstās sajūtas. A te tevi dzīve saved atkla kopā un grēks taču nepamēģināt. Labam seksam ir liela vara!

 4. Maziņā, a tev es ieteiktu drusku paaugties! Tu pasaku pasaulē dzīvo, ka tev liekas, ka vīrietis, ar kuru esi kopā, pieder tikai tev?????

 5. Pag, pag – nav nejēdzīgākas lietas, kā gulēt ar bijušo! Kas jūs kaut kādas mazohistes?! Paurbinās vēl ar pirkstu brūcītē, lai sajustu, ka sāp… Priekš kam tieši? Ja izšķirās, tad pieņem lietas kā ir un dzīvo tālāk. Labāk tad bārā ar svešinieku pārgulēt, nekā mēģināt lāpīt to, kas sairis. Ir tāds vārds “pašcieņa”!

 6. Man tie bijušie maigi izsakoties vairāk nepatīk – es pat iedomāties nevaru, ka viņi varētu man fiziski tuvoties. Pretīgi pat iztēloties.

 7. Pārgulēju atkārtoti ar bijušo, jo cerēju saglābt attiecības, maz bij tās pieredzes un likās, ka neizsakāmi mīlu, tāpēc biju gatava uz visu…lieki teikt, ka to visu nožēloju, viņš mani izmantoja sexam, tiku sāpināta vairākkārt…..bet vismaz tagad droši zinu, ka tādas kļūdas vairs nepieļaušu….

 8. Katrai laikam ir savs stāsts un pieredze. Es esmu attiecībās ar jauku vīrieti. Pirms tam ir bijis daudz un dažādi, bet viens no tās “kompānijas” joprojām ir tāds, ka, ja viņš izrādītu iniciatīvu, es nezinu, vai varētu tā droši pateikt “nē”. Es saprotu, ka pret dzīvi jāizturas atbildīgi un dēļ vienas nakts (un tā patiesi būtu viena nakts, jo viņš nevēlas nopietnas attiecības) nav vērts bojāt to, kas ir izveidojies, bet kā ir cilvēcīgi PAREIZI, es gan neņemos spriest.

 9. Ja ir saglabājušās kaut kādas jūtas pret to cilvēku, tad tā ir tīrā sevis sāpināšana!!!!

 10. Manuprat, si varetu but lielaka mulkiba, ko viens cilveks varetu izdarit. Ta ka japamekle ka sekss kaut kur citur, nu taks nav interneta problema uzrikot sitadu pasakumu!

 11. esmu gulējusi ar bijušo, šķita, ka visa lielā love jau pāri cik tur tos gadus. Viss bija labi – tiek pierasti un patīkami. Bet pēctam tukšuma sajūta. Ar cilvēku, kas ir bijis vai ir tuvs sirdij, sekss nekad nebūs tikai sekss.

 12. Kad palasa, kā sievietes jūtas pēc seksa ar bijušo, var tikai izjust milzīgu pateicību, ka esmu piedzimis par vīrieti. Ja vecis pārdzīvotu tik daudz emociju par seksa tēmu, viņš vienkārši sajukt prātā no priedzes. Bet pēc izlasītā sanāk, ka labāk ar bijušajiem ir negulēt – vismaz lai pasaudzētu sievieti. Arī vērtīga atizņa.

 13. Piedodiet par atklātību, bet man ir tāds pašas organisma rādītājs, kas nepārprotmi signalizē, bija tā laba doma pārgulēt ar konķrēto cilvēku, vai tomēr nē. Un tā nepārptrotamā pazīme ir – piena sēne. Varbūt tā tāda mānticīga interpretācija, bet man ir tā, ka tikko izvļe nav bijusi īsti laba, – hopā! – un, lūdzu, tev piena sēne. Pat, ja slimības rodas mūsu galvā, tad mana galva, jb zemapziņa man visu skaidri pasaka priekšā šādā veidā.

 14. a man vienkārši seksu gribās un pofig šobrīd ar ko. Derētu arī jebkurš bijušais:) Tikai mums tās attiecības nav tādas, lai uzzvanītu un tā racionāli nokārtotu šādu jautājumu:)

 15. Ir jāizvērtē – vajag to vai nē!Būs tas pēc tam sāpīgi, vai nē!Man ir gadījies nedaudz ATKRIST!Sākumā bij grūti!Bet….citreiz jau var to veco labo laiku vārdā!:)

 16. Nu kurš tad iepriekš var tā skaidri un droši prognozēt, kā būs pēc tam? Protams, ja ir jūtas un nav nekādu cerību tur kaut ko atjaunot, tad labāk nevajag, bet, ja tas ir sekss seksa pēc, tad, kādēļ, lai tas nebūtu ar pazīstamu, patīkamu partneri, nevis kaut kādu apšaubāmas izcelsmes svešinieku?

