Virtuālā mīla – vai īsta?

Lielu daļu ikdienas lietu cilvēki dara internetā – strādā, iepērkas, maksā rēķinus, lasa ziņas, skatās filmas, komunicē ar draugiem utt. Tā kā tik daudz laika pavadām pie datoru monitoriem, reizēm arī privātā dzīve tiek kārtota ar globālā tīmekļa palīdzību – cilvēki iepazīstas un veido attiecības, kas ar laiku no virtuālās vides var pāraugt reālitātē.

Kādēļ cilvēki iepazīstas internetā?

Interneta vidē cilvēki iepazīstas dažādu iemeslu dēļ – laika trūkuma, kautrības, kompleksu, plašo iespēju dēļ. Ir neskaitāmi iepazīšanās portāli, kā arī sociālie portāli, kas mudina uz komunikāciju – iegūt jaunus draugus un paziņas. Draugus un mīļotos internetā meklē dažāda vecuma cilvēki – gan jaunieši, gan pieaugušie. Tas tiek darīts gan apzināti, gan neapzināti.
Cilvēki aiz saviem datora monitoriem jūtas pasargāti, viņi var mēģināt iepazīties, sūtīt ziņu, vēstuli, un atraidījuma gadījumā doties tālākos meklējumos. Realitātē, pieejot klāt var visu salaist grīstē, radot nepareizo iespaidu – stostoties, runājot par daudz vai par maz, neesot īstajā paskatā utt. Internets palīdz radīt vēlamo iespaidu – gan vizuālu, gan tīri cilvēcisku.
Ir cilvēki, kam ir grūti atvērties svešinieku klātbūtnē, internetā tas ir vieglāk, jo vārdi tiek rakstīti, ir laiks pārdomām. Tiesa gan, tas ir arī interneta iepazīšanās mīnuss – sarakstēs cilvēks šķiet atvērts, asprātīgs, domās tiek radīts šī cilvēka tēls, kas var nesasaukties ar realitāti, un satiekoties realitātē, var sekot vilšanās. Līdzīgi var būt ar bildēm, ja cilvēks pārlieku aizraujas ar savu bilžu pārveidošanu, jo kā zināms, ar dažādu programmu palīdzību var paveikt brīnumus.

Bet ko nu par slikto…daudzi ar interneta palīdzību tiešām ir satikuši gan labus draugus, gan otrās pusītes. Jo, galu galā, dzīvojam steidzīgā laikmetā, ne vienmēr ir laiks apmeklēt publiskas vietas un veidot jaunas iepazīšanās, reizēm ir vienkāršāk uzklikšķināt uz simpātiska vīrieša profila un aizsūtīt vēstuli – Čau! Labi izskaties profila bildē! Un lai cik dīvaini tas nešķistu, tieši šādi nelieli teikumi ir aizsākuši ne vienu vien veiksmīgas draudzības stāstu.

Elīna: „Biju ļoti skeptiski noskaņota pret iepazīšanos internetā, šķita, ka tā dara tie, kas realitātē nespēj komunicēt, bet tagad mans viedoklis ir citādāks. Reiz sēdēju draugos un man atnāca vēstule, kur bija jautājums – kā tev iet? Nezinu kādēļ, bet es atbildēju uz šo jautājumu. Tā nu aizsākās sarakste, par visu ko un neko reizē – par darbu, skolu, attiecībām, brīvā laika pavadīšanu utt. Pēc kādām divām nedēļām viņš mani uzaicināja uz randiņu, es tolaik biju brīva meitene un nodomāju – kādēļ ne? Lai gan tas galīgi nebija manā gaumē – satikties ar svešinieku, tomēr kaut kas mudināja piekrist. Es vienīgi nezināju, kāds viņš izskatās, jo bildes no draugu draugiem bija noslēptas, viņš nebija redzējis arī manas. Bet izlēmu – lai notiek.
 Tā nu izlēmām satikties Vecrīgā, viņš solīja mani gaidīt ar ziedu rokās. Es uz randiņu gāju ar bailēm, domāju, ka noteikti kaut kas nebūs labi, bet es kļūdījos. Norunātajā vietā satiku ļoti izskatīgu, gudru jaunu vīrieti ar brīnišķīgu smaidu.
Kā vēlāk runājām, abi jutāmies atviegloti pirmo reizi satiekoties. Viens randiņš aizveda pie nākamā, jo kā izrādījās abi viens otram iepatikāmies, gan vizuāli, gan emocionāli. Kopā bijām neilgu laiku – četrus mēnešus, izšķīrāmies ne jau interneta dēļ, bet gan tādēļ, ka tā dzīvē gadās. Vai es atkal iepazītos internetā, grūti teikt, bet laikam jau ja sajustu to klikšķi, tad kāpēc ne, jo manis iepazītais vīrietis bija ļoti jauks.”

Santa: „Internetā iepazinos ar savu tagadējo puisi. Mēs bijām pazīstami, bet mūsu pazīšanās aprobežojās ar sveicināšanos. Tad mans tagadējais draugs mani uzmeklēja skype un sāka man rakstīt, it kā ļoti ikdienišķi un draudzīgi. Kad satikāmies klātienē, sasmaidījāmies, bet nerunājām par sarakstēm. Aptuveni mēneša laikā, pateicoties sarakstēm, mēs sadraudzējāmies. Kā jau draugi – gājām kopā izklaidēties, padzert tēju utt. Joprojām uzturējām kontaktus internetā, varējām sarakstīties caurām naktīm, tādā veidā mēs iepazinām viens otru. Mūsu sarakste ar tējas padzeršanu ilga apmēram pusgadu, kad no draugiem kļuvām par pāri. It kā jau visu laiku uz to gāja, bet es negribēju sev to atzīt. Nu jau esam kopā vairāk kā trīs gadus un esmu ļoti priecīga, ka internets pavēra iespēju iepazīt vienam otru, jo kas zina vai tagad būtu kopā, ja nebūtu bijušas garas naktis, ko pavadījām sarunājoties ar skype palīdzību.”

