10 lietas, ko JĀPASPĒJ izdarīt vēl ŠOVASAR

Klāt ir augusts, pēdējais no  vasaras mēnešiem, kurus lielākā daļa no mums ar nepacietību gaida teju visu gadu! Un šo trīs mēnešu laikā, mēs parasti cenšamies paspēt pēc iespējas vairāk, lai ar jaunu enerģiju un lielisku garastāvokli varam sagaidīt gada tumšāko periodu – rudeni un ziemu. Ko tu esi paspējusi izdarīt šajā vasarā? Šoreiz espati.lv ir apkopojusi un tev piedāvā tās desmit lietas, kuras noteikti jāpaspēj izdarīt vēl šajā vasarā, lai vari teikt, ka esi izbaudījusi vasaru pilnībā un nebūs žēl to laist projām, līdz nākamajam gadam!
 
10 LIETAS, KAS JĀPASPĒJ VĒL ŠOVASAR
Nopeldēties mēness gaismā! Kas gan tā par vasaru, kurā nav bijusi izbaudīta pelde mēness gaismā? Un vasaras vidus šai nodarbei ir vispiemērotākais, jo ūdens ir tik silts kā piens, kas, kontrastā ar vēso nakts gaisu, ir tīrais baudījums… Protams, visvilinošākās šīs peldes ir divatā ar mīļoto cilvēku, turklāt ar noteikumu – peldtērpus nost! Pamēģini arī tu un, iespējams, pelde mēness staros izvērtīsies par tavu šīs vasaras visromantiskāko piedzīvojumu, kuru, ar smaidu sejā, atcerēsies visus garos ziemas mēnešus!
 
Doties pārgājienā un nakšņot teltīs! Nakšņošana teltīs ir katras vasaras cienīgs piedzīvojums, kuru vislabāk realizēt jauka pārgājiena laikā. Turklāt šī ir aktivitāte, kuru vari veikt gan kopā ar draugu bariņu, gan arī ģimeni. Pārgājiens ļaus ne tikai aplūkot jaunas un skaistas vietas tepat Latvijā, bet arī nāks par labu veselībai kā jebkuras fiziskās aktivitātes. Savukārt nakšņošanai teltī piemīt īpaša vasaras burvība – svaigs gaiss, vasaras nakts smarža, putnu dziesmas – tas viss rada neaizmirstamu piedzīvojumu, ko vēl vari paspēt realizēt šajā vasarā!

Vērot zvaigžņu lietu! Arī šogad augusta pirmajā pusē tiek prognozēts zvaigžņu lietus. Tavs uzdevums – izraudzīties vakaru, kad debesis klāj pēc iespējas mazāk mākoņu, izvēlēties vietu, kur netraucēti var baudīt šo vakaru, paņemt līdzi segas un spilvenus ērtākai zvaigžņu vērošanai, kā arī ko gardu (ēdamu vai dzeramu) un, protams, domās apkopot visas savas karstākās vēlēšanās, lai katru krītošo zvaigzni godam var aizvadīt ar kādu no tām! Zvaigžņu vērošana kopā ar mīļoto vīrieti vai draudzenēm ir lielisks veids, kā izbaudīt augusta naktis, kurām piemīt neatkārtojama burvība, ko domās varēsi atminēties tumšajos un drēgnajos rudens un ziemas mēnešos.
 
Sagādāt krājumus ziemai! Jūlijs un augusts ir ražīgākie no vasaras mēnešiem. Un salūkot gardus krājumus ziemai, ir ne vien absolūti nepieciešams, bet arī aktivitāte, kuru vari pārvērst interesantā piedzīvojumā! Dodies sēņot, ogot un lasīt zālītes tējai! Veidu, kā šīs vasaras un rudens sākuma veltes saglabāt ziemai, ir daudz un dažādu, tev atliek vien izvēlēties sev piemērotāko un tīkamāko! Saldēšana, konservēšana, ievārījumu vārīšana… tas viss ziemā garšos lieliski, turklāt liks atcerēties par saulaino un jauko vasaru! 
 
Sarīkot dārza svētkus vasaras pavadīšanai! Dārza svētki kopā ar saviem draugiem un mīļajiem būs lielisks veids kā pavadīt šo jauko vasaru godam – grilēta gaļa, gardi salāti un deserts ir tās lietas, bez kurām šie svētki nebūtu svētki. Iepriecini savus mīļos ar vasaras gardumiem un izbaudiet kopā šo pēdējo vasaras mēnesi augustu.
 
