7 priekšnoteikumi skaistiem ZOBIEM

Skaisti zobi nenoliedzami parāda to, ka cilvēks tos kopj un par tiem rūpējas. Lai arī var šķist, ka rūpes par zobiem var nozīmēt tikai to tīrīšanu divas reizēs dienā, patiesībā, pareiza un kārtīga zobu kopšana nozīmē ko vairāk.

Izmanto zobu diegu. Tā nav tikai zobārstu un higiēnistu iegriba, vai televīzijas reklāma, kurā tiek runāts par nepieciešamību regulāri diegot zobus. Tas tik tiešām ir jādara. Ar zobu diegu iespējams atbrīvoties no aplikuma, kurš rodas zobu starpās, bet, kur ar zobu birsti klāt ir tikt grūtāk.

Tīri mēli. Tā kā mēle aktīvi piedalās ēšanas procesā, tad nevajadzētu aizmirst, tīrot zobus, notīrīt arī mēli. To var darīt gan ar zobu birstes otru galu, gan ar speciāliem mēles tīrītājiem. Notīrot mēli ne tikai tiks uzlabota pašsajūta, bet uzlabosies arī garšas izjūtas.

Neberz zobus. Ir aplami domāt, ka, jo stiprāk tos tīrīsi, jo tīrāki zobi būs. Gluži pretēji. Kā zināms, tad zobi sastāv no vairākiem slāņiem – virsējais baltais ir zobu emalja, savukārt apakšā ir dentīns, kas ir dzeltens. Pārāk stipri tīrot zobus, iespējams emalju noberzt līdz plānam slānim, tādējādi dentīna dzeltenā krāsa spīdēs cauri.

Nenašķojies. Lai arī cik dažkārt tas šķistu grūti, centies starp ēdienreizēm neniekoties ar dažādām uzkodām. Ja no saldumiem nespēj atturēties, labāk kādu apēd uzreiz pēc pusdienām. Ja to darīsi visas dienas garumā, mutē esošajiem mikrobiem būs izejvielas, no kā ražot skābi, kas, savukārt, veicinās caurumu rašanos zobos.

Uzņem pilnvērtīgu uzturu. Pilnvērtīga uztura uzņemšana nozīmē ne tikai vielmaiņas un fiziskās labsajūtas uzlabošanos, bet arī zobu veselīgumu. Organismam nepieciešamas šķiedrvielas, tauki, olbaltumvielas, ogļhidrāti, minerālvielas un vitamīni. Savukārt, no saldumiem labāk tomēr izvairīties, jo tie ne tikai veicina liekā svara pieaugumu, bet arī bojā zobus.

Negriez zobus. Šis nelāgais ieradums visbiežāk liecina par kādām psiholoģiskām problēmām, satraukumu vai bailēm. Zobu griešana parasti tiek novērota naktī, miegā. Apjautājies savai otrajai pusītei, vai tā nav dzirdējusi, tevi griežam zobus. Tā dēļ var radīties zobu nodilums. Ja zini, ka tev piemīt zobu griešana, dodies pie sava higiēnista vai zobārsta, lai izrunātu, kā rīkoties!

Izvēlies pareizu zobu pastu. Vislabākā būs fluorīdu saturoša zobu pasta. Tā stiprinās un aizsargās tavus zobus. Savukārt, apmeklējot zobārstu, uzklausi ieteikumus, vai taviem zobiem piemērotāka būs mīkstāka vai cietāka zobu birste.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.