5 lietas, kuras tev vēl noteikti JĀPIEDZĪVO līdz vasaras BEIGĀM

Vasara rit pilnā sparā – ikkatrs sildošais saules stars, patīkami atvēsinošā vēja plūsma, svaiguma piepildītā dabas smarža un jūras šalkoņa spēj pacelt spārnos – mēs iemīlam dzīvi atkal un atkal no jauna. Ja vēlies bagātīgi uzņemt vasaras dāvātos prieka un vitamīnu resursus, bet neesi vēl paspējusi – neatliec to uz vēlāku laiku – palutini sevi un ķeries klāt jau šodien – tu to esi pelnījusi! Lūk, dažas idejas.

Satiec draugus dzīvajā! Tas, ka lielākā daļa no mums gandrīz nepārtraukti ir onlainā un viedtālruni neizlaiž no redzesloka, ir patiesība – atliek tikai paskatīties uz sevi no malas. Tomēr vasara ir īstais laiks, lai būtu onlainā arī dabā, pavadot brīvos brīžus kopā ar sev mīļajiem – dodoties piknikā, kempingā vai – rīkojot dārza ballīti. Mēs ātri vien pierodam pie visa, kas notiek – tāpēc, ja kaut vai dažas dienas noliksim malā telefonu un veltīsim uzmanību tikai sev, tuvajiem cilvēkiem un kūsājošajai dzīvībai visapkārt – beidzot atkal piedzīvosim to kopābūšanas garšu, kas ir fantastiski reāla, vērtīga un atmiņās paliekoša, līdzīgi – kā tas bija bērnībā.

Nodošanās sportam un atpūtai pie ūdens. Ja ziemas sporta veidus mums vairāk patīk aizrautīgi vērot, tad vasaras sporta veidi ir kā radīti praktiskai izmēģināšanai. Teniss, badmintons, pludmales volejbols, basketbols, golfs, futbols u. c. – fiziskās aktivitātes brīvā dabā ir ne tikai veselīgas, bet sniedz iespēju būt draugu pulkā un baudīt komandas spēli. Ja vairāk aizrauj ekstrēmas sajūtas un adrenalīns, īpaši piemērotas būs aktivitātes uz ūdens – raftings, kaitošana, sērfošana, veikošana, braukšana ar ūdens motociklu utt. Ja tomēr vēlies mierīgu atpūtu – nododies jūras peldēm (arī romantiskā noskaņā mēness gaismā, divatā esot), gozējies saulītē un vienkārši atbrīvo prātu no visa liekā!

Staigā un izvēlies īpašus galamērķus! Kājas mums dāvātas, lai staigātu un veselīgi nodarbinātu savu ķermeni, kā rezultātā noturētu tonusā arī sirds-asinsvadu sistēmu. Lavijas daba ir brīnišķīga un apskates vērta, sevišķi vasarā, tāpēc – dodies pārgājienā gar jūras krastu, staigā basām pēdām pa speciālām dabas takām un apmeklē vēl neredzētus tūrisma galamērķus, tā apvienojot izglītošanos ar atpūtu un D vitamīna uzsmelšanu. Īpaši augsts enerģētiskais līmenis ir Latvijas svētvietās (Zilaiskalns, Pokaiņi, Buses svētvieta, Tukuma Dvīņkalniņš u.c.) – tajās varēsi uzlādēt visa gada laikā patukšojušās baterijas.

Baudi vasaras svaigos našķus un izveido dārziņu! Svaigas ogas, augļi un dārzeņi ir ne tikai garšīgi, bet arī veselīgi – neliedz sev šo vitaminizēto prieku! Ja pagatavosi šobrīd tik ļoti aktuālos smūtijus no īpaši interesantām receptēm un cienāsi ar tiem viesus – viņi būs sajūsmā. Turklāt vari apvienot došanos pēc produktiem ar fiziskām aktivitātēm un būšanu pie dabas – lasi sēnes un ogas tuvākajā mežā pati saviem spēkiem! Protams, visu salasīto bagātību vari gardu muti apēst kaut turpat uz vietas, taču vēlams, ka padomā arī par ziemas krājumiem. Ja patīk plānot ilgtermiņā, par ļaunu nenāks arī dārziņa izveidošana. Pašas rokām veidots un audzēts rezultāts (garšaugi, dārzeņi, ogas un augļi) ir kā balzāms dvēselei, turklāt palīdz ieekonomēt!

Dodies atvaļinājumā un izmēģini ko jaunu! Ja nekad iepriekš neesi apmeklējusi brīvdabas mūzikas festivālu, devusies laivu braucienā vai vērojusi zvaigznes un neaizmirstamu saulrietu kalna virsotnē – pārvari slinkumu un tieksmi pēc komforta un paredzamības – izmanto atvaļinājumu, nospraud mērķi un aiziet! Bērnībā vasara bija brīnišķīgs izziņas laiks, kad piedzīvojām visu jauno; kāpēc gan šo tradīciju neatjaunot – nu jau pieaugušām esot?

 
 
 
 
Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.