Visu varu pati! Taisām remontu. Ceturtā sērija

Espati.lv turpina piedalīties remontdarbos kādā dzīvojamā istabā, kur galvenā strādniece ir sieviete. Šajā sērijā sāksim krāsot griestus un pastāstīsim, kas šajā procesā īpaši jāņem vērā, kā arī beidzot ķersimies pie sienu krāsošanas. Uzzināsim, kuri darbi patiesībā ir vissarežģītākie, un beidzot aicināsim palīgā arī draugus. Protams, kārtīgs remonts nemaz nav iedomājams bez mūsu draugiem un padomdevējiem no Caparol un būvmateriālu veikala TN Kurši.

Pagājušajā sērijā dzīvojamā istabā tika veikti sagatavošanas darbi. Sākumā no istabas tika izstumtas mēbeles. Telpā gan palika liels drēbju skapis, kurš tika gādīgi apklāts, tāpat arī palodzes. Tā kā sienas tiks krāsotas, tās bija jāatbrīvo no tapetēm. Pirms lielajiem krāsošanas darbiem ar krāsotāja lenti tika nolīmētas arī visas iespējamās maliņas, lai krāsa trāpītu tikai tur, kur vajadzīgs.

Aizkadrā palikušie sagatavošanas darbiņi
. Lai gan pagājušajā reizē stāstīju un rādīju, kā atbrīvojos no tapetēm, apklāju un aplīmēju palodzes, vēlāk izrādījās, ka šis tas tomēr jāpielabo. Tā kā, noņemot tapetes, sienu virsma bija diezgan raiba, netiku pamanījusi dažus sīkus defektus (piem., naglu caurumiņus), tāpēc tos nācās aizšpaktelēt. Šur tur gar loga malām bija redzamas tādas kā mazas šķirbas. Tās es aizlāpīju ar akrilu. To dara ar tādu kā palielu pistoli, kurā ievietots akrila iepakojums. Izklausās sarežģīti, bet patiesībā pat ļoti vienkārši. Par akrila lietderību un pašu lāpīšanas procesu droši vari jautāt veikala konsultantam.

Griestu krāsošana. Beidzot tieku arī līdz pirmajiem krāsošanas darbiem – pirmos krāsošu griestus. Griestu krāsas bundža domāta 60 m2 un tā jāatšķaida ar ūdeni – kādās proporcijās, to gan noskaidro jau veikalā vai izlasi instrukcijā. Jāpiemin, ka krāsas sastāvs ir pilnīgi nekaitīgs un tai nav nekādas smaržas. Tas varētu izrādīties būtiski ģimenēm, kurās ir mazi bērni.

Griestu krāsošanai tiks izmantots lielais rullis, mazais rullis un arī mazāka sarene vietām, kur ar rulli tikt klāt ir grūtāk, piemēram, stūros un aiz caurulēm. Ņemu arī kāta pagarinātāju, kur iestiprināšu lielo rulli, lai griestus vispār varu aizsniegt. Pirms griestu krāsošanas uzvelku kombinezonu un cimdus, jo te nu ir iespēja arī noķēpāties. Visi darbarīki jāsaliek lietošanas gatavībā un jāsagatavo jau iepriekš, jo griestu krāsošanai jānotiek ļoti operatīvi. Sākumā sagatavoju lielo rulli: samitrinu ūdenī, izspiežu un nosusinu, tad iemērcu krāsā un izrullēju pa cietu virsmu, lai rullis iestrādājas. Pašu krāsošanu sāku no viena stūra – ar sareni nokrāsoju stūri, tad turpinu krāsot ar mazo rullīti. Lielā laukuma klāšanai jau jāizmanto lielais rullis. Lai panāktu vajadzīgo rezultātu, rullim pa virsmu ir jārullējas, nevis jāslīd. Krāsošana nenotiek krustu šķērsu, kā pagadās, bet paralēli griestu malai. Vēl jāatceras, ka griestus krāso perpendikulāri gaismas avotam (logiem). Bet, ja logi ir divās sienās… hmm, tad atkal jāprasa padoms. Kā jau minēju iepriekš, mana dzīvojamā istaba ir diezgan liela un griesti – augsti. Tā kā griestu krāsošanā neko nevar īpaši vilkt garumā, jo krāsa ātri apžūst, tad viena pati ar šo darbiņu galā netikšu. Aicinu talkā draugus. Kamēr es krāsoju stūrus, puiši ar lielo rulli krāso griestus. Rullis ir piesūcies ar krāsu un smags, tāpēc man to garajā kātā pat būtu grūti noturēt. Bet puiši mierina, ka meitenes varot nokrāsot griestus arī pašas, ja ir, kur pakāpties un ja strādā vairākas vienlaikus. Ja redzams, ka griestiem būs nepieciešama otra krāsas kārta, ruļļus var nemazgāt, bet rūpīgi ietīt gaisu necaurlaidīgā polietilēna maisiņā un droši atstāt līdz rītam. Tie neizžūs. To, kā man gāja ar griestu krāsošanu, apskati video:


