9 klupšanas akmeņi, kas mazina tavu PĀRLIECĪBU par sevi

Pašpārliecinātība ir ne tikai tas, kā izskaties, bet arī kā uzvedies un jūties pati par sevi. Sievietei ir dabiski pievērst izskatam daudz uzmanības, taču, ja liec sev šķist mazāk pievilcīgai kā esi, tu noniecini īpašības, kas tevi padara patiesi unikālu un tas atņem arī to, kas pievelk citus. Situācijās, kad pašapziņa pieklibo, tu riskē iedzīvoties pretrunīgā uzvedībā, līdz ar to citi sāk uztvert tevi kā mazāk pievilcīgu un vērtīgu. Ja fokusējamies uz sevis pieņemšanu, tad arī citi to novērtēs un pie mums tieksies.

Šeit minēti deviņi iespējamie klupšanas akmeņi, ko ar kritisku aci tev vajadzētu izvērtēt.

Pārāk bieža sevis noniecināšana. Reizēm mums tīk par sevi pasmieties un parādīt, ka sevi nemaz neuztveram tik nopietni, taču jāuzmanās, ja šādas lietas pārāk bieži sāc teikt pati sev. Regulāras negatīvas sarunas, kas noris tevī pašā, noteikti ietekmēs pašsajūtu, tāpēc labāk saņemies un liec pretī kādu labu vārdu par sevi.

Tu netici sev. Ja tu netici savai vērtībai un saviem spēkiem, tas būs manāms arī citiem. Ja tev šķiet, ka neesi pieteikami laba vai skaista, tu riskē raidīt no sevis „turies no manis tālāk” vibrācijas. Ja jau pati netici, ka esi pietiekami laba, kā lai tam notic citi?

Uzmani stāju! Pārliecību rada arī stāja – sakņupusi un ar degunu zemē tu šķitīsi nedrošāka, kā patiesībā esi. Tāpēc – plecus atpakaļ, krūtis uz āru! Tava mugura šādi automātiski iztaisnosies un taisna mugura uzreiz rada stabilu, pārliecinātu iespaidu.

Rūpes par sevi tu atstāj novārtā. Tīra un svaiga sajūta, bez šaubām ir lieliska, tāpēc velti vismaz nedaudz laika sevis palutināšanai – tas ir svarīgi, jo tavs ķermenis ir pelnījis rūpes un mīlestību. Atceries, ka nepieciešamas arī fiziskās aktivitātes un šad tad neskādēs arī garderobes papildināšana ar ko tādu, kas tev liek justies un izskatīties patiešām labi.

Savu vājību akcentēšana. Kad fokusējies uz to, kas pēc tavām domām ir tavas vājības, tu atdod tām daudz savas enerģijas, no kuras tās barojas un kļūst stiprākas. Tā vietā centies darīt pretēji – sākt vari ar to, ka ik dienas pieraksti vismaz kaut ko vienu, kas tev sevī patīk. Prāts ātri pielāgosies šīm pārmaiņām un tavas sajūtas tam sekos.

Ieciklēšanās uz to, ko nevari mainīt. Katram ir kas tāds, kas vienkārši nav maināms – acu krāsa, auguma garums vai kas cits. Varbūt tev šķiet, ka tas tevi padara mazāk pievilcīgu, taču visbiežāk, tas ir pilnīgi pretēji. Veselīga alternatīva ir, piemēram, uzmanības novēršana un strādāšana ar saviem mērķiem vai idejām, tā vietā lai kļūtu apsēsta ar to, uz ko tev nav nekādas ietekmes.

Sevis salīdzināšana ar citiem. Salīdzinot sevi ar citiem, tu tikai nodari sev pāri – tas var likt tev domāt, ka esi mazāk veiksmīga vai pievilcīga, kā citi un, kā blakusefekts tam būs nedrošība. Jā, tavai draudzenei varbūt ir vistaisnākie mati, ko esi redzējusi, kamēr tavējie nevaldāmi sprogojas, taču tas nav iemesls sevi noniecināt. Katrs esam unikāls un tavs skaistums piemīt tikai tev.

Tu valkā neērtas drēbes. Ja tev savā ādā un arī apģērbā ir neērti, tas ir manāms. Tas var par tevi radīt nepareizu iespaidu un likt izskatīties neveikli. Labākais, ko vari darīt, ir atcerēties – ja tas liek tev justies neērti, velc to nost! Ir tik daudz stilu un apģērbu un tev nav sevi jāspiež valkāt to, kas tev liek izjust diskomfortu. Tev savā ādā un arī apģērbā ir jājūtas lieliski.

Negatīva izteikšanās par savu ķermeni. Slikta izteikšanās par savu ķermeni, sevišķi citu klātbūtnē, var pazemināt tavu pašvērtību. Kad tu sāc par sevi gausties, iedomājies, kādu ziņu saņem tie, kas tevī klausās. Tas noteikti liks tev apdomāties un censties kļūt pozitīvākai.

Ja kāda no šīm iezīmēm ir tev raksturīga, pacenties būt labvēlīgāka pret sevi, sniedzot savam ķermenim vairāk mīlestības gan vārdos, gan darbos. Atceries baudīt dzīvi un justies maksimāli labi savā ādā, tad arī citi to sajutīs.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.