Kā SADZĪVOT ar vīrieti EGOISTU?

>

Ja tavs izredzētais ir egoists un visu uzmanību vērš tikai uz sevi, atliek vai nu pielāgoties viņa noteikumiem, vai arī censties mainīt vīrieti un situāciju kopumā. Bet vai tas maz ir iespējams? Kā apieties ar vīrieti – egoistu, lai kopdzīve nekļūtu par īstu elli?

IZVĒRTĒJOT PLUSUS UN MĪNUSUS
Dzīve ar egoistu viegla nebūs nekad, tāpēc, pirms uzņemies tādu atbildību, pajautā sev godīgi un no sirds – vai tev to vajag? Vienalga, vai šis vīrietis ir tavs mīļotais vai priekšnieks darbā, atbrīvojoties no viņa sabiedrības, tu aiztaupīsi sev regulāras galvassāpes un sliktu garastāvokli. Egoists vienmēr pieprasīs, lai par viņu rūpētos, mīlētu un dievinātu, neko nedodot pretī un neuzklausot otra viedokli un vēlmes.
 
Bet, kā mēs zinām, neviens no mums nav ideāls, tāpēc – ja jūtas ir abpusējas un plusu attiecībās ir vairāk, nekā mīnusu, tās ir pelnījušas izdzīvošanas iespēju. Tur, kur mājo mīlestība, vieta pārmaiņām un pilnveidošanās procesam atradīsies vienmēr. Ņemot talkā gudrību un drosmi, arī vīrietī – egoistā ar laiku varam atmodināt gādīgo ģimenes galvu.
 
VEIKSMĪGA KOMUNIKĀCIJA AR VĪRIETI – EGOISTU
Visbiežāk vīrietis – egoists ir nācis no nepilnas ģimenes, kur viņam kā vienīgajam ģimenes vīrietim ir piederējusi visa sieviešu uzmanība. Lai gan daļa psihologu uzskata, ka egoistisks un nevērīgs cilvēks pat mīlestības iespaidā nav spējīgs mainīties, ir vērts mēģināt! Te gan jāpiebilst, ka arī sievietei būtu jāpaanalizē – kāpēc viņu saista tieši šāda tipa vīrieši; ne velti ir teiciens – viena pagale nedeg. Ķersimies pie ieteikumiem!
 
Esi mierīga. Neapmierinātības laikā kļūstot pārāk emocionāla vai dusmīga, tu situāciju tikai pasliktini. Atceries – pat tavs visloģiskākais arguments principiālajam egoistam nešķitīs pietiekami pamatots, tāpēc strīds par taisnību ir bezjēdzīgs – netērē tam enerģiju!
 
Runā ar viņu par savām sajūtām. Lai veidotos pārmaiņu iedīglis, vīrietim ir jāuzzina, kā viņa egoistiskie lēmumi un darbības ietekmē tevi un tavas sajūtas. Nenoklusē savu neapmierinātību, bet delikāti izskaidro viņam esošās cēloņsakarības.
 
Saglabā pašcieņu. Lai arī kāds būtu situācijas ritējums, saglabā pašcieņu – nekādā gadījumā nekļūsti agresīva un aizskaroša! Pat ja tev pretī esošais egoists rīkojas pavisam greizi un nepareizi – nezaudē veselo saprātu un cieņu pret sevi un apkārtējiem.
 
Paud skaļi savas domas.Tas, ka dzīvo kopā ar vīrieti – egoistu, nenozīmē, ka tev ir jāklusē un jāļauj viņa egoismam plaukt un ziedēt. Paud savus pamatotos uzskatus mierīgā tonī, neuzspiežot savu taisnību.
 
Sargā sevi un novērtē otra labos darbus.Nekad neļauj sev darīt pāri. Tajā pat laikā skaidri apzinies, ka katrā no mums mīt arī pozitīvā puse, tāpēc egoista labā izturēšanās ir jāatalgo (vēlams – ar vārdiem), tikai – bez glaimiem. Egoisti alkst uzslavu, tāpēc, ja sniegsi tās tikai tad, kad viņš būs to pelnījis, jūsu attiecības kļūs arvien harmoniskākas.
 
Piedod un negaidi atvainošanos.Mirklī, kad tiec sāpināta, dusmas ir dabiska izpausme, taču gaidīt patiesu un sirsnīgu atvainošanos no vīrieša – egoista nav vērts, vēl ļaunāk – vardarbīgi vilkt ārā to no viņa. Ja nevēlies, lai viņš tevi par to ienīst, pēc dusmu uzplūda vienkārši piedod viņam un sāc visu no baltas lapas.
 
Kļūsti neatkarīga.Jo vairāk atkarīga būsi no vīrieša – egoista, jo vairāk viņš tevi izmantos kā marioneti saviem egoistiskajiem plāniem. Nebaro viņa Ego un atdzīvini savu individualitāti. Socializējies un veido vidi, kurā viņš netiek ielaists – tas atsvaidzinās jūsu attiecības un liks apjaust, ko viens otram patiesībā nozīmējat!

10 komentārs
 1. Nu tad sanāk, ka vīrietis egoists var būt dusmīgs un nepateicīgs un nejauks, bet dies` pasarg’, ja sievietei kaut kas pasprūk. Turklāt, ja atvainošanos var pat negaidīt, tad vīrietim nav arī apziņas, ka patiesībā nodarīts pāri. Tā kā. Nē, paldies.

 2. gan jau tas domāts kā īstermiņa variants. lai pavērotu, vai vīrieša attieksmē kas mainās. ja nē, tad jāiet katram uz savu pusi.
  agresija pret agresiju nekad nenoved pie kā laba. tāpēc – kāda jēga sievietei atbildēt tikpat asi un nevērīgi?

 3. Nu jā bet tāpat jau daudzas dzīvo ar šitādiem tipiem, tā kā kaut kā jau jāsadzīvo ir un lai pašai nervi kaut cik veseli, tad jācenšas kā var …

 4. Pat neizlasot rakstu, varu atbildēt – nekā. Nekā nesadzīvot, jo sadzīvošana 99,99% gadījumu būs lieka laika, enerģijas, naudas un nervu tērēšana. Un jautājums raksta autorei – kāpēc man jāmaina pieaudzis vīrietis? Cilvēka raksturu nevar izmainīt. Cilvēks mainās tikai un vienīgi tad, ja viņš pats to vēlas.

 5. ir cilvēki, kuri pašos pamatos ir dziļi egoisti, viņus izmainīt nevar un nevajag. bet ir tādi vīrieši, kuri nepazīst citu izturēšanās veidu, jo noteiktā vidē un attiecību modelī ir uzauguši. BET, ja viņos ir potenciāls un egoisms nav dziļi iesakņojies, tad, uzsākot kopdzīvi, viņa ļoti delikāti spēj parādīt pavisam citu attiecību modeli. ja vīrietis ir atvērts izmaiņām un uzticas partnerei, tad ar laiku var izveidoties visai harmoniska ģimene. tāpēc uzticēsimies savai intuīcijai jeb sirds-balsij!

 6. GiGi-jā,es arī jau ar tādu dzīvoju…diez kas nav!
  Citām,kuras vēl var paspēt-mūciet,ko kājas nes,no tādiem vīriešiem!!
  Man jau vairs neaizbëgt..:/

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.