Grīdlīstes

Sauktas arī par kājlīstēm vai pļintusiem (no krievu val. – плинтус). It kā necila interjera detaļa jo atrodas telpas viss zemākajā un tālākajā vietā. Daudzi interjeru iekārtotāji tai pievērš maz uzmanības. Bet tomēr, gan funkcionāli, gan estētiski tā ir ļoti svarīga detaļa. Funkcionāli – grīdlīstes pasargā sienas grīdu uzkopšanas laikā. Savukārt par estētiku visiem ir skaidrs – skaistums glābs pasauli.
Lai arī šī interjera detaļa atrodas visneievērojamākā vietā, tā tomēr var izcelt visu interjeru kopumā. Klasiskajos interjeros grīdlīstes dizains ir vienotā veselumā ar pārējām detaļām – durvju, logu un sienu dekoru noformējumu.

Grīdlīstes kvalitāte un dizains var pat raksturot kopējo interjera kvalitāti un gaumi. Es pats, ieejot svaigā interjerā, vis pirms uzmanību pievēršu un novērtēju tieši grīdlīstes. Ja tās ir vis prastākās, tad pat tapetes par 60 latiem rullī nespēs mainīt manu viedokli par interjera kvalitāti.
Oriģinālākās grīdlīstes ko esmu redzējis ir no metāla – alumīnija vai nerūsējoša tērauda leņķis kurš ar montāžas līmi ir pielīmēts sienas un grīdas savienojuma vietā.

www.moff.lv

2 komentāru
  1. Remontu taisījām pirms 8 gadiem, bet grīdlīstes jau “atļekājušās”, it kā bija gan fiksatori, gan līme, bet laikam gaisa mitruma maiņas rezultātā nāk nost, ko darīt?

  2. Kas tie par vārdu savienojumiem “vis pirms” un “vis prastākās”? Ko vēl neizdomās..

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.