 17. Uzskatu, ka pārguļot ar bijušo ir tas pats ,kas pazemot pašu sevi. Mums ,sievētēm, atšķirībā no vīriešiem ir vairāk emociju, tad kapēc sāpināt pašām sevi, ja pēc tam tik un tā sapratīsim, ka neko nevar mainīt, un tas ka mēs pateiksim bijušajam ,Jā, vienkārši viņu pacels pašos augstumos, un tas ka mēs pārguļam ar viņu ,tas viņam neko nenozīmē, tad kāpēc mums būt tādām labiņām un izpatikt tiem, kusri mūs ir sāpinājuši, ja vainīgi ir vīrieši.ja vanīga sieviete šķiršanās posmā tad tas jau ir cits jautājums un tur ja vīrietim ir jāizdara savi secinājumi. Bet jāsaka viens, ka ja ,mēs ,sievietes cienīsim sevi, tad varbūt arī vīrieši sāks cienīt sievieti,nevis pārgul un izturas tā it kā nekā nav bijis.

 18. Aizdomajoties par saviem bijusajiem sodien, pilnigi ne ar vienu man negribetos seksa. Jo musu attiecibas ir beigusas un viss. Savukart, ja tas cilveks man vel patiktu, tad jo vair to nedaritu, taks mazohistiski tas ir.

 19. palidziet!

  mani mileja viens puisis. vienu dienu es redzu ka vins ar citu meiteni skupstas.
  es aizkreju prom,nenoturejos un saku raudat. katru dienu es par to domaju un raudaju. ka man to parvaret? gaidisu atbidi.

 20. Arprac, Niks, kura klasite Tu ej. Nav ko te bazties pieaugusu tansu portalos. Tev one.lv gaida!!!

 21. ja asti cert. tad tā jacert jau no pasa sakuma, nevis katru reizi atlikt un cirst to pa gabaliem.ja sap uzreiz tad lai viss izsap uzreiz.kas bijis bijis.un nav ko pazemoties.nav vienigais vīrietis uz pasaules.galvenais prast sevi nepazemot, nevis naivi ceret..

 22. Mans stāstiņš būs mazliet savādāks. Varbūt kāda “bargā tante” nosodīs un teiks,ka tas ir pilnīgs neprāts.Manas attiecības ar bijušo beidzās pirms vairāk nekā 10 gadiem.Ir jaunas ,un nu jau ilgstošas citas attiecības (starp citu,ļoti labas)
  Bet sāpīgākais ir tas,ka seksu (un ne tikai seksu,jo bija arī mīlestība) ar iepriekšējo vīrieti (puisi) nespēju aizmirst.Domas par to seko kā uzmācīgs šunelis…Visus šos gadus…
  Domas ir galvā,sajūtas ir ķermenī…
  Pirms pārs gadiem nejaušība mūs saveda kopā.Viņš ļoti gribēja mani satikt-lūdza tikai vienu vakaru,vienas kopīgas vakariņas…Es nezinu,kur ņēmu spēku atteikt.
  Tajā reizē,šķiroties,viņš man teica,ka nākamajā dienā mani gaidīs kafejnīcā,teica,ka gaidīs mani no pulksten 14 līdz tam brīdim,kamēr es atnākšu.
  Es nezinu,cik ilgi viņš mani gaidīja,es pat nezinu vai viņš tur vispār bija…
  šodien nesaprotu,kur ņēmu spēku,lai neaizietu viņu satikt…
  Tagad situācija ir vienkārša,jo mans bijušais dzīvo un strādā ārzemēs.
  Bet savās fantāzijās un domās pieļauju,ka kādreiz mēs tomēr tiksimies. Kad par to domāju ,cauri ķermenim izskrien skaudra sāpe.Vai es vēlreiz spēšu atteikties???
  Un vēl-mazai atkāpītei-pa retam viņš mani apciemo sapnī…Tik reālā,tik skaudri sāpīgā…

 23. Inka, man ir ļoooti līdzīgs stāsts… Man gan tie nav 10 gadi, bet tikai gads, bet šķiet, es drīz nojūgšos. Jo neviens nav tik labs… Kamēr nesatikšu tādu cilvēku, kas liks man justies tāpat vai labāk, laikam miera nebūs. Un citreiz tā gribas ņemt un viņam piezvanīt, bet jēga? čiks vien būs un es atkal bimbāšu. Jā, mums katrai ir savs epic fails.

