6 AIZLIEGTI paņēmieni, ko SIEVIETES izmanto attiecībās – stāsta VĪRIEŠI

Divu pretējā dzimuma cilvēku starpā valdošās attiecības var būt visdažādākās. Konkrēto attiecību modeli nosaka vien šie divi cilvēki un neviens cits. Reizēm tas ir visai parasts un apkārtējiem saprotams, citkārt šis modelis ir tāds, ka apkārtējie uz to skatās ar lielu izbrīnu, vai pat sašutumu. Taču lai kā arī nebūtu, pats galvenais ir viens – kā šajās attiecībās jūtas abas tajās esošās puses. Problēmas sākas brīdī, kad viena no attiecībās esošajām pusēm sāk izmantot tādus paņēmienus, kas otram, ne vien dara pāri, bet arī pamatīgi ietekmē attiecību kvalitāti kā tādu. Šoreiz espati.lv ir apzinājusi 6 stiprā dzimuma pārstāvjus, kuri savās attiecībās ir piedzīvojuši pamatīgus pārsteigumus – lasi un uzzini kādus!

6 AIZLIEGTIE paņēmieni attiecībās
Izspiegošana. Gusts, 34 gadi: „Mans stāsts ir saistīts ar manām iepriekšējām attiecībām, kurās viss bija lieliski, diemžēl tikai pašā sākumā. Meitene bija ļoti simpātiska un es jutos samīlējies ne pa jokam, biju pat apsvēris domu, ka viņu es varētu arī aprecēt. Taču paldies Dievam tas nenotika, jo ātri vien viņa sāka attiecībās rādīt arī savas sliktās puses, kas man nebija pieņemamas. Viņa mani izspiegoja. Protams, sākumā es to nezināju un nebiju pamanījis, taču tad reiz pieķēru viņu okšķerējam pa manu telefonu. Ar to tad viss tikai sākās, jo viņas arsenālā bez telefona okšķerēšanas bija arī manas paroles nolūrēšana sociālajos tīklos, drēbju pētīšana ar domu saredzēt kaut ko TĀDU, draudzeņu sarunāšana, lai pieskata mani pasākumos, kur viņa pati nebija klāt utt. Es to izturēju precīzi gadu, jo cerēju, ka viņa mainīsies un sapratīs, ka mans mērķis nav viņu krāpt. Man tiešām šķita, ka viņa ir ideāla visās ziņās, bet šīs viņas uzmācīgās domas un rīcība diemžēl ir kas tāds, ar ko sadzīvot nav iespējams. To arī viņai pateicu un pieliku visam punktu, lai gan atzīšos – viegli man nebija. Viņa, kā jau to varēja gaidīt, mani nesaprata un bija pārliecināta, ka viņas domas par manu neuzticību ir apstiprinājušās.”

Apzināta asaru izmantošana. Sandis, 33 gadi: „Mana bijusī draudzene bija vienkārši sakot raudulības iemiesojums. Un ne jau viņas maigais vai emocionālais raksturs bija tam par iemeslu. Sākumā, protams, es tā domāju, un man tiešām bija viņas žēl. Vienmēr, kad viņa apraudājās, man gribējās viņu samīļot un pasargāt no visas pasaules. Taču vienā brīdī es sāku atskārst, ka viņa raud ar mērķi, nevis tādēļ, ka viņai nāk raudiens. To es sapratu kāda strīda laikā, kad viņas asaras sāka gāzties tik teatrāli, ka man šķita, ka es varētu arī sākt smieties. Turklāt bieži vien viņa pati bija visu strīdu iniciatore, kuru rezultātā vienmēr sekoja asaras, kas man būtu jāuztver kā zīme, ka man visam jāpiekrīt un strīds jāpārtrauc. Tad, kad es sāku to nedarīt, viņa komplektā asarām sāka rīkot arī tādas kā histērijas. Es sāku saprast, ka viņa šādā veidā gūst sev kādu dīvainu baudu. Ziniet, es saprotu, ka asaras ir normāla cilvēka emociju izpausme, un sievietēm tas pat piederas, taču ne jau tādos apmēros, tik bieži un tik uzkrītoši, kā tas bija manās bijušajās attiecībās. Tas apnīk, sāk kaitināt un patiesībā tā krīt uz nerviem, ka samīļot viņu bija pēdējais, ko man gribējās. ”

