Visu varu pati! Taisām remontu. 5. (pēdējā) sērija

Šodien espati.lv pēdējo reizi ciemosies dzīvojamā istabā, kurā ar Caparol un būvmateriālu veikala TN Kurši palīdzību tiek veikts kosmētiskais remonts. Šajā sērijā mēs uzzināsim, kas jāņem vērā, krāsojot grīdu, kā arī redzēsim to, kā telpa mainījusies no remonta sākuma brīža līdz šodienai.

Pagājušā sērijā tiku galā ar sienām. Jāatzīst, tas bija visinteresantākais posms, jo vajadzēja funktierēt, kādus toņus izvēlēties, un tad skatīties, kas no tā visa sanāks. Tā nu  es izvēlējos divus toņus un sienas nokrāsoju dažādās krāsās. Rezultātu jūs redzat fotogrāfijās. Nezinu, kā jums, bet man patīk šādi eksperimentēt. Jāteic gan, ka pēc sienu un pirms grīdas krāsošanas bija jāveic šādi tādi interjera atsvaidzināšanas darbiņi, kas prasīja mazu piepūli, tāpēc pastāstīšu arī par tiem.

Aizkadrā palikušie darbiņi. Viens no tādiem darbiņiem bija durvju krāsošana. Gribējās atsvaidzināt durvju krāsu, tāpēc pārkrāsoju tās baltas. Sākumā durvis mazliet pieslīpēju ar smilšpapīru, tad ar rullīti un otu rūpīgi nokrāsoju. Tā kā durvis iepriekš bija smilšu krāsā, pēc pirmās krāsošanas virsma izskatījās mazliet plankumaina. Pēc aptuveni četrām stundām pārkrāsoju tās vēlreiz. Durvīm vajadzētu ļaut nožūt pāris dienu, tās īpaši nevirinot, jo var gadīties tā, ka, paturot tās ilgāku laiku aizvērtas un tad atverot, krāsa dažās vietās var tikt norauta. Darba instrumentus pēc krāsošanas ir ļoti viegli nomazgāt. Pēc pirmās kārtas tos var ietīt polietilēna maisiņā, lai tie neizžūtu, un vēlāk lietot atkārtoti.

Nokrāsoju arī radiatorus. Manā dzīvojamā istabā ir vecie radiatori, tāpēc es tos pārkrāsoju, lai skats būtu svaigāks. Tā kā ir apkures sezona un radiatori ir silti, krāsa izžuva ļoti ātri. Parāk ar krāsošanu gan nevajadzētu aizrauties un vēlams ar smilšpapīru mazliet atbrīvoties no iepriekšējās krāsojuma kārtas, jo arī krāsa aiztur siltumu. Beidzot varēju ķerties pie grīdas krāsošanas.

Grīdas toņa izvēle. Kad sienas nokrāsotas, jāizvēlas grīdas tonis. Protams, to var izvēlēties jau sākumā – vienlaikus ar sienas krāsu. Kā jau rakstīju iepriekš, pieejama pat virtuālā istaba (http://spectrum3.eu/), kurā pēc sirds patikas iespējams kombinēt dažādus krāsu salikumus un izvēlēties sev tīkamāko. Bet var izvēlēties arī no ārkārtīgi bagātīgas krāsu paraudziņu paletes. Ja īsti nav pārliecības, vai konkrētais tonis labi derēs, nopērciet grīdas krāsu litra iepkojumā un izmēģiniet mājās izkrāsot kādu no istabas stūriem. Ja tomēr šķiet, ka nebūs labi, to pēc tam varēs pārkrāsot.

Grīdas sagatavošana. Grīdu pirms krāsošanas nepieciešams sagatavot. Tā būtu jāpieslīpē ar smilšpapīru, izmantojot veikalā iegādāto smilšpapīra paliktnīti ar kātu (kurš der arī visiem krāsojamiem ruļļiem). Man šur tur bija jāizmanto arī kāds asāks priekšmets, lai nokasītu no grīdas dažus nelīdzenumus, piemēram, nopilējušo griestu un durvju krāsu. Pēc tam istabu izsūcu ar putekļusūcēju un arī izmazgāju ar mitru lupatu.

