Kā atpazīt un sadzīvot ar vīrieti “narcisu”?

 

https://www.bigstockphoto.com/

Narcisi – ārēji tik spožie, izskatīgie un veiksmīgie vīrieši ir izplatīti iepazīšanās pasaulē un ne tikai. Iespējams vēl neesat pamanījuši, ka arī jūsu draugu lokā ir šāds personāžs. Ja esat iepazinusies ar šāda tipa vīrieti un viņš jau jūs ir apbūris, padomājiet pirms ejiet tālāk, jo ilgstoši atrasties attiecībās kopā ar narcisu ir grūti, pat tad, ja jums pašai piemīt viņa īpašības.

Dzīve narcisistam pamatā ir saistīta tikai ar viņiem pašiem, viņu labklājību un komfortu gan tiešā gan pārnestā nozīmē. Lai gan lielākajai daļai no mums ir dažas narcistiskas iezīmes, mēs visi cenšamies apmierināt savas vajadzības un daudzi no mums ir patmīlīgi, bet patiess narciss neredz lietas no citu skatupunkta, viņam ir tikai savējais.

Šādas attiecības līdzinās bērna attiecībām ar māti – tikai tu viena iedziļinies, uzklausi un iejūties tajā, ko stāsta tavs partneris, tāpat kā māte visbiežāk ir bērna uzticamības persona. Bet brīžos, kad vēlies dalīties ar savām jūtām, sajust otra atbalstu un siltumu, visdrīzāk to saņemt tev neizdosies. Diemžēl narcisi ir tik ļoti ar sevi pārņemti cilvēki, ka viņi nespēj tevi uzlūkot kā kaut ko īpašu, viņiem nepieciešams tikai tavs atbalsts un sapratne. Ļoti bieži narcisi izvēlas vājas sievietes, kuras vislabāk spēj atjaunot viņu pašvērtības krājumus un gadījumos, kad tas netiek izdarīts, komunikācija mēdz pazust. Narcisi ir jāapbrīno, regulāri jāapber ar komplimentiem un burtiski jādievina, ja tiešām vēlaties ar viņiem būt kopā.

Cilvēks 3&1

Atšķirībā no vispārpieņemtās pārliecības, ka narciss ir cilvēks, kurš ir egoistisks un mīl sevi visvairāk, lai diagnosticētu narcisu ir nepieciešams viņu izprast vairāk. Saskaņā ar Amerikas Psihiatru asociācijas psihisko traucējumu diagnostikas un statistikas rokasgrāmatas piekto izdevumu (DSM-5) personai būtu nepieciešamas piecas no deviņām identificējošām pazīmēm, kuras ietver nepieciešamību pēc pārmērīgas apbrīnas, nepietiekamu empātiju, citu izmantošanu, lieliskas tiesību izjūtas, pārliecību, ka viņi ir īpaši / izredzēti, skaudību, augstprātību, sava svarīguma izrādīšanu un fantazēšanu par skaistumu, panākumiem utt.

Tomēr lai jums būtu vieglāk izprast narcisa būtību, galvenais ir jāzina trīs no viņu personībām – lielo veiksminieku, viņa īsto “es”, kas vēl ir nepieaudzis un neizpētīts un trešo – kompleksu nomākto, ar kuru mūždien notiek cīņa. Parasti cilvēki ar noslieci uz narcisu dara visu, lai pilnveidotu tieši lielā veiksminieka tēlu. Viņi nepārtraukti dižojas ar paveiktajiem darbiem, ir pievilcīgi un vīrišķīgi. Viņiem liekas, ka viņi var visu, tomēr dzīve jebkurā gadījumā veic savas korekcijas. Ir pilnīgi normāli kļūdīties, tomēr ar narciss pēc katras kļūdas pārvēršas no veiksminieka uz kompleksaino.

