Iepazīšanās INTERNETĀ – kā tur atrast SAVU ĪSTO?

Puisis uz ielas uzrunā meiteni: „Meitenīt, vai jums ir e-pasts?”, meitene atbild, ka nav gan. Puisis: „Žēl gan…” Meitene: „Kāpēc žēl?” Puisis: „Ja būtu, mēs varētu iepazīties!” tev, par laimi, šādas situācijas nav – ja lasi rakstu, tad, visticamāk, tev ir arī e-pasts, tu māki apieties ar internetu, un, ja tas ir aktuāli, vari mēģināt arī iepazīties tajā. Esam apkopojuši padomus, kas jāievēro, lai iepazīšanās, kas uzsākusies internetā, nenestu vilšanos, bet gan, kas zina – izvērstos skaistā piedzīvojumā ar laimīgām beigām. Raksta tapšanā mūs konsultēja psihoterapeite Iveta Valaine.

TAVS VĒSTĪJUMS PAR SEVI 
Izklaides un iepazīšanās portālos parasti ir iespēja izpildīt tipveida anketas, pēc vēlmes – vai nu garāk vai plašāk atbildot uz anketu jautājumiem. Laba ideja – palūdz anketu par tevi aizpildīt kādam paziņam, vēlams – vīriešu dzimuma, varbūt no tās varēsi smelties oriģinālu „skatu no malas”, kā sevi raksturot. Ievieto ne pārāk erotisku foto, ja vien nevēlies tik apbērta ar seksa piedāvājumiem, kuru tāpat jau būs ne mazums. Labi, ja tie būs foto no kādas fotosesijas un arī kāds ikdienišķāks fotouzņēmums, kā saka – tuvāk patiesībai.

PIRMĀ VĒSTULE
Interneta lietotāji atzīst, ka visbiežāk bez atbildes paliek vēstules ar tekstiem "Čau, ko daries?”, „Vai vēlies kaislīgu seksu?”, „Kā iet?”, „Iepazīsimies?” u.tml. standarta frāzes. Nu jau par nolietotām sāk kļūt tādas frāzes kā "Kāpēc neguli tādā vēlā nakts stundā?" vai "Ko gan tāda burvīga sieviete kā tu šeit vispār meklē?"
Reakcija uz pirmo vēstuli var būt atkarīga no garastāvokļa dotajā brīdī. Ja gribas papļāpāt vai paākstīties, var atbildēt arī uz „Ko daries?” vai „Kā ar seksu šovakar?” Kādam iedzimtā pieklājība vai labā audzināšana liek atbildēt uz visām vēstulēm, bet atkarībā no jautājuma formas un satura tas ir pieklājīgi noformulēts atšujiens, vai arī sarakste turpinās, ja izrādās, ka domas un intereses saskan. Reizēm netiek atbildēts pat uz pieklājīgu komplimentu, bet reizēm tiek atbildēts uz kaut ko vareni stulbu; reizēm gribas jokot, reizēm nolamāt, reizēm ignorēt visus.
Parasti atsaucas uz vēstulēm, kas sāktas asprātīgi, interesanti un aizraujoši un īpaši jau tad, ja redzams, ka rakstītājs ir iepazinies ar adresāta profila informāciju, dienasgrāmatas ierakstiem, fotogrāfijām, atbildētajiem jautājumiem, kā adresāts raksturo sevi un ar kādu cilvēku grib iepazīties. No otras puses – atbilde uz to pašu īso "iepazīsimies” var sekot, ja interesanta šķitīs rakstītāja anketa. Uzrunāšana ar svešiem vārdiem (dzeju) kādam var patikt, bet kādam nē.

