Kā noteikt vai sauļošanās krēma derīguma termiņš ir beidzies?

https://www.istockphoto.com/

Ir diena pirms jūsu ilgi gaidītā ceļojuma uz siltajām zemēm, jūs esat daļēji sakrāmējis koferus un tad jūs pēkšņi atceraties par vienu ļoti būtisku lietu – saules aizsargkrēms jūsu ķermenim. Jūsu sejas SPF ir ar jums visu gadu, bet kā ir ar ķermeni? Pagājušā gada vasarā jums bija daudz pustukšu iepakojumu ar sauļošanās līdzekli un šobrīd viņi visi salikti skapītī zem jūsu vannas istabas izlietnes. Jautājums ir – kā zināt vai tie vēl ir derīgi lietošanai?

Espati.lv sazinājās ar dermatologiem, lai vienreiz un uz visiem laikiem noskaidrotu kā bojājas sauļošanās krēms, cik ilgi tas notiek un pats galvenais – kā zināt vai tam ir beidzies derīguma termiņš?

Atgriezīsimies pie pašiem pamatiem.

Pirmkārt, vai saules aizsargkrēma derīguma termiņš var beigties?

Lielākajai daļai saules aizsargkrēmu beidzas derīguma termiņš un tādēļ uz tā iepakojuma ir jābūt norādītam derīguma termiņam. Ir ļoti svarīgi to neignorēt, jo ķīmiskās vielas noārdās un var zaudēt savu aizsargājošo iedarbību.

Tas viss ir labi, bet ko darīt, ja esat izmetis kastīti un līdz ar to arī norādes par derīguma termiņu? Parasti lielākajai daļa iedeguma losjonu derīguma termiņš ir 1 gads.

Brīdinājuma zīmes, kas jāmeklē ir smarža un tekstūra. Ja jūsu saules aizsarglīdzeklim ir beidzies derīguma termiņš, tā formula sāks atdalīties. Ja tas tekstūras vai smaržas ziņā izskatās savādāk nekā tad, kad to pirmo reizi iegādājāties, tad iespējams produkts ir sabojājies. Šajā gadījumā vislabāk ir vienkārši to izmest.

Kas notiek, ja nejauši lietojat sauļošanās krēmu, kuram beidzies derīguma termiņš?

Īsā versija? Diezgan iespējams, ka jūs apdegsiet, kā arī pati formula var izraisīt jūsu ādas reakciju. Ja sauļošanās līdzeklis ir sabojājies, tad teorētiski pastāv sastāvdaļu ķīmiskas izmaiņas. Tas nozīmē. Ka ir lielāka iespējamība, ka rodas “kontakta reakcijas” ar ādu, kas savukārt var būt ādai kairinoši.

Tātad, kas izraisa tā derīguma termiņa beigšanos? Šie ir ierosinātāji, no kuriem jāizvairās.

Lielākā daļa sauļošanās krēmu ir izstrādāti tā, lai tie izturētu dažādus apstākļus, tomēr, ja to iepakojumi tiek atstāti tiešos saules staros, pat visstabilākie sastāvi var sabojāties. Uzglabāšana ir svarīga. Ja sauļošanās līdzekli atstājat saulē, neatkarīgi no tā, vai tas atrodas pludmalē vai automašīnas aizmugurējā cimdu nodalījumā, tas var izraisīt formulas degradāciju, kas padara produktu nederīgu. Labākā vieta, kur to uzglabāt ir tumšā, sausā un vēsā vietā.

Tagad jūs zinām, ko darīt (un ko nedarīt), lai nodrošinātu mūsu SPF pēc iespējas ilgāku kalpošanas laiku. Vienkārši atcerieties, ja šaubāties, labāk izmetiet ārā veco līdzekli un paņemiet jaunu — mēs zinām, ka sauļošanās krēms var būt diezgan dārgs, taču ir vērts aizsargāt savu ādu neatkarīgi no tā.

 

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.