Sienu krāsošana
. Kad griesti nožuvuši, jāķeras klāt sienām. Tā kā esmu jau nolīmējusi ar krāsotāja lenti durvis un kājlīstes, tad atliek nolīmēt sienas augšējo malu – proti, ar līmeņrāža palīdzību jāatzīmē augšējā horizontālā līnija, līdz kurai tiks krāsotas sienas, un taisni pa līniju jānolīmē lente. Tam arī vajadzētu pieaicināt vēl kādu palīgu. Uz grīdas gar sienām vēlams noklāt kartona gabalus, lai krāsa nepilētu uz grīdas. Kad tas izdarīts, varam sākt krāsot.

Sienām izmantošu Putzgrund krāsu. Šādu risinājumu var lietot šoreiz, jo sienas ir relatīvi tīras un ar vienmērīgu uzsūktspēju. Bieži vien ir gadījumi, kad pēc piešpaktelēšanas jālieto kāda dziļumgrunts, kas izlīdzinātu virsmas uzsūktspēju un nostiprinātu pamatni, kā arī uzlabotu saķeri ar krāsu. Putzgrund būs kā pamatkrāsa Arte Lazur krāsai, ko vēlāk klāšu tai virsū (Putzgrund ir balta, bet Arte Lazur – manis izvēlētajā tonī). Jāatzīmē, ka konsultanti no Caparol piedāvāja vairākus variantus vai improvizācijas par šo tēmu: piemēram, sienas varēja krāsot, turklāt arī krāsa var būt tonēta. Praktiski Arte Lazur var vienkārši uzklāt jau krāsotām sienām, tādējādi vienkārši un atraktīvi atdzīvinot jau apnikušo interjeru. Tā kā, noplēšot tapetes, izrādījās, ka sienas ir diezgan kontrastainas (raibas), tad izlemju sienu ar Putzgrund krāsot divreiz. Krāsošanai arī būs nepieciešami vairāki instrumenti – lielais rullis, mazais rullis stūriem un sarene vietām, kur grūti piekļūt – aiz radiatoriem un caurulēm. Ja krāsošanu veic divatā vai trijatā, tas nudien iet raiti. Otro krāsas kārtu var klāt jau pēc četrām stundām, bet, ja tas tiek darīts nākamajā dienā, tad jāatceras, ka ar ruļļiem jādara tas pats, kas krāsojot griestus, – jāieliek polietilēna maisiņā, lai tiem nepiekļūtu gaiss.

Tā kā esmu izlēmusi krāsot sienu ar Arte Lazur krāsu, man jāveic mazs sagatavošanas darbiņš pirms šīs krāsas uzklāšanas. Kad otro reizi krāsoju sienu ar Putzgrund, es ar speciālu mākslīgo saru suku slaidiem lokiem pārvelku pāri sienai, tādējādi izveidojot reljefu, kas nemaz nav skaidri saskatāms, bet tas radīs efektu, kad tam virsū tiks uzklāts Arte Lazur tonis. Kad tas izdarīts, tikai jāpagaida, lai pamatkrāsa nožūst, un tālāk jau varu sienu izkrāsot. Svarīgi ir atcerēties mākslīgo saru suku pēc darba noteikti izskalot!

Veikalā krāsu katalogā var izvēlēties pat līdz  350 dažādiem Arte Lazur toņiem, kurus var saskaņot arī ar grīdas krāsas toni. Es izvēlējos krāsot istabu divos toņos. Tātad par pašu krāsošanas procesu. Arte Lazur uzklāšanai uz sienas izmanto īpašu sareni: mazliet iemērc to krāsā un ar tādām kā paviršām, plašām lokveida kustībām klāj uz sienas. Caurumus gan atstāt nedrīkst. Krāsošana notiek no apakšas uz augšu, bet pa diagonāli. Tas tāpēc, lai krāsa no augšas nenopilētu uz baltās pamatkrāsas, un, ja šis piliens nepamanīts sakaltīs, defekts būs labi manāms. Krāsas sastāvā  ir ļoti sīkas daļiņas, kas veido tādu kā sīkgrubuļotu reljefu. Daļiņas ir baltas un uz krāsas toņa izceļas, atgādinot jūras putas. Pēc tam pa jau nokrāsoto virsmu pāriet ar mākslīgo saru suku, izlīdzinot krāsu ar maigām rokas kustībām, sevišķi nespiežot. Kad krāsa izžuvusi, izceļas arī pirms tam pamatkrāsā veidotais reljefs. Mani rezultāts ļoti iepriecina. Pēc šā darbiņa paveikšanas uzmanīgi noplēšu visas lentes no aplīmētajām maliņām.

Jāpiebilst, ka jābūt ļoti uzmanīgai ar instrumentiem. Ja sienas krāsošanu ar Arte Lazur esi ieplānojusi uz vairākām dienām, visas sukas pēc krāsošanas izskalo, lai tās nesakalst. Instrumenti tomēr ir ļoti vērtīgi.