PSIHOTERAPEITES KOMENTĀRS
Sāc ar galveno – pirms raksti, padomā, kas tevī ir tik pievilcīgs, interesants un valdzinošs, lai tu iepatiktos otram un tad arī izcel šīs savas īpašības. Uzdod sev dažus jautājumus. Kāpēc tu gribi iepazīties? Kāds tieši vīrietis (sieviete) tev ir vajadzīgs? Ko tu no viņa (viņas) vēlies saņemt? Piemēram, tu vēlies, lai tev atbild vīrietis – seksuālo piedzīvojumu meklētājs, tātad tu alksti pēc mīļākā. Raksti viegli, daudz nedomājot un nebloķējot savas slepenās seksuālās vēlmes un izjūtas, un tieši tāds vīrietis tevi uzrunās. Ja domā par ilgstošām attiecībām, pieslēdz prātu un padomā loģiski, kuras vīrieša īpašības tev šķiet svarīgākas par visām citām, un tad arī izcel tās savas īpašības, kas būtu svarīgas arī šim vīrietim.
Attiecības vienmēr ir divu cilvēku mijiedarbība, pat ja tā ir tikai vēstule internetā. Arī otrs cilvēks, izlasot tavu vēstuli, reaģēs atbilstoši savai zemapziņas pieredzei un pagātnes atmiņām. Mēs vienmēr izvēlamies un mūs uzrunā tieši tas cilvēks, kas sevī risina tādas pašas psiholoģiskās problēmas, kā mēs, tā teikt „līdzīgs pievelk līdzīgu”, vai „pazīstamais pieķeras pazīstamajam”. Atrodot vēstulē „kopīgu valodu” ar otru, šis cilvēks mums kļūst it kā tuvāks, pazīstamāks, mēs kļūstam drošāki komunicēt ar viņu. Tomēr iepazīt cilvēku dziļi un patiesi nav iespējams īsā laikā. Reizēm tam nepieciešama visa dzīve.
Vai sievietei ir pieklājīgi pirmajai uzrunāt vīrieti? Gan sociālajos tīklos, gan reālajā dzīvē sieviete var droši spert pirmo soli, raidot iedrošinošus signālus. Ja vēlies iepatikties un uzrunāt vīrieti, uzsāc vieglu sarunu – it kā nejauši, garāmejot pasaki kādus atzinīgus vārdus, palūdz padomu jautājumā, uz kuru viņš būs kompetents atbildēt, izsaki vai aizsūti kādu atzinīgu frāzi un apbruņojies ar pacietību. Ja arī vīrietis jutīs simpātijas pret tevi, gaidi turpinājumu. Ja vīrietis neizrāda nekādu interesi par tevi, neatbild, klusē vai izvairās, ļoti labi redzot tavas jūtas pret viņu – samierinies ar to. Viņam tu neinteresē, viņam nav nekādu jūtu pret tevi.
Galvenais, nesāc fantazēt, ka vīrietis tev neatbild, jo ir ļoti aizņemts darbā vai ir pārlieku kautrīgs un tev bija jābūt aktīvākai. Nemēģini atzīties jūtās vīrietim, kuram nav jūtu pret tevi, jo tā tu izskatīsies smieklīgi un neveikli. Ir radies iespaids, ka sievietēm, mūsdienās kļūstot daudz neatkarīgākām un pašpārliecinātākām, ir vecmodīgi ļaut vīrietim justies kā iekarotājam. Tomēr prātīga sieviete ļaus vīrietim sajust šo varu, nemainot gadsimtos nostiprinājušos stereotipus, tajā pašā laikā saglabājot savu sievišķo pašcieņu un neuztverot šo vīrieša uzvedību kā pazemojumu. Ja gribi mainīties lomām un kļūt par pārlieku aktīvu un vadošu iekarotāju – ņem vērā, ka noķersi tieši tos vīriešus, kas vēlas būt noķerti – tie var būt arī nedroši, par sevi nepārliecināti, kompleksu mākti eksemplāri.