Nobaudīt lielisku vasaras kokteili! Vasara ir īstais laiks sulīgiem un gardiem kokteiļiem. Sarīko kokteiļu pēcpusdienu kopā ar ģimeni un bērniem – krāsainu un vasarīgi priecīgu kokteiļu gatavošana kopā ar bērniem var izvērsties par lielisku piedzīvojumu! Taču, ja ar saldējuma kokteili šķiet par maz, sarīko kokteiļu vakaru kopā ar draudzenēm, kurā nogaršojat kādu vēl nebaudītu, eksotisku alkoholisko kokteili. Jautra un īsti vasarīga gaisotne garantēta! 
 
Izstaigāties lietū! Lai gan šī vasara mūs lutina ar skaistu un saulainu laiku, ir dienas, kad debesis klāj mākoņu sega. Taču tā vietā, lai šādās dienās staigātu sapīkušā garastāvoklī, pamēģini gūt prieku arī no šādiem laika apstākļiem! Kārtīga pastaiga lietū bez lietussarga spēj dot tev gan lielisku enerģijas lādiņu, gan arī atbrīvo tevi no sliktām domām un visa negatīvā, kas ap tevi sakrājies. Turklāt, nedrīkst nenovērtēt arī to, ka šāda pastaiga patiks tavai sejas ādai – attīri to no kosmētikas un ļaujies patīkamajai lietus masāžai! Ja vēlies lielāku romantikas un pat erotikas devu – ņem līdzi mīļoto un ļaujieties dejām lietū!
 
Saēsties vasaras veltes! Vasaras vidus un otrā puse ir ne vien īstais laiks ziemas krājumu gatavošanai, bet arī kārtīgas svaigas vitamīnu devas uzņemšanas laiks! Pirms meties pie ievārījumu vārīšanas un produktu saldēšanas, parūpējies par to, lai tavs ķermenis visus labumus saņem arī svaigā veidā, turklāt tik, cik vien lien! Meža ogas, dārza ogas, augļi un dārzeņi – tie ir nenovērtējami labumi, par kuriem tavs organisms teiks paldies visus garos un tumšos rudens un ziemas mēnešus.
 
Sākt domāt par rudens garderobi un tēlu! Protams, vasaras vidus un beigas veikalos ir vasaras apģērbu un apavu kolekcijas atlaižu sezona, taču neskatoties uz to, parādās arī jaunās rudens un ziemas kolekcijas. Turklāt, priecīgas ziņas ir tās, ka nereti pašiem pirmajiem jaunās sezonas jaunumiem, veikalnieki uzliek arī visai labas atlaides. Izmanto to un, lai gan ārā vēl valda saule un siltums, sāc domāt par savu rudens un ziemas tēlu un garderobi jau tagad. Starp citu, dažādos pētījumos ir pierādīts, ka tās sievietes, kas savu rudens un ziemas garderobi sākušas veidot jau laikus, proti, vasarā, izskatās daudz saulainākas un spilgtākas arī gada tumšajos mēnešos! Tas, protams, izskaidrojams ar saulaino garastāvokli, kas mūs pavada visu vasaru un šāda garastāvokļa ietekmē veidotā rudens garderobe nemaz nevar būt vienveidīga un pelēka! 
 
Vērot saulrietu! Jūra, silts un smaržīgs augusta vakars, pudele laba vīna, mīļotais cilvēks pie sāniem un, protams, saulriets. Šādas ainas bieži vien redzamas visdažādākajās kino filmās, protams, ne velti. Šāds vakars ir baudījums gan miesai, gan dvēselei! Ja ir luste, tad saulrieta vērošanu var apvienot ar krītošo zvaigžņu skaitīšanu un peldi mēness gaismā. Romantika, kuru ziemā baudīt nav iespējams, tādēļ pasteidzies un ķer ciet vēl pēdējās skaistās vasaras nedēļas! 

5 komentāru
  1. Vasara vēl nav galā!!!! (Ignorēju 1.septembra tuvošanos un visas “rudens tendencecs” modes žurnālos). Vasara man būs tik ilgi, kamēr būs silts laiks un saulīte – kaut vai pus-septembrī.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.