Vingro un jūties brīnišķīgi!

Garie rudens vakari ir īstais laiks, lai sāktu rūpēties par savu labsajūtu. Kā to realizēt? Katrai noteikti ir sava recepte, bet es iesaku sākt vingrot! Pozitīvs efekts būs arī tad, ja vingrosi mājās, taču vari doties arī uz sporta klubiņu. Neko savas veselības labā neatliec uz rītdienu, bet sāc vingrot jau šodien. Šoreiz pastāstīšu kā saņemties un sevi iedvesmot labam sākumam.

    · Atceries, ka katrai vingrošanas dienai ir nepieciešams kāds pamudinājums, iedvesma un labs padoms. Dodies ārā, baudi rudeni. Aktīvai pastaigai ir īstais laiks. Soļo enerģiski.

    · Rodi iedvesmu labā grāmatā par vingrošanu vai lasi speciālistu ieteikumus žurnālos. Atrodi nepieciešamo un labāko tieši sev. Publicētu vingrojumu aprakstus pārlasi rūpīgi, pievērs uzmanību  detaļām, lai viss izdotos precīzi.

    · Ja vingro mājās, tad Tev ir jāatbrīvo vieta paklājiņam uz grīdas. Vingrošanas paklājiņa vietā vari izmantot salocītu segu vai lielu dvieli.

    · Tā vietā, lai ar draudzeni dotos uz kafejnīcu labāk ejiet vingrot kopā. Rezultāts būs vēl labāks, varēsiet viena otru pamudināt, paslavēt un atbalstīt.

    · Svarīgi, lai katru kustību Tu veiktu ar prieku. Lai vingrošana ir viena no tavām baudām. Priecājies par savu ķermeni. Atceries, ka arī smaids ir nozīmīgs vingrinājums.

    · Ieklausies intuīcijā. Ja par kāda vingrojuma izpildījumu šaubies, tad labāk izvēlies ko citu. Iekšējā balss par mums rūpējas, tādēļ ir svarīgi to attīstīt. Tas palīdzēs Tev izvairīties no kļūmēm.

    · Savu vingrošanas programmu sāc ar mazumiņu. Sākumā pamēģini vienu vingrojumu guļus pozīcijā un Tu sajutīsi, kā asinsrite paātrinās. Tas dos enerģijas pieplūdumu.
 
    · Lai labāk veiktos vingrošanā sāc pievērst vairāk uzmanības savam ķermenim. Pavēro savu ķermeni visas dienas garumā. Vēro kā kusties. Padomā kāda ir Tava stāja. Varbūt sajutīsi kādas saspringuma vietas savā ķermenī. Labi izjust savu ķermeni ir svarīgi ne tikai sportiskās aktivitātēs, bet arī ikdienas darbībās.

    · Ilgi nedomā un neplāno, bet kad esi gatava vienkārši sāc! Reizēm pat vairāk enerģijas ir jāpieliek, lai kaut ko nedarītu, tādēļ netērē laiku.

    · Atceries par vingrošanu savā ikdienā. Atceries iztaisnot muguru, ievilkt zodu. Kad jāstāv- stāvi uz abām pēdām vienmērīgi nevis sagāzusies uz vienu pusi. Kad sēdi, nesakrusto ceļus. Vienmēr ej ar enerģiskiem soļiem. Atceries, ka ilgstoša sēdēšana nav laba ķermenim, tādēļ ik pa laiciņam piecelies un izkusties. Kaut tikai pasoļo. Ja tomēr jāsēž ilgstoši, tad centies muguru turēt taisnu. Izvairies no sliktas stājas ik dienu.

    · Pēc katras vingrošanas nodarbības neaizmirsti sevi paslavēt!

Raksts tapis sadarbībā ar www.vivido.lv
 

 

 
 

 

5 komentāru
  1. man patiik majaas vingrot,biezhi skatos kadu parraidi un griezhu rinkji un shajas saulainajas dienas eju garas pastaigas pirms un pec darba neskatoties uz attalumu liidz majam!

  2. Zodu ievelk, tad kad iztaisno kaklu vienā līnijā ar mugurkaulu, tādā veidā mugurkauls ir pilnībā iztaisnots. Jogā šo dara, jo tad arī eneģija pareizi aizplūst uz galvu!

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.