7 neiedomājami tīrīšanas līdzekļi

Ar ikdienišķām, taču tīrīšanas nolūkiem pavisam neiedomājamām lietām, patiesībā var paveikt daudz un vienkārši atbrīvoties no dažādiem netīrumiem. Ir tikai jāzina pareizā kombinācija un būs iespējams notīrīt šķietami nereālo ar iepriekš nemēģināto.
Ar svaigu, mīkstu baltmaizes šķēli iespējams notīrīt netīrumus no eļļas gleznām, tapetēm. Ar baltmaizes šķēli uzmanīgi jāpaberzē netīrā virsma un tad jānotīra ar sausu, mīkstu drāniņu. Tāpat var notīrīt pirkstu nospiedumus grāmatas lapās vai netīrumus tās griezuma vietās.
Ar kečupa palīdzību var notīrīt traipus no vara un misiņa traukiem. Kečupu uzspiež uz drāniņas un ar to tīra katlus un pannas, pēc pāris minūšu tīrīšanas netīrumiem vajadzētu būt notīrītiem, ja nē – procedūru atkārto. Kad tas izdarīts, traukus noskalo ar siltu ūdeni un nosusina ar dvieli.
Ar rīsiem iespējams iztīrīt vāzes, pudeles. Trauku, ko vēlas iztīrīt, piepilda ar trīs ceturtdaļām silta ūdens un ieber ēdamkaroti nevārītu rīsu. Uzliek roku uz trauka atveres un enerģiski sakrata, pēc tam noskalo ar siltu ūdeni.
Tēja palīdzēs notīrīt rūsu no dārza instrumentiem. Jāpagatavo stipra melnā tēja (daudzums atkarīgs no tā, kādu instrumentu jānotīra, jo nepieciešams, lai tēja apsedz visu tīrāmo vietu). Kad tēja atdzisusi, to ielej spainī un tur iemērc tīrāmo instrumentu, atstāj to mirkt aptuveni divas līdz trīs stundas. Beigās katrs jānoslauka ar sausu drānu, taču to labāk darīt, rokās uzvelkot gumijas cimdus, jo tēja var nokrāsot rokas.
Ar glicerīnu var notīrīt nopilējušos vaska traipus no svečturiem. Jānoņem tik daudz sveķu, cik iespējams, tad jāsamitrina vates gabaliņš ar glicerīnu un jānotīra palikušās vietas. Ar glicerīnu viegli var notīrīt arī lakādas kurpes. Ar glicerīnu no auduma var iztīrīt kafijas, tējas, kakao, tintes, vīna, sinepju, krāsvielu, zīmogkrāsas traipus. Pēc tīrīšanas audums obligāti jāizmazgā, jo glicerīns nežūst un tīrītajās vietās var palikt plankumi.
Ūdeņraža pārskābe palīdzēs, ja jāiztīra traipi no vilnas, zīda vai kokvilnas auduma. Pēc tīrīšanas audums jāmazgā kā ierasts vai vismaz jāizskalo. Ar ūdeņraža pārskābi var dezinficēt datora klaviatūru. Jāsamitrina vates kociņš pārskābē un ar to uzmanīgi var iztīrīt klaviatūras kaktus un taustiņu starpas.
Ar kukurūzas cieti var iztīrīt taukainus netīrumus no paklāja. Uz netīrās vietas jāuzber ciete, jāatstāj uz 20 līdz 30 minūtēm un jāizsūc ar putekļu sūcēju.
 
Jāatceras vien tas, ka ļoti lieliem traipiem, vai netīrumiem, kas teju ieēdušies attiecīgajā virsmā vai drānā, šie tīrīšanas ieteikumi var nelīdzēt. Taču, ja neizmēģināsim – nezināsim! Lai veicas!
4 komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.