PIRMS SATIECIES – IEPAZĪSTI
Gadās, ka sarakste bijusi nu tik jauka, ka liekas – esi satikusi savu dvēseles radinieku, taču satiekoties saproti – ir galīgi garām. Sarakstē ir grūti saprast, vai cilvēks stāsta taisnību, kāds ir viņa raksturs, intereses, skatījums uz dzīvi. Veidot dziļas un ilgstošas ​​attiecības ir iespējams tikai reālajā dzīvē.  
Lai kaut nedaudz saprastu, kādas intereses jums kopīgas un kas par cilvēku ir jaunais paziņa, vari uzdot jautājumus par viņa draugiem. Pavaicā, vai viņam ir kāds draugs no skolas laikiem, kādas kopīgas nodarbes viņus saista vēl tagad. Ja viņš neko negrib stāstīt par draugiem, iespējams, ka tādu nav vispār vai tie ir, piemēram, no kriminālajām aprindām. Arī sarakstes partnera atbildes uz jautājumiem par iecienītajām sporta nodarbēm, par dzīves mērķiem un sapņiem, par to, kā pavada brīvo laiku vai un kādus spirtotos dzērienus viņš lieto, arī ļaus izdarīt zināmus secinājumus. Katrā ziņā šādai iepazīšanai ir vērts ziedot savu laiku, jo tikai tā gūsi iespējami lielāku izpratni par to, vai šo kandidātu ir vērts sastapt arī reālajā dzīvē.
Jau uzreiz izlem, vai vērts saraksti turpināt ar cilvēku, kurš pirmās vēstules piecos vārdos pieļāvis 15 kļūdas, izmanto necenzētus vārdus, raksta pārāk gari un skaisti (iespējams, viņš tādas tipveida vēstules sūta visām pēc kārtas vai arī ir attiecīgā saita mēbele). Protams, nav jēgas turpināt saraksti arī ar tiem, kas jau pirmajā vēstulē piedāvā satikties seksam (protams, ja vien tas nav tieši tas, ko tu meklē). Dīvaina personība var izrādīties cilvēks, kurš vienā dienā sarakstē šķiet pilns optimisma, bet nākamajā dienā žēlojas par slikto dzīvi.
9 komentāru
 1. Ha, ha! Reiz internetā iepazītu puisi satiku dzīvē un bija nu pavisam garām. Brīdī, kad viņu ieraudzīju pat pagāju garām un domāju iet tālāk, bet pieklājības dēļ atgriezos un pēc 20 minūtēm piespiestas sarunāšanās mēs šķīrāmies. Atceros šo pasākumu kā jautru un samēra pamācošu.

 2. Principā, es esmu par iepazīšanos internetā, bet “darbs” tajā visā gan jāiegulda pamatīgs :).

 3. man liekas, ka mīnuss – iespējas un kandidātu tik daudz (it kā), ka grūti meklējumos apstāties

 4. Pirms pāris gadiem ar māsu eksperimentējām ar iepazīšanas portāliem. Tur var atrast visādas pērles 😀
  Galvenie secinājumi:
  – daudzi vīrieši tik tiešām ir vientuļi un grib atrast otro pusīti
  – jāatbild asprātīgi, gudri, bet ne aizvainojoši, jo puišiem patīk intelektuālas meitenes
  – neievelc saraksti garumā, ja ir iekšā, ka vajag satikties – satiecies, bet ja randiņš neizdevās, uztver to kā jautru piedzīvojumu
  – NEMELO! Nav nekādas jēgas sastāstīt par sevi nepatiesību, jo LV ir ļoti maza un visi visu zina
  – laicīgi apstājies un atgriezies realitātē, pie īstām sarunām ar īstiem cilvēkiem 🙂

  Mani i-neta randiņi beidzās ļoti veiksmīgi. Es satiku savu tagadējo draugu un mums būs mazais!!!

 5. Man ar ir veiksmīga pieredze ar iepazīšanos internetā. Iepazināmies-pusgadu bijām draugi un tad notika kkāds klikšķis un aizgāja.
  Priecīga,ka viss tā sanāca-nu jau gandrīz gadu esam kopā. 🙂

 6. Man ir veiksmigs stasts par iepazisanos interneta.Nu jau vairak ka 7 gadi un ir divi mazi mīluļi.Brinumi notiek,tad kad tos viss mazak gaida..

 7. Mūsdienās ir pavisam normāli iepazīties internetā. It sevišķi tiem, kuri ir darbos aizņemti, neiziet cilvēkos utt. Arī es esmu iepazinusies internetā. Vienreiz ilgi nebiju ar viņu kopā, bet otro reizi – veiksmīgi 🙂 Jau gandrīz gadu dzīvojam kopā 🙂 Lai veicas, visiem, kuri vēlas pamēģināt 🙂

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.