Būtisku faktu noklusēšana un meli.
Vairis, 35 gadi: „Es esmu saskāries ar situāciju, kad mana draudzene slēpj būtiskas lietas no manis. Konkrēti manā gadījumā bija tā, ka es šo faktu atklāju stipri ilgu laiku pēc attiecību uzsākšanas. Bijām bijuši kopā jau trīs gadus un mūsu attiecības jau sāka ievirzīties nopietnākā gultnē – bijām nolēmuši iegādāties savu nekustamo īpašumu un dibināt ģimeni. Taču tad vienā jaukā dienā es uzzināju ko tādu, par ko viņa man nekad nebija pat ieminējusies, vai likusi ko tādu saprast. Izrādījās, ka viņa jau bija paspējusi vienu reizi apprecēties! Agrā jaunībā un tā sakot neprātīgi, taču es uzskatu, ka man bija tiesības to zināt. Kaut vai tādēļ, ka biju pārliecināts, ka viens otram būsim pirmie laulātie draugi. Attiecības izjuka, jo tajās vairs nebija vietas uzticībai.”

Uzticības testu rīkošana.
Alvis, 40 gadi: „Savās iepriekšējās attiecībās biju kopā ar sievieti, kurai bija patoloģiskas tieksmes pieķert mani neuzticībā. Protams, attiecību sākumā man nebija nekādas nojautas, ka viņai varētu būt šādas problēmas. Es par tām sāku aizdomāties aptuveni gadu pēc mūsu kopā būšanas. Greizsirdīga viņa bija, tas gan ir fakts, bet es nedevu viņai nekādu iemeslu. Man viņa tiešām bija svarīga un nebija intereses par citām sievietēm. Taču viņai ar to nebija gana – viņa sāka mani provocēt. Viņa sāka mani testēt – piemēram, pēkšņi atteicās nākt ar mani kopā uz kādu pasākumu, uz kuru rezultātā devos ar draugiem, bet viņa, protams, bija tur aizsūtījusi kādu savu draudzeni, lai mani pavēro. Šādas situācijas bija ne viena vien. Man šķita, ka viņa tā vien alkst sagaidīt, kad es tiešām aizšaušu pa kreisi. Godīgi sakot, man tas apnika, pat ļoti. Uz tādas nots arī mūsu attiecības beidzās.”

Varas izrādīšana un manipulēšana ar to.
Ernests, 42 gadi: „Visdrausmīgākais, ko sieviete var darīt attiecībās, ir savas kaut kādas varas vai pārākuma demonstrēšana pār vīrieti. Manā gadījumā bija tā – kā viņa (mana nu jau labu laiku bijušā draudzene) pie katras mazākās saķeršanās vai strīda centās man ieriebt ar gluži banālu lietu – atteikšanos no seksa ar mani. Sākumā viņa aizbildinājās ar vienkāršu nevēlēšanos mīlēties, taču ar laiku viņa palika nekaunīgāka un tā arī paziņoja – piemēram, ja tu darīsi to un to (iesi uz kādu pasākumu u.tml.), tad nekāda seksa mums nebūs. Jāsaka godīgi – pašā attiecību sākumā uz mani tas arī iedarbojās, jo man viņa bija svarīga un svarīgs bija viss, kas saistīts ar viņu. Taču ilgi to nevar izturēt neviens vīrietis. Tas būtu tāpat, kā vīrietis teiktu sievietei – ja tu izdarīsi to un to, tad es tev, piemēram, nedošu naudu. Tas liek sajusties kā mazam bērnam un tas ir muļķīgi. Katrā ziņā es neuzskatu, ka tas ir divu pieaugušu cilvēku attiecību domstarpību risināšanas veids. ”

