Viss kas jums jāzina par Dikāna diētu

https://www.istockphoto.com/

Kad Keita Midltone gatavojās precēties ar princi Viljamu, tika ziņots, ka viņa ievēroja Dikāna diētu: uztura plānu ar augstu olbaltumvielu saturu, kas ir ļoti populārs Eiropā. Tas ir balstīts uz 100 pārtikas produktu sarakstu, kurus varat ēst bez kaloriju skaitīšanas. Lūk, kas jums jāzina par šo svara zaudēšanas metodi.

Kas ir Dikāna diēta un kā tā darbojas?

Ir diētas ar augstu olbaltumvielu, zemu tauku saturu un zemu ogļhidrātu saturu, un Dikāna diēta ir principā visas trīs kopā. Olbaltumvielas un dārzeņi ir galvenās sastāvdaļas no 100 pārtikas produktiem, kurus varat ēst tik daudz, cik vēlaties.

Diēta ietver četras fāzes, kuras, progresējot, kļūst mazāk ierobežojošas. Pirmo sauc par “uzbrukuma” fāzi, kurā jūs koncentrējaties uz olbaltumvielu patēriņu. Nākamā ir “kruīza fāze”, kurā varat apēst tonnu dārzeņu, kas nesatur cieti. Trešo posmu sauc par “konsolidāciju”, kurā pievieno augļus un pilngraudu maizi. Šī fāze ļauj patērēt vairāk cieti saturošu pārtiku “svētku maltīšu” laikā. Pēdējais posms tiek saukts par “stabilizāciju”. Šis ir uzturēšanas posms, kurā varat ēst to, ko vēlaties, bet vienu dienu nedēļā jūs atgriezīsities “uzbrukuma fāzē” ar papildu šķiedrvielām un vingrošanu.

Vai Dikāna diētai ir kādi trūkumi?

Lai gan ēst daudz olbaltumvielu un dārzeņu nav nekas slikts un tas noteikti var izraisīt svara zudumu, Dikāna diētai ir arī daži ne tik veselīgi komponenti. Turklāt visu diētas fāžu ievērošana var būt sarežģīta un nav reālu pierādījumu, ka jūs patiešām noturēsiet to svaru, kuru smagā darbā esat zaudējis.

Šo diētu ir grūti ievērot un tā ļauj izmantot mākslīgos saldinātājus, kas ir saistīti ar daudzām veselības problēmām, tostarp diabētu un aptaukošanos. Sākumā šī diēta var izraisīt svara zudumu, bet tas, visticamāk, atgriezīsies pēc parastā uztura atjaunošanas pēdējā fāzē.

Vai jums vajadzētu izmēģināt Dikāna diētu?

Ja jūs meklējat ātru, vienkāršu veidu kā zaudēt svaru, Dikāna diēta nebūs piemērota. Tā kā tas ir ilgtermiņa plāns, tad, ievērojot fāzes, varat piedzīvot augstākos un zemākos punktus.

Šī diēta var aizņemt mēnešus, lai sasniegtu beigas un pat tad var gadīties, ka mērķis nebūs sasniegts. Pirmie daži posmi, iespējams, izraisīs strauju svara zudumu, bet pēc tam kļūs grūtāk zaudēt svaru un jūs varat kļūt neapmierināti un vīlušies.

Arī lielā olbaltumvielu uzņemšana var izraisīt dažas problēmas. Diētas ar augstu olbaltumvielu daudzumu var būt efektīvas svara zaudēšanai, taču mēs vēl īsti nezinām ilgtermiņa ietekmi uz mūsu veselību. Tiem, kuriem ir cukura diabēts un nieru slimības, vajadzētu izvairīties no šīs diētas. Arī cilvēkiem, kuri mēdz ēst vairāk augu izcelsmes produktus, visticamāk, būs grūti palikt apmierinātiem. Veģetāriešiem un vegāniem, iespējams, kļūs garlaicīgi, jo tofu un tempe – sojas produkti – ir vienīgie atļautie, bet pupiņas nav.

Ja tomēr vēlaties izmēģināt Dikāna diētu, paturiet prātā – lai gan tai noteikti ir fanu klubs, tas ne vienmēr ir veselīgākais uztura plāns, turklāt to var būt ļoti grūti ievērot, tāpēc neesiet vīlušies, ja nevarat to ievērot ilgu laiku.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.