Vai proti parūpēties par ādu vasarā?

Beidzot piedzīvojam patiesi saulainās vasaras dienas, bet tas var nozīmēt ne tikai patīkami pavadītu laiku un saules peldes, bet arī lielāku slodzi ādai. Vai maz zini, kā pareizi rūpēties par ādu vasarā? Atbildi uz šo jautājumu devāmies noskaidrot pie skaistumkopšanas salona Gundega kosmetoloģes un aromterapijas speciālistes Svetlanas Černuhinas.

Vasarā ļoti svarīga ir ādas mitrināšana. Ja ziemā dienai lietojam barojošu krēmu, bet naktī mitrinošu, tad vasarā viss ir otrādi. Dienai jālieto mitrinošs krēms. Mitrināšana jāveic ne tikai ar mitrinošu krēmu palīdzību, bet būtu ļoti ieteicams seju dienas gaitā apsmidzināt ar destilētu ūdeni. Ūdens flakoniņus tieši šim nolūkam var iegādāties aptiekās. Tos piedāvā gan Vichy, gan Avene, gan Evian u.c.

Iespējams ādu mitrināt arī ar hidrosolu, kuru var izvēlēties, ņemot vērā ādas tipu un tās veselības stāvokli. Hidrosols ir ūdens, kas veidojas destilācijas procesā pēc dažādu ēterisko eļļu iegūšanas. Tas var būt ar lavandu, salviju, rozi, majorānu, pelašķi un daudzām citām piedevām. To var lietot arī kā parastu toniku. Lai lietotu to izmidzināmā veidā, tas jāpārlej īpašā pudelītē ar izsmidzinātāju, kuru arī iespējams iegādāties dabas produktu veikalos. Tad to var ērti nēsāt līdzi somiņā un pēc sajūtas dienas gaitā samitrināt seju.

Runājot par krēmiem, vasarā tiem noteikti jābūt ar saules aizsargfiltru, jo saules stari bojā ādas hidrolipīdu mantiju. Ja tā ir bojāta, pa šiem caurumiņiem ādas dziļākajos slāņos iekļūst brīvie radikāļi, kas mazina spēju cīnīties pret dažādiem toksīniem, šlakvielām, traucē attīrīties ādai dabīgā veidā. Tāpēc nepieciešams šis aizsargfiltrs. Mēs par to sākam domāt diezgan vēlu, bet saule īstenībā kļūst aktīva jau martā un tāda turpina būt līdz pat septembrim.

Lai gan to tik ļoti negribas dzirdēt, sauļoties vispār nav veselīgi. Bet saulīti tomēr vajag, arī D vitamīns nepieciešams, līdz ar to saules peldes ir ieteicamas, vienīgi tām nevajadzētu būt ilgākām par 20 minūtēm. Intensīvi sauļojoties, āda atūdeņojas un ļoti ātri noveco.

Jālieto speciāli sauļošanās aizsargkrēmi. Vēlams, lai sākumā šim krēmam būtu augsts aizsardzības koeficients (20-25), nevis zems, kādu mums parasti gribas izvēlēties, domājot par labāku iedegumu. Arī šādi – piesardzīgi un neilgi sauļojoties, iedegums izveidojas, tikai lēnāk. Labā ziņa ir tā, ka šāds iedegums arī ir daudz noturīgāks nekā dažu dienu laikā intensīvas sauļošanas rezultātā iegūtais. Lēni un pakāpeniski iegūts iedegums var saglabāties pat visu rudeni. Ja tomēr gadījies saulē būt ilgāk, pēc tam noetikti vajadzētu lietot krēmu pēc sauļošanās. Visas firmas, kas piedāvā sauļošanās krēmus, piedāvā arī pēcsauļošanās līdzekļus.

Ādas attīrīšanai jālieto skrubis. To var lietot reizi vai divas nedēļā. Skrubim nevajadzētu būt rupjam un ļoti abrazīvam. Skrubjus var pagatavot arī mājās, kas būs arī daudz veselīgāk, kā arī lietot dabīgos skrubjus, kas atkal iegādājami šajos pašos dabas produktu veikalos. Attīrīšanai var izmantot arī mālus, bet noteikti jāpārliecinās, ka tie ir attīrīti. Aptiekā, pērkot mālus, uz iepakojuma meklējiet apliecinājumu, ka tie ir attīrīti. Šiem māliem var pievienot arī samaltas auzu pārslas, kaltētus mežrozīšu augļus, mandeles un arī tējas. Var piepilināt kādu pilienu ēteriskās eļļas. Ļoti labs skrubis ir kafijas biezumi. Sejas skrubim gan jābūt smalkākai konsistencei nekā tam, ko var lietot ķermenim.

Mājās gatavotas sejas maskas ir laba lieta, tikai lietot vajadzētu tādus produktus, par kura izcelsmi un audzēšanas metodēm ir droša informācija. Vecmāmiņas zemenes un gurķi būs paši labākie, bet Mārupes gurķi labāk uz sejas nelikt. Lai pārbaudītu, vai uz kādu no izvēlētajiem produktiem nav alerģijas, konsistenci pasmērē aiz auss vai roku locītavu iekšpusē. Ja, piemēram, ēdot zemenes, ir alerģiska reakcija, tas nenozīmē, ka tā parādīsies arī lietojot tās ārīgi.

Par mājās gatavotām sejas maskām lasi rakstu šeit: http://skaistumsunmode.espati.lv/index/view/id/1045/Garda-skaistumkopsana/

3 komentāru
  1. Pilnīgi droši, ka Mārupes gurķos ir pilns ar visadām vielām, kas paātrina augšanu, nogatavošanos un sazin vēl ko.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.