Narcisi bieži mēdz būt sabiedrībā iecienīti un populāri cilvēki. Tas var viegli novest pie pieņēmuma, ka viņi ir ļoti jauki, laipni un mīloši cilvēki. Narcisiem ir tendence neuzņemties atbildību par savu rīcību, padarot viņus par mūžīgajiem upuriem.

Attiecības ar narcisu

Kad jūs satiekaties ar narcisu, attiecības visticamāk, būs ļoti intensīvas jau pašā sākumā. Viņi var jūs aizvest uz dārgiem restorāniem, apbērt ar dāvanām un uzmanību, dot ekstravagantus solījumus par to, uz ko viņi ir spēcīgi, lai jums palīdzētu un parasti liek jums justies kā karalienei. Bet tomēr piesargieties – tas nav tas, kas jums šķiet un patiesībā ir rūpīgi iestudēts uzvedums, kas paredzēts, lai jūs pievilinātu. Viņiem patīk ideja, ka viņi tiek uzskatīti par dāsniem un nedaudz vēlāk viņi visticamāk jums atgādinās par šo dāsnumu, sakot: “Es esmu tik daudz izdarījis tavā labā, tu esi tik nepateicīga!

Tāpēc, esot attiecībās ar šādu cilvēku, brīžos, kad viņam no tevis vajag novērtējumu un atzinību, viņš spēj tev likt sajusties tik ļoti īpašai, mīlētai un lutinātai. Vajadzība pēc tevis tādos brīžos ir tik spēcīga, ka uz mirkli tiešām šķiet, ka jūsu jūtas ir īstas. Taču sajūta – mans mīļotais mani nemīl – ir visu laiku, jo tie īpašie mirkļi notiek visai reti. Narciss vēlas, lai tu vienmēr esi gatava viņa plāniem, lai viņu samīļo tieši tā kā viņam to šodien gribas, lai esi gatava aiziet ar viņu pusdienās tieši tad, kad viņš visas savas darba lietas būs pabeidzis. Uz sevi vērstai personībai vajag, lai tu visu laiku būtu zemajā startā un gatava jebkurā mirklī steigties pie viņa. Bet, ja viņš sevi vēlēsies pilnveidot citādi, par tevi kā viņa mīļoto sievieti viņš var aizmirst pat uz vairākām dienām. Šādiem cilvēkiem nav reālas izjūtas par citiem, viņi dzīvi skata tikai no viena skata punkta: vai tas, ko daru vai ar ko esmu kopā, ir saskaņā ar to, ko man gribas un kas man ir vajadzīgs. Viņi domā un redz tikai sevi, nesaskatot otra cilvēka vajadzības un vēlmes.

Kā sadzīvot ar narcisiem?

Ja tavs izredzētais ir narciss, ik pa laikam ir veselīgi viņam norādīt, ka tev ir savs viedoklis, ka viņa darbības tev ir nepieņemamas, bet ne vairāk. Visticamāk, ka narciss tevi nemaz patiesi neuzklausīs, jo viņš ir tik pārņemts ar sevi, ka tevis teikto var arī nesadzirdēt. Ja narciss no tevis nejutīs atbalstu un apbrīnu, viņš visdrīzāk meklēs citus cilvēkus un labprātāk atradīsies kopā ar viņiem, lai tikai sajustos apbrīnots un citu acīs veiksmīgs.

Ja cilvēks tev tiešām ir ļoti tuvs un tu vēlies ar viņu kopīgu nākotni, vari dažreiz atļauties viņu pažēlot, satiekoties un ar apbrīnu uzklausot viņa grandiozos piedzīvojumus. Bet cik ilgi šāda ziedošanās ir izturama? Esot attiecībās ar narcisu, tev visu mūžu jābūt gatavai viņu atbalstīt, apbrīnot un pakļauties visām viņa iegribām un vēlmēm. Ja esi tam gatava, tad iespējams tu būsi labākais, kas ar viņu noticis, bet to viņš tev pateiks tikai tad, kad tiešām to būs sapratis vai nu nekad.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.