5 bērniem draudzīgas aktivitātes vasaras brīvlaikam

https://www.istockphoto.com/

Vasara ir jau pusē un skolēni turpina izbaudīt vasaras brīvlaiku. Lai arī cik aizraujošs varētu šķist šis laiks, var gadīties, ka bērni sāk justies garlaikoti, tāpēc vecākiem ir jādomā, ko iesākt, kur doties un kā nodarbināt bērnus šajā periodā. Kamēr ceļošanas iespējas ir samērā ierobežotas, vecākiem jābūt radošiem un jāmeklē izklaides iespējas tepat uz vietas, tomēr tas nav nemaz tik sarežģīti! Espati.lv ir apkopojusi 5 aizraujošas aktivitātes skolēnu vasaras brīvlaikam, kuras paspēt vēl šovasar!

  1. Muzeja apmeklējums

Daudziem varētu likties, ka muzeji ir domāti tikai pensionāriem, bet tā nebūt nav. Latvijā ir ļoti daudz muzeju, kuros būs interesanti pavadīt laiku arī bērniem. Piemēram, Latvijas Nacionālais dabas muzejs. Latvijas Nacionālais dabas muzejs ir viens no vecākajiem daudznozaru dabaszinātņu muzejiem Baltijā, kā arī lielākā sabiedrībai pieejamā dabas bagātību krātuve Latvijā. Šeit ir apskatāmas dažādas dzīvnieku un augu ekspozīcijas – Latvijas putni un zīdītāji, Pasaules dzīvnieki un kukaiņi. Vecākiem bērniem noteikti interesētu aplūkot Latvijas augus un sēnes, cilvēka evolūciju, kā arī citas izzinošas izstādes. Muzeja darbinieki ir dažādu nozaru dabaszinātnieki un arī pieredzējuši gidi ekskursiju vadīšanā ne tikai muzeja ekspozīcijās, bet arī brīvā dabā, tāpēc ja dodiet priekšroku aktivitātēm pie dabas, ir iespējams pieteikties ekskursijām dabā. Tāpat bērniem būs interesanti apmeklēt arī Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeju, Rīgas motormuzeju un citus muzejus ārpus galvaspilsētas – Minhauzena muzeju Duntē vai leļļu muzeju Preiļos.

  1. Radošās nodarbības

Ja jūsu bērns dod priekšroku radošām aktivitātēm – zīmēšanai, gleznošanai, veidošanai vai citam mākslas veidam, vasaras brīvlaikā variet izmēģināt kādu no radošajām darbnīcām. Atpūtas komplekss “Sauleskalns” Zaķumuižā piedāvā dažādas radošās izklaides, piemēram, masku darināšanu no auduma un dabas materiāliem, iespēju izcept pašiem īstu rupjmaizi, iemācīsities izgatavot senu latviešu Ziemassvētku telpu rotājumu puzuru vai savu pirmo māla trauku! Radošā apvienība “Sapnīca” piedāvā noorganizēt jūsu izvēlētajās telpās vai vietā radošās darbnīcas gan bērniem, gan pieaugušajiem, kurās var uzzināt visu par Latvju zīmēm, to nozīmību un praktisko pielietojumu mūsdienās, kā arī radoši darboties, piemēram, veidot aproces aizsardzībai, puzurus, apgleznot akmeņus vai veidot veiksmes pogas.

