Kā izvēlēties telpai atbilstošu krāsu

Izvēloties telpai piemērotu krāsu, galvenais ir pacietība, apdomā, kas tev patiešām patīk, kas uzlabo omu, iedvesmo un nomierina. Labs variants ir krāsas paraugus pielikt pie sienas uz pāris dienām, un šajā laikā censties saprast, kurš no toņu paraugiem ir telpai un vajadzīgajai noskaņai piemērotāks.
   
Telpa. Iesākumā vajadzētu padomāt par telpas koptēlu – kas tajā atrodas, kādas krāsas dominē, kāda stila mēbeles un interjera priekšmeti tajā ir vai būs novietoti. Saprast, vai izvēlētā krāsa sienām  nebūs nesaderīga ar visu, kas atradīsies istabā. Ja istaba tiek iekārtota no jauna, ir svarīgi jau laikus saskaņot izvēlētos mēbeļu, interjera priekšmetu un sienu toņus, saprotot vai attiecīgās variācijas ir pieejamas.
   
Tās pielietojums. Jāapdomā, kāds būs telpas pielietojums, kas šajā telpā tiks darīts. Ja meklē krāsu guļamistabai, tā noteikti būs maigāka, gaišāka, vairāk nomierinoša, piemēram, gaiši zila, bēša vai tamlīdzīgi, savukārt košākas un tumšākas krāsas vairo enerģiju. Guļamistabai nav vēlams izvelēties tumšos toņus, kā arī sarkano, jo šā krāsa uzbudina, rada nemieru, spēj izraisīt agresīvu noskaņojumu. Piemēram, siltie toņi telpu vizuāli sašaurina, bet vēsie paplašina, līdz ar to arī sienu krāsošana dažādos toņos kļuvusi populārāka. Virtuvē vienmēr ir piemērota baltā krāsa, jo uz tās fona viss izceļas, sarkanā un oranžā krāsa veicina apetīti, dzeltenā krāsa rada siltumu, mājīgumu, spēku, zilā krāsa veicina apetītes samazinšanos, taču tā rada labvēlīgu vidi radošam un mierīgam darbam, kā arī samazina nogurumu.
   
Apgaismojums. Izvēloties krāsu, jāņem vērā arī telpas apgaismojums. Gaišās telpās var izvēlēties jebkura toņa krāsas. Saulainā istabā labāki būs vēsie toņi – zils, pelēks, violets, brūns, vai no silto toņu paletes – dzeltens, oranžs, bēšs. Savukārt, ja telpa ir salīdzinoši tumša, ieteicams izvelēties gaišākas un glancētas krāsas, jo tās atstaros gaismu un radās telpā gaišuma, plašuma izjūtu.

Krāsu izvēlē nav pareizu vai nepareizu lēmumu, tas viss ir atkarīgs no tā ko vēlies panākt, kādu telpu iekārto un cik ērti jūties izvēlētās krāsas tuvumā. Arī krāsu psiholoģiskā ietekme neiedarbojas uz visiem vienādi, tāpēc baidīties no kādas krāsas tās aprakstītās psiholoģiskās ietekmes dēļ nevajag.

8 komentāru
  1. …”gaiši zila” guļamistaba, tas pēc tādas krievu sādžas varētu izskatītes…

  2. Guļamistabu sākumā izkrāsojām rozīgi oranžā krāsā, padzīvojām un salikās, ka tas tāds sivēnveidīgs tonis, tagad mums guļamtelpa ir patumši zila un ir skaisti ar lina aizkariem un pieskaņotu, gaiši pelēku gultaspārklāju.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.