 24. Jābūt pilnīgam ledus bluķim, lai varētu pretoties Kukurānes šarmam. Ja ir abpusēja kaisle, ok

 25. facebook pēc kopīgi pavadītas nakts ar bijušo ieraugu ieliktu vecu rakstu par tēmu 😀 dzīve reizēm dod zīmes, signālus?
  vienmēr biju ar raizēm skatījusies uz tām nabadzītēm, kuras vēl mēnešiem ilgi nemāk līdz galam izšķirties un tiekas un tiekas ar bijušajiem, lai pārgulētu. ticēju, ka es tāda nekad nebūšu. mācēšu pielikt punktu un sākt tik daudz lietu no jauna mācīties darīt, ar atvērtu sirdi doties pretim dzīvei un jauniem piedzīvojumiem vīriešmeklējumos un atradumos. bet te nu man bija. pirmās nopietnās attiecības, pirmā kopdzīve, pirmā patiesā ticība, ka šoreiz tas ir uz mūžu, ka apprecēsimies un būs bērni un pārējie bla bla bla. bet dzīvei, vai viņam, vai liktenim, vai visiem kopā labpatikās, ka notiek savādāk. tā, lai nākotne man, un droši vien arī viņam, būtu laimīgāka kā tad, ja mēs paliktu kopā.
  pēc 2 mēnešu nekomunicēšanas, satikāmies, parunājām, uz atvadām skūpsts, kurš liek lejasdaļai dejot un pacelties un apmest deviņdesmit kūleņus, un norunājām tikties vakarā, pēc darbiem, vēl. es vēl nopriecājos, ka meiteņu dienas, tāpēc sev doto solījumu, nē seksam ar bijušo, varēju turēt. pēc tikšanās visas 2 mēnešos sadziedētās rētas atkal vaļā, nakts vienos puņķos un asarās. saņēmos. bet nu nemiers sirdī un galvā neliek mieru. man jānoskaidro, kas tālāk, vai drīzāk cerēju, ka viņš neliksies zinis, ka atkal būs tas, kurš pieliek punktu. bet, nē. viņam tomēr gribās i manu miesu, i mani satikt, i mani skūpstīt, i mani sasmaržot. Nu sakiet, kurš tā šķiras? ja pamet, tad pamet. nevar izšķirties pa pusei.
  sarunājām uz koncertu. bijām. tēju pēc tam padzērām. nakti pēc tam kopā pavadījām. viens otra ķermeņus baudījām. vai tas bija pareizi? man gribētos teikt, ka priekš manis, jā. jo sajūta, ka redzu viņu ar citām acīm. liekas, vai nu esot kopā es tiešām negribēju noticēt, ka viņa trūkumi tiešām ir īsti vai noguruma radīti, vai arī tāds viņš ir palicis tagad. katrā ziņā, gultā viņš ir cits. ne sliktāks, ne labāks. cits. mežonīgāks, kaislīgāks. ir patīkami apzināties, ka vismaz šajā ziņā viņa atmiņā es vienmēr būšu kā tā, ar kuru ir labi 🙂 ka spēju viņā raisīt tādas sajūtas. kā pirmajā naktī.
  nostiprinājās mana atziņa, ka sekss izcils ir ar to, kuru mīli. jo tā mīlestības apziņa, liek asinīm plūst straujāk, acīm iedegties kvēlāk, balsij nolaisties zemāk, un viss Tevi noved līdz kulminācijai. bez mīlestības, tās ir tikai fiziskas kustības. interesanti, kādā ekstāzē es būtu novesta, ja biežāk mūsu kopdzīves laikā, viņš seksā būtu tāds kā šonakt….
  mans rezumē. ja apziņa, ka ir sfēra, kurā bijušais Tavā priekšā kūst un kļūst mīksts kā māls, kuru, ja esi sevi apzinoša sieviete, nevis kautrīgā, vari mīcīt kā vien vēlies un kā Tev labāk, palīdz pārvarēt šķiršanās sāpes un saprast, ka ne jau tāpēc, ka esi slikta sieviete, cilvēks, neesat vairs kopā, tad “kāpēc gan nē, seksam ar bijušo”. Protams, apzinies, ka var sāpēt, bet esi tam gatava, jo izsāpēšana ir veids kā pārvarēt efektīvāk.
  ja ceri, ka pēc seksa sekos vēl kas, nedari sev pāri muļķīt. Diemžēl, mana pieredze rāda, vīrieši ir tendēti rīkoties cūciski. Labāk izmanto savus veiklos pirkstiņus, lai nolaistu tvaiku. dienā uzvelc skaistu kleitu un pa dzīvi ar smaidu, līdz kāds neatvairāmais Tev atsmaidīs.
  un neievelc to seksa lietu pārāk ilgi. pāris reizītes, tīri savas pašapziņas celšanai un varēšanas nostiprināšanai, un viss. jo savā ziņā apziņa, ka vēlmi pēc vīrieša vari apmierināt, kad vien vēlies, vien uzzvanot savam ex, arī atslābina dzinuļus meklēt ko jaunu, nerada tos flirtīgos fluīdus, pēc kuriem vīrieši sajūt, ka šī skaistā sieviete ir brīva.
  EJ DZĪVĒ UZ PRIEKŠU! stunda baudas nav vērta nedēļām un mēnešiem, pat gadiem ilgam salauztam prātam. tad labāk apēd kūku- tās nodarīto ļaunumu vismaz var ar vienu kefīrdienu vai deju nodarbību labot 😉 bet arī ar to nepārspīlē 😉

 26. Man diemžēl arī gadījās šitādu muļķību izdarīt…
  Ja to cilvēku mīli vai esi mīlējusi, NEKAD pilnīgi NEKAD nevajag uz ko tādu parakstīties.
  Tas ir mazohistiski pret sevis pašu, sāpēs tieši tāpat kā šķiršanās reizē un ja vienreiz jau pašķīrāties, tad happy end tur nebūs!!!
  Tas labais seks neatsver tās sāpes, kuras atkal nāksies ciest!> Rakstīt šeit!

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.