Manipulēšana ar grūtniecību.
Imants, 30 gadi: „Esmu piedzīvojis to, kas parasti ir populārs meksikāņu seriālu motīvs. Mana bijusī sieva manipulēja ar grūtniecību, lai aprecētos ar mani. Ticiet vai nē, bet arī seriālu motīvus šķiet ņem no dzīves. Par to esmu pārliecinājies es pats. Mēs bijām bijuši kopā jau trīs gadus un viņas vienīgā vēlēšanās laikam bija apprecēties ar mani. Es tajā laikā veidoju savu karjeru un, lai gan laulības arī bija manos plānos, sākotnēji gribēju būt drošs, ka varēšu savai līgavai dāvāt ne tikai sirdi, bet arī jumtu virs galvas. Viņa laikam gaidīt vairs nevēlējās un nolēma ņemt lietu savās rokās. Kādu dienu viņa man paziņoja, ka ir stāvoklī. Es biju vairāk kā izbrīnīts, jo mēs piekopām drošu seksu un vienmēr izsargājāmies. Viņa bija tā, kas lietoja hormonālo kontracepciju un es šajā ziņā viņai tiešām uzticējos, jo man pat prātā nenāca, ka viņa ar to varētu spekulēt. Bērniņš pietiecās un es, protams, draudzeni bildināju. Bija kāzas, tika uzsākta nopietna kopdzīve. Piedzima dēls. Taču viņa pati bija tā, kas kādā atklātības mirklī man atzinās, ka apzināti bija kavējusi hormonālās kontracepcijas lietošanu, lai paliktu stāvoklī, un es viņu beidzot aprecētu… To viņai man tiešām nevajadzēja teikt, jo tajā brīdī sabruka viss tas, ko sauc par uzticēšanos. Un tas ir neatgriezeniski. ”

13 komentārs
 1. Izrādās, vīrieši ir ārkārtīgi jūtīgi. Kaut kādi memmes dēliņi es pat teiktu. Pēc šiem tekstiem spriežot vecis būtu jāpamet jau pēc otrās reizes, kad viņš nav iznesis miskasti, jo redz es viņam vairs nevaru uzticēties, tā jau mīļš un pūkains un es pat biju aizdomājusies ka varētu bēbu ar viņu kopā uzcakot, bet šitādu izlaidību es nepacietīšu… MĪKSTMIEŠI!!!

 2. Nu nezinu, bet man jau liekas, ka tas ir tikai normāli, ka vīrieši arī kaut ko jūt un pārdzīvo! Tas, ka viņi ikdienā to neparāda, nenozīmē, ka viņi tā nejūtās. Un, ja šis teksts būtu par sievietēm, tad visas teiktu – vot vīrieši pretekļi, bet re, ja teksts ir par vīriešiem – tad uzreiz mīkstmieši! SIEVIETES jūs pašas nezinat ko gribat!!!!! Un tapēs arī neko neesat spējīgas dabūt…

 3. Cik vīriešu tik viedokļu, bet ne vienmēr tik sievietes tās, kas rīkojas nepareizi, slikti, dažreiz vīriešu jocīgās attieksmes dēļ sanāk gan spiegošanas, gan asaru scēnas utt.

 4. Sievietēm Daba ir devusi milzīgu enerģētisko spēku un intelektuālo potenciālu, lielāku pat kā vīrietim, taču sievietes dažkārt nespēj izkāpt no ieaudzinātās stereotipu čaulas un visu spēku izmanto manipulēšanai ar vīriešiem un realizējoties bioloģiski – pieprasot īpašas pielaides it visā kā bērnu mātei utt.
  Vispirms katrai sievietei jāpalīdz pašai sev, izglītojoties, realizējoties profesionāli, mīlot savu dzīvi un brīvību, un tikai tad viņa būs gatava veidot veselīgas attiecības ar vīrieti. Ja tas izpaliek, tad sieviete attiecībās ir tikai vēl viena māte savam vīrietim.

 5. Jā, diemžēl jāpiekrīt, ka visas šīs lietas vīriešus ar laiku ļoti tracina….. mums sievietēm ir jāiemācās kontrolēt sevi un tik tiešām jāstrādā pie tā, lai pašas kļūtu , justos pašpietiekamas, tad šādi paņēmieni nebūs jāpielieto…. atzīstos manī arī kaut kas no visa šitā iekšā sēž un kādreiz ir izlīdis ārā…. bet kaut kā ir jāsakož zobi un jāstāv tam pāri…. tādi izgājieni ir arī pašmocīšana, nevajag piesārņot savu galvu ar muļķīgām domām……būs vieglākas tās attiecības un vieglāka dzīve….. protams, ja ir pamatotas šaubas par uzticību, tad nedrīkst iebāzt galvu smiltīs…. bet šajos rakstos ir tas variants, ka vīrietis ir gribējis būt kopā… bet sievietes kā paranoiķes izdomā visādas stulbības…..