Andris ar interneta palīdzību atradis sev sievu."Sākumā uz to raudzījos skeptiski. Joka pēc kādā iepazīšanās portālā ievadīju visus savus datus, izņemot vārdu, un partneres vēlamos parametrus. Kā par brīnumu, tāda meitene atradās, kaut gan biju izvirzījis diezgan noteiktas un detalizētas prasības. Draudzējāmies vairākus gadus, un tagad esam laimīgi vecāki savam pirmajam mazulim. Sākumā draugi mani vilka uz zoba, bet šoreiz , kaut arī joka pēc, loze izrādījās laimīga".

Sekss internetā

Internets ir tā vieta, kur vari palikt anonīms, ievietojot sludinājumus, tāpēc iepazīšanās portāli mēdz būt dažādi, arī tādi, kur cilvēki bez aplinkiem piedāvā seksuāla rakstura pakalpojumus vai arī tādus meklē. Tas gan bieži vien nav intīms sakars par samaksu, bet gan vienkārši prieka pēc. Kā saka, katrs pats savas laimes kalējs, tāpēc var izvēlēties, kā realizēt savas vēlmes un fantāzijas. Tomēr viss nav tik vienkārši kā parastajos aklajos randiņos. Sekss ir ļoti intīma lieta – partnera izvēlē ir jābūt īpaši uzmanīgiem.

Gita: "Neslēpšu, mēs ar vīru kopā jau esam daudzus gadus, tāpēc nebaidāmies arī seksā eksperimentēt. Sākumā biju nobažījusies, bet tagad esam rūdīti šajā ziņā. Sludinājumu liekam konkrētos portālos – meklējam trešo. Varbūt tas kādam šķitīs neticami, bet cilvēku, kas atsaucas, ir daudz. Tad notiek šķirošana pēc vēstuļu satura, ticiet man, no tā var pateikt daudz. Tad notiek arī sazvanīšanās, un arī tā ir diezgan nozīmīga "atlases" kārta. Ir bijis arī tā, ka ieraugam, pasēžam virtuvē un saku, paldies, uzredzēšanos. Tā var notikt un ar to jārēķinās. Tas nav Laimas pulkstenis, no kura vari aizbēgt. Tādas tikšanās kafejnīcās nesarunā. Uzmanīgākai jābūt, kad izej "viens pret vienu". Bet tādas pieredzes man nav. Nemeklēju šādus sakarus.

Tomēr uzmanies…

Ja arī tu nolem nodoties draugu un mīļoto meklējumiem interneta plašumos, atceries par piesardzību. Ja datora monitors liek tev justies brīvākai un palīdz nomaskēt nepilnības, šādas pašas priekšrocības ir arī tavam sarakstes draugam. Neatklāj par sevi pārāk personīgu informāciju un ja nolem tikties, pirmo tikšanos noteikti norunā publiskā vietā, jo nekad nevar zināt, kas slēpjas aiz kāda interneta lietotāja profila. Intīmu sakaru gadījumos izplatīta prakse ir "liekais" telefons tikai šādiem gadījumiem un tikšanās ārpus abu iesaistīto dzīves vietām.

Atceries, ka visi esam pieauguši cilvēki, tev par savu vēlmi iepazīties internetā nav ne jākaunas, ne jāatskaitās. Tikai, sēžot pie datora, neaizmirsti, ka arī "tur ārā" virmo un mutuļo dzīve, kurā, iespējams, tev būtu vērts piedalīties.

6 komentāru
  1. Es zinu vairākus pārus, kuri ir atraduši viens otru tieši internetā un ir laimīgi kopā jau vairākus gadus. Arī pati jau gadu esmu brīva un ziniet “tur ārā” nemaz tik spīdoši neiet, jo kā nav tā nav… tāpēc arī esmu pievērsusies internetam, protams, ir pilns ar viltus profiliem un precētajiem, bet visiem pa vidu izpeld kāds tā teikt labs eksemplārs 😉

  2. Man ik pa laikam atnāk vēstules no svešiniekiem. Lai gan nepatīk it kā, bet reizēm atbildu, ir gadījies tikties. Internets paver iespējas.

  3. Man no interneta ir ceelushaas 2 attieciibas, paaris draudziibas un bada laikos diezgan daudz seksa. Esmu simpaatiska, izgliitota, ar aktiivu profesionaalo un sabiedrisko dziivi, taa kaa negribeetu piekrist uzskatam, ka internetaa iepaziistas tikai luuzeri un diivainji. Vienkaarshi patiik izveeles iespeejas un sarakste kaa komunikaacijas veids.

  4. Ir gadījis man arī sarakstīties un satikties ar pāris puišiem, bet protams -viss veltīgi. Kaut gan, esmu kārtīga , sevi kopju , un esmu strādīga (būdama arī studente vienlaikus) , man neveicas ne internetā atrast sev otro pusīti, ne arī dzīvajā.

  5. Pro, man tieši tāpat! Bet dīvainīšu, jāatzīst, Latvijas interneta vidē netrūkst!

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.