  1. Ūdensatrakciju parki

Ūdensatrakciju parka apmeklējums ir neatņemama vasaras brīvlaika sastāvdaļa! Populārākais un lielākais ūdens Latvijā ir Līvu akvaparks. Tas atrodas Jūrmalā un ir atvērts visu cauru gadu. Tomēr vasaras sezonā ir iespēja ūdens priekus baudīt ārā – saules apspīdētā salā ar vairāk kā 10 dažādām strūklakām. Strūklaku parkā atrodams arī slidkalniņš, kā arī Akvaparka puslode mazliet aktīvāku izklaižu cienītājiem. Ja vēlaties ar bērniem apmeklēt kaut ko savādāku nekā baseins un ūdens slidkalniņi, izmēģiniet ūdens atrakciju parku Mārupē – Mārupe wake park. Vairāk nekā 6000 m2 piepūšamo atrakciju ezera vidū –  95 elementi, 450 metrus gara trase, kurus papildina lidmašīna, volejbola laukums, basketbola grozs un izaicinājumu pilnā planēta. Līdzīga, bet ne mazāk aizraujoša šāda tipa izklaide ir pieejama arī ūdens pūšļu parkā Ropažu novadā.  Vairāk kā 200 metru gara trase, 68 šķēršļi, tarzāna tramplīns, bumbas un batuti, kā arī citas aktīvās atpūtas iespējas un bērnu rotaļu laukums. Uz vietas ir iespēja nobaudīt svaigas un veselīgas uzkodas, krāsainus kokteiļus, lielisku kafiju un atspirdzinošus dzērienus.

  1. Brīvdabas izklaides parki

Lieliska atpūta ar bērniem vasaras brīvlaikā ir garantēta arī kādā no brīvdabas izklaides parkiem, piemēram, izklaides parkā “Avārijas brigāde”. Šeit būs iespēja iepazīt aizvēsturisko pasauli vairāk kā 1000 m garā dinozauru dabas takā, tāpat arī sastapties aci pret aci ar milzīgo brontozauru un atklāt mežonīgā tiranozaura slēpni. Atrakciju parkā ir arī kameru šļūkšanas trase, karuseļi, virvju trase un pat lāzertags. Šeit sev piemērotu un interesējošu izklaidi atradīs ikviens – gan liels gan mazs. Tālākam izklaides galamērķim variet izvēlēties arī Ventspils piedzīvojumu parku. Šis piedzīvojumu parks ir aktīvās atpūtas un sporta komplekss, kur pieejamas plašas izklaides un sportošanas iespējas gan individuālajiem apmeklētājiem gan grupām un ģimenēm visa gada garumā. Bampermašīnas, batutu komplekss un kameršļūkšanu trase ir tikai dažas no atrakcijām, kurās izpriecāties šajā parkā.

  1. Zoo un mini zoo

Rīgas zooloģiskais dārzs ir lieliska vieta atpūtai ar bērniem, jo īpaši vasaras brīvlaikā, kad dzīvnieku šeit ir visvairāk. Rīgas Nacionālais Zooloģiskais dārzs atrodas Mežaparkā. Šeit mīt vairāk nekā 3000 dzīvnieku no dažādiem kontinentiem – lauvas, tīģeri, pērtiķi, dažādi putni, kukaiņi un pat ziloņi un žirafes. Rīgas zoo piedāvā arī dažādas ekskursijas, piemēram, “Dzīvnieki Latvijas dabā un kultūrā”. Ekskursijas maršruts un saruna vijas caur Latvijas pilsētu ģerboņos atveidotajiem dzīvniekiem, iesaistot skolēnus pētnieciskās aktivitātēs un darbībās. Ekskursijas laikā dalībnieki vēro dzīvniekus un izzina to dzīvesveidu savvaļā. Šobrīd arvien populārāki kļūst mazāka izmēra zoo jeb mini zoo. Šeit dzīvnieku ir mazāk un pārsvarā tie ir mūsu platuma grādos audzētie, bet tos ir iespēja gan paglaudīt gan pabarot. Viens no populāriem mini zoo ir Zemnieku saimniecība “Lejnieki”. Tā dibināta 2006.gadā ar domu nodarboties ar lauksaimniecību – aitu audzēšanu, tomēr pamazām tās saimniekiem ir radusies interese arī par citām dzīvnieku sugām, kā rezultātā tika izveidots mini Zoo ar dažādiem mājdzīvniekiem un arī eksotiskām dzīvnieku sugām – Šetlandes ponijiem, Baibakiem un peruāņu mini cūkām. „Rakšu” brīvdabas zoo, kas atrodas Drabešu pagastā, var redzēt vairāk kā 100 dzīvniekus. Te sastopami kamieļi, lamas kazas, ēzeļi un citi dzīvnieki.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.