 6. Mani pameta tādēļ, ka es savu bijušo neizspiegoju un nerīkoju greizsirdības scēnas. Viņš bija pārliecināts, ka man viņš un mūsu attiecības ir vienadzīgas. Te nu saproti, kas vīrietim vajadzīgs – uzticēšanās vai neuzticēšanās un kontrolēšana!
  Bet varbūt vienkārši šie visi ir labi iemesli, lai vīrietis pārtrauktu ieilgušas un apnikušas attiecības?

 7. Piekritu Gucim,jo ej nu sazini,vai ta uzmanibas izradisana ir par maz vai par daudz,jo virietis jau neludz,lai vinu samilo,pasaka tos tris vardinus biezak,betir parliecinats,ka vins vairs nav mils,pietiekami labs un aiziet meklet kadu butni ar maigaku raksturinu.Tad nu pec tadas ricibas no sievietes puses sakas si klusa kontrole,jo virietis nepasaka,kas vinam truka majas,viss esot o.k.Nu neprotam mes runat par lietam,uz ko balstas visas attiecibas,bet uzminet tacu nevar neviens,ko otrs sevi izlemis,vai jutas labi,vai kaut kas nav ta,ka vajag.

 8. Teikšu tā – Viņas no sākuma klusē , iepazīst tevi un tad šauj ārā !!!
  …Zinu vienu – dzīvē mīlu tik vienu sievieti .
  Un ir dzīves situācijas kad tu paklūpi !!! Atdzītos tajā , piedod mani ,
  …aizmirstam !!!
  Bet šeku-reku strīds un viņa to piemin un atceras . Es saprotu tādas
  …lietas neaizmirstas , bet jāmāk atdzīt sakāvi un nevis … !!!

  Morāle ir tāda – viņas tev piedod , bet iedzīsi stūrī pieminēs visu !!!

  Tas nav viegli , ja mīli to cilvēku no visas sirds !!!

 9. Iepazīstot vīrieti, sievietei pat murgos neienāktu prātā, ka viņa pati kādreiz kļūs par vienu no tām “kontrolētājājām”.
  Šeit jāsaka, ka, ja abi stipri ieķērušies un no sirds mīl viens otru, tad tieši vīrietis ir tas, kurš pirmais “palaižas” rutīnas priekšā, tā teikt-meklē blakus dzirksteli, lai nepazustu esošās attiecības. Sievietes parasti grib izrunāties-runāt ilgi un dikti par to, kpc nav tik labi, kā bija sākumā. Viņas ir emocionālākas. Vīriešiem šī “izrunāšanās”, maigi izsakoties-KRETINĒ un nav paciešama, bet sievietes to neizprot, jo viņām tieši stundām ilga situācijas analīze šķiet risinājums. Vīrietis bēg no šādām sarunām, sievietē “dzimst” aizdomas. Sarunas tiek atliktas, bet pa to laiku sieviete veic research. Kā nu katra to veic, bet tas ir tas, ko lielākoties vīrieši sauc par kontroli, spiegošanu. Vīrietis izvairās runāt par lietu, sieviete sāk fantazēt, vrb iztēlē jau piedzīvo krāpšanu un sāk jukt prātā!! Neizbēgami strīdi, scēnas, atsevišķos gadījumos-grūtniecības inscinēšana(kas vsp ir out of order!!)
  Kur tad ir tā problēmas sakne? Atbilde – vīriešu nespēja runāt atklāti par attiecību problēmām!!
  Kur tad to seku problēma! Atbilde – sieviete jūk prātā no savām aizdomām, kas bieži ir fantāzijas auglis, jo viņai NAV reāla materiāla, pēc kā spriest, jo vīrietis nerunā!
  Kāds ir risinājums? Atbilde-vīrietim vairāk jārunā par savām jūtām un sajūtām attiecībās, bet sievietei mazāk vajag fantazēt un izdomāt neesošas lietas, par ko pierādījumi ir tikai izfantazēts izdomājums.
  🙂

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.