7 ieteikumi cīņai ar NOGURUMU

Vai arī tev ir gadījies, ka pat īsti neko nedarot, acis krīt ciet un spēka paliek arvien mazāk? Darot ikdienas darbus, ir jāpiedomā pie dažādiem paradumiem, kurus veicot, mums ir iespēja izvairīties no negaidīta noguruma!

Veselīga pārtika. Ikdienas skrējienā, neaimirsti uzņemt nepieciešmās uzturvielas. Pat ja dzīvo dzīvoklī, vari uz palodzes iestādīt sīpollociņus. Kopā ar biezpienu vai tomātiem tie garšos lieliski. Centies savā uzturā iekļaut pēc iespējas vairāk dārzeņus un augļus, bet izvairies no ātrajām uzkodām un smalkmaizītēm, kas tev sniegs tikai smaguma sajūtu. Kad vēlies kādu našķi, vari apēst melnās šokolādes gabaliņu vai kādu musli batoniņu.

Kustības. Šis jāuztver kā obligāts dienas rituāls. Tas, ko darīt, paliek tavā ziņā! Vari no rītiem doties nelielā skrējienā, pusdienu pārtraukumā pastaigāties, pavingrot vai pēcpusdienā doties nūjot. Iespējas ir daudz un dažādas, atliek tikai izvēlēties savu! Kustības aizdzīs miegu un atjaunos darbaspējas. Sākoties siltajam laikam, ikdienā pēc iespējas biežāk visur dodies ar kājām un mazāk izmanto automašīnu.

Detoksikācijas kurss. Organismam ik pa laikam nepieciešama atpūta. Pamēģini ik pa laikam uz nedēļu no savas ēdienkartes izslēgt tādus produktus, kā alkohols, nikotīns, cukurs, kofeīns un dažādu ķīmiju saturošos ēdienus. Centies dzert pēc iespējas vairāk ūdeni, ēst augļus, dārzeņus un iekļaut savās brokastīs graudu putras.

Miegs. Varbūt jūties nogurusi, jo tik tiešām neatvēli pietiekami daudz laika miegam? Lai tava ikdiena butu enerģiska un darbīga, ir jāizguļas KATRU nakti. Bieži vien cilvēki pieļauj lielu kļūdu, kad vienu brīvdienu cenšas nogulēt, jo pēc tam miegam nebūs laika. Tā iespējams tikai izjaukt dabīgo ritmu un saņemt nogurumu dubultā.

Uzmundrinoši dzērieni. Uzmanies no veikalos nopērkamajiem enerģijas dzērieniem. Tie var sniegt īslaicīgu mundrumu, tomēr kaitējums veselībai būs daudz lielāks nekā ieguvumi. Ikdienā dzerot enerģijas dzērienus, iespējams iedzīvoties dažādās sirds un asinsvadu problēmās. Labāk izvēlies dabīgas tējas, dažkārt kafiju, kas sniegs mundrumu un nekaitēs tavai veselībai. Tomēr seko līdzi tam, cik daudz dienas laikā izdzer arī šos dzērienus. Centies nepārsniegt 4-5 tasītes! Tāpat, lai organisms un galva varētu veiksmīgi darboties, centies uzņemt pēc iespējas vairāk tīru, negāzētu ūdeni.

Kontrastduša. Lai rīta cēliens būtu mundruma pilns, sāc dienu ar dušu, kur pakāpeniski silto ūdeni nomaini uz vēsāku. Tad atkal atpakaļ un tā vairākas reizes. Ķermenis saņems nepieciešamo enrģijas lādiņa devu un tava diena iesāksies pozitīvi! Arī, ja strādā no mājām, kontrastdušas efektu vari izmantot dienas vidū!

Skābeklis. Centies pēc iespējas biežāk izvēdināt savu mājokli. Tam, kādā vidē mēs dzīvojam, ir ļoti liela nozīme un tas ietekmē mūsu pašsajūtu. Kad dodies pastaigāties vai uz veikalu, atstāj logus vaļā. Īpaši svarīgi tas būtu pirms nakts, lai miega laikā mums pietiktu skābeklis. Jo biežāk vēdināsi telpas, jo vairāk smadzenes uzņems skābekli un palielināsies darbaspējas.

2 komentāru
  1. Pavasarī man vienmēr ir nogurums un spēku izsīkums. Kustības viennozīmīgi palīdz. Pat ja negribas iet ārā, tomēr piespiežu sevi iziet pastaigāties. Bez tam baroju savu organismu ar vitamīniem, kas dod enerģiju. Tie ir saules vitamīns D un koenzīms Q10 – Bio-Quinone Q10 Gold. Ūdens dzeršana arī labi palīdz.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.