Sienu krāsošanas darbus skaties arī šeit, video:


Tas nu šajā piegājienā būtu viss. Tagad atlikusi tikai grīda, bet par grīdas krāsošanas procesu nākamajā sērijā.

Secinājumi. Var gadīties, ka tomēr ar vienu braucienu uz būvmateriālu veikalu ir par maz. Dažādus defektus, ko gribējās labot, atklāju tikai pašā procesā, tāpēc nekautrējos vērsties ar saviem jautājumiem pie speciālista. Arī sienu krāsas toņus uzreiz neizvēlējos. Man bija vajadzīgs laiciņš pārdomām. Protams, galvenais secinājums ir tāds, ka bez draugiem visi mani darbi ietu stipri lēnāk. Šo to, iespējams, pat nepaveiktu nemaz. Te gan piebildīšu, ka visi darbiņi IR sievietēm pa spēkam, bet, ja palīdzēt piesakās vīrietis, atteikt būtu grēks. Darbu ilgums atkarīgs no palīgu daudzuma un arī no tā, cik daudz laika vispār tu vari veltīt remontam. Sienas krāsas otru kārtu jau var klāt pēc četrām stundām. Tātad izdomā pati, vai remontam iedalīsi dienā noteiktu stundu skaitu vai arī darbus mēģināsi paveikt, cik ātri vien varēsi. Man vispiņķerīgākie un nogurdinošākie likās tieši sagatavošanās darbi, kad lente lipa visās malās, akrils smērēja pirkstus… Bet tas ir sīkums, salīdzinot ar iegūto galarezultātu.

Saistītie raksti
Visu varu pati! Taisām remontu. Pirmā sērija
Visu varu pati! Taisām remontu. Otrā sērija
Visu varu pati! Taisām remontu. Trešā sērija
Visu varu pati! Taisām remontu. 5. (pēdējā) sērija

6 komentāru
  1. Nuu, sitas bija loooti nopietni, labi ka Martai ir tie draugi, savadak, to taks viens nevar izdarit. Kaut gan es atceros, jauniba taisiju remontu sava virtuve, griestus – pakapusies uz virtuves galda – es parkrasoju 7 reizes, jo no nost noplestajam tapetem uz virsmas bija palikusi lime, ko nevareja ar mazgasanu dabut nost, tadel visu laiku caur tikko krasoto krasas kartu cauri spiedas neregulari pleki un man atkal visu vajadzeja darit no jauna, beigas griestu krasosana, planotas pus dienas vieta ieilga uz 3 dienam :).
    Cik es saprotu, Marta izvelejusies kaut ko dikti smuku un ipasu savam sienam, tadelj sitik nopietni jadarbojas, bet drosi vien ja ir baigais slinkums, tad panem parasto sienu krasas podu un ar rulli tik rulle.

  2. Apbrīnoju šito uzņēmību! Telpa arī izskatās milzīga, manā 103 sērijas istabiņa drošvien ietu 3x ātrāk

  3. Beidzot var redzēt kaut ko reālu, arī ar rullīti izskatās tā vienkārši diezgan. Es gribētu ari kādu mēbeli pārkrāsot, tikai nezinu, cik tas vienkārši vai sarežģīti.

  4. Tagad tie krāsu toņi ir tik superīgi, ka varu izvēlēties visu ko. Paskatījos to linku, kas iepriekšējā rakstā par krāsu saskaņošanu, pat grīdu var dabūt kaut lillā. Agrāk tā grīdas krāsa bija brūna un tik smirdīga, bet griesti vispār asociējas ar kaut ko nenormāli sarežģītu. Te gan tā neizskatās.

  5. Apskatījos googlē dažādus istabu krāsojumus, kas veikti ar šito krāsu – superīga ideja!!! Ļoti skaisti un piesātināti zaļie toņi, tagad domāju līdzīgi izkrāsot arī savu vannas istabu. Vai par to, cik daudz vajadzīga krāsa, es uzzināšu veikalā uz vietas? Piemēram, man vannasistaba ir maziņa, kādi 6m2 varbūt. Kā es aprēķinu, cik krāsas vajadzīgs? Un saprotu, ka tehnika, kādā klāj to krāsu, ir vienkārša, vajag tikai tās birstītes un krāsu?

  6. Shambala, tad droši vien tev krāsa paliks pāri, nezinu gan, kāds ir mazākais iepakojums, ko var iegādāties un vai vispār var. Tehnika patiešām vienkārša, nav jāuztruacas par perfektu klājumu, jo tā tas nemaz nav domāts. Protams, nevar arī šķiesties uz labu laimi. Visdārgākās ir tās birstītes. Es gan ieteiktu padomāt par remontu vēl kādā telpā, jo tā tev nebūs uz 6m2 jāiztērē tik daudz līdzekļu. Pieķer klāt vēl kaut ko.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.