Grīdas krāsošana. Protams, galvenais ir zināt, cik lielu virsmu krāsosiet, lai iegādātos nepieciesamo krāsas tilpumu. Ja vēlaties žūšanas procesu paātrināt, ir nopērkams arī krāsas cietinātājs. To pievieno grīdas krāsai. Grīdu pārsvarā krāso vairākās kārtās. Protams, ja vēlaties grīdas toni tikai atsvaidzināt, pietiks ar vienu kārtu. Manā gadījumā  grīdu krāsoju divas reizes, jo jaunais grīdas tonis krasi atšķīrās no vecā. Ieteicams krāsas cietinātāju lietot tieši otrajā reizē. Krāsošanai būs nepieciešams rullis un mazāka otiņa stūriem. Uzvelku arī cimdus, jo šo krāsu no rokām vairs nebūs tik viegli nomazgāt. Sāku krāsot tieši no stūriem un apkrāsoju kājlīstes visapkārt istabai. Atzīšos, ka mazliet haltūrēju un neaplīmēju ar lenti sienas maliņas. Bet tas man nešķita tik būtiski. Ja baidāties no nelīdzenas līnijas, varat gar sienas apakšējo malu rūpīgi nolīmēt lenti. Tad ķēros pie lielās virsmas krāsošanas. Krāsu ielēju tādā spainītī, lai tajā  būtu ērti iemērkt rulli. Sāku rullēt pa virsmu – svarīgi, lai rullis rullētos, nevis slīdētu. Krāsoju gariem vilcieniem, rulli īpaši spēcīgi nespiežot. Galvenais, lai laukums ar krāsu tiktu pārklāts vienmērīgi. Krāsošanas procesu skaties video:


Atceries! Kad grīda nokrāsota, noteikti nedrīkst aizmirst par darba instrumentu sagatavošanu nākamajai krāsošanas kārtai. Tos vairs nevarēs vienkārši ielikt polietilēna maisiņā, jo krāsa sakaltīs, it sevišķi, ja tai pievienots  krāsas cietinātājs. Instrumenti jāiemērc vaitspirtā un tā arī jāatstāj līdz nākamajai dienai. Tad tos ņem ārā, nosusina un mērc krāsā.

Žūšanas process. Viena krāsas kārta žūst aptuveni 16 stundu. Ja krāsai pievienots cietinātājs, tad šis process paātrinās par 40%, tātad – tās būs aptuveni 10 stundas. Sienas un griestu krāsai nebija gandrīz nekādas smaržas (sienu krāsa pat smaržoja nedaudz garšīgi), savukārt grīdas krāsai tomēr ir spēcīgāks aromāts. Ja ir iespēja, vajadzētu ļaut grīdai nožūt tā pamatīgāk, tāpēc uz pāris dienām droši uzprasieties ciemos pie draugiem un radiem.

Secinājumi. Beidzot var teikt, ka mūsu mazais kosmētiskais remonts ir galā. Redzot rezultātu, man prieks, ka saņēmos un iesaistījos šajā it kā pat mazliet neprātīgajā domā par sievieti – remontētāju. Mana galvenā atziņa ir tā, ka es tiešām visu varu pati, bet vai tas vienmēr vajadzīgs? Bija darbi, kuros es pat ļoti labprāt saucu palīgā draugus un ieteiktu to darīt arī jums. Darbs ies raitāk un arī jautrāk. Milzīgs paldies Caparol un veikalam Kurši, kur par mani nesmējās, bet tiešām sīki un smalki izstāstīja, kur un kā katrs instruments lietojams.  Tagad pat apsveru domu par dažu mēbeļu pārkrāsošanu un zinu, ka Caparol krāsu klāstā noteikti atradīsies tas, kas man vajadzīgs. Es savu darbiņu esmu paveikusi, tagad ķerieties klāt arī jūs. Un ticiet, jums sanāks!

Arte Lasur sienas krāsojuma faktūra

Nokrāsoti griesti

Divas sienas nokrāsoju gaišākā tonī, divas – tumšākā

Svaigi izkrāsota grīda


Visu remonta procesu – no sagatavošanās darbiem līdz īstajiem remontdarbiem – skati iepriekšējās sērijās:
1. sērija. Darāmo darbu saraksts. http://socializesanas.espati.lv/index/view/raksts/Visu-varu-pati-Taisam-remontu-Pirma-serija/id/489/
2. sērija. Brauciens uz TN Kurši pēc darba materiāliem. http://socializesanas.espati.lv/index/view/raksts/Visu-varu-pati-Taisam-remontu-Otra-serija/id/534/
3. sērija. Sagatavošanās darbi remontam. http://socializesanas.espati.lv/index/view/raksts/Visu-varu-pati-Taisam-remontu-Tresa-serija/id/575/
4. sērija. Griestu un sienu krāsošana. http://socializesanas.espati.lv/index/view/raksts/Visu-varu-pati-Taisam-remontu-Ceturta-serija/id/611/

6 komentāru
  1. Baac, puper! Sienas izskatas geniali!!!
    Grida biku par spdigu (mana izpratne), bet gan jau nonesasies :). Bilde ar kaminu … eh, sasoditi feini tagad ir!!!

  2. vareja vēl vecās bildes salīdzināšanai piemest klāt. Atšķirība, protams, ir, un arī tagad ir krāsaināk.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.