Grēksūdze

Esmu situācijā, ka ne ar vienu nevaru par šo tēmu Neko parunāt! Tad nu esmu sākusi apmeklēt jūsu portālu ar sadaļu Grēksūdze, kur daudz un dažādi cilvēki raksta par to, kā dzīvē iet vai arī neiet. Tur reizēm cilvēks var spēt sevi iedvesmot uz lielākiem darbiem.

Tad nu sākšu ar galveno. Divus ar pus gadus dzīvoju kopā ar vīrieti, mīlēju līdz bezsamaņai. Spēju tik visas viņa iegribas aptekalēt. Strādāju divos darbos, lai tik viņam no algas paliek vairāk naudas mašīnas remontam un sev pašam! Neko neprasīju, mājās visu maksāju un pirku es. Mīlēju līdz pēdējam. Tad nu viņš sāka izrādīt savas nedienas ar staigāšanu pie vienas sievietes un otras, centās sapazīties ar interneta starpniecību un visos iespējamos veidos. Tērzēja, aicināja uz tikšanām.

Es to uzzinot, protams, kā jebkura sieviete, sadusmojos un izteicu piezīmes, ka attiecības ir jābeidz. Tad, protams, sākās, kā vienmēr, vīriešu lūgšanās un skraidīšana riņķī, lai tik nebūtu jāpienāk pie galīgā punkta "šķiršanās". Kā vienmēr mīloša sieviete, visu piedevu un aizmirsu. Tad nāca citas nedienas ar dzeršanu un iekaustīšanu, esot kādā atpūtas vietā kopā. Arī to pāris reizes spēju piedot. Spēju piedot arī lamas katru dienu! Par to, ka vairs nespēju tikt galā ar diviem darbiem pa 18h dienā un aptekalēt vēl viņu līdz pēdējam sīkumam.

Bet tad nāca lūziens, vairs to fiziski nespēju un domāju, kādēļ man tas vajadzīgs. Esmu vēl tik jauna, lai sabojātu sev dzīvi ar tādu cilvēku. Pieņēmu galīgo lēmumu un sakravāju viņa mantas, aizvedu tās pie viņa tēva, kur viņš pirms tam dzīvoja. Tā lieta bija izdarīta – process par mantu kravāšanu bija izdarīts, protams, kā vienmēr, bija arī lūgšanās un raudāšana, solījuma došana, bet tomēr spītīgi paliku pie lēmuma, ka jāsavāc sevi. Bija ļoti smagi, jo prātam neaptverami mīlēju to cilvēku. Pirmajā momentā strādāju un tikai kopā ar draudzenēm skraidīju no vienas izklaižu vietas uz otru, lai nebūtu jādomā par sāpīgo šķiršanos. Bet vakarā, mājās ielienot gultā, vienalga bija tukšuma sajūta. Vēl tagad tā dzīvoju – vienos tusiņos, darbos, un sajūta, kur ir tikai tukšums 🙁

Nesen ieraudzīju viņu ar jauno draudzeni pie sava darba. Nodomāju – ātri gan pāriet viņa mīlestība, vēl pirms nedēļas teica, ka vēlas būt kopā un mīl stipri, bet nu jau jauna dāma pie sāna. Protams, ka greizsirdība mocīja vēl līdz šim rītam. Nespēju to pārdzīvot. Tas ir kā morāls terors starp mīlestību un sāpēm. Es nespēju tā dzīvot kopā, bet vēl joprojām mīlu.

Nezinu, kas man būtu pašlaik nepieciešams – ceļojums prom, kāda cita sievišķīga nodarbe, rehabilitācija kādā centrā, spilgtas vizuālas pārmaiņas??? Morāli esmu iztukšota! Ir smagi to visu piedzīvot. Tāpēc vēlējos jums uzrakstīt un varbūt komentāros, ko raksta cilvēki, smelšos spēku un iedvesmu cīnīties dzīvē tālāk. Tiešām paldies, ka ir tik lielisks portāls.

19 komentārs
 1. Tu jau esi spērusi nozīmīgākos soli, izlikusi viņu pa durvīm. Dieva dēļ nedomā ne par kādiem atpakaļceļiem. Uzspļaut uz citu sievieti, jo padomā, cik viņa būs nelaimīga. Un vīrieši tieši tā pārdzīvo kaut kādu šķiršanos, viņi ātri atrod kaut ko vietā.
  Ir jau dažadas sievietes – tu arī mazliet izklausies pēc mazohistes. Kā vispār var nolaisties TIK zemu vīrieša dēļ??? Var jau teikt, ka pati esi vainīga, ka ļāvi pret sevi šādi izturēties, jo kāpēc ne, ja tā var dzīvoties, ja tu tā pieļauj? Ar savu rīcību tu tiešām pierādi, ka vairs neesi gatava samierināties, un malacis, ka iztrieci viņu. Ja ir iespēja, aizbrauc kaut kur, kāpēc ne?

 2. Noteikt palutini sevi (masāža, dāvaniņas..) un aizej pie kāda speciālista to visu izrunāt, lai atkal neiekristu ar kādu tamlīdzīgu tipiņu.
  Ja gribi, lai viņam sāp – dzīvo savu dzīvi un neliecies par viņu ne zinis.

 3. Daudz no viņa esi piecietusi – pietiks. Nedomā par labo, kas bijis..
  Paballējies, nopērc jaunas kurpes un aizej uz masāžu. Tas liks justies mazliet labāk..bet tā īsti var līdzēt laiks un īsts vīrietis pie sāniem.

 4. Paldies meitenes par uzmundrinosiem vardiem 😉

  Es noteikti centisos nemt vera visus padomus .

 5. …ballites noteikti naks Tev par labu, ja lausies uzmanibai, ko pret Tevi izradis citi tas dalibnieki…

 6. Skarbi, bet man bija kas lidziigs – pasaizliedziiba, rupes, neko vinam neprasot . Sanemos un aizgaju. Ari vins atri atrada citu, turklat ar to nekautrejas, kaut arii vislaik dievojaas, ka grib tikai mani, ka jadara viss, lai butu kopaa. Pardzivoju, jo viss likaas tik vien ka apmaans. Pec ilgaka laika – gada (??) saprotu – ir jamil sevi, tad lidz tadai situacijai nemaz nevar nonaakt. Tik vel jo projam nesaprotu vai ta aizraushanas ar citam sievietem neilgi pec skirsanas bija vienkarshi aizraushanas vai vins teica taisnibu, ka grib but kopa?

 7. Dažkārt man šķiet, jo vairāk jūs, sievietes nicināt, jo vairāk jūs vīriešus mīlat – spriediet pašas, kaut no šī grēksūdzes teksta… bet ja jūs lolos un aplidos, tad to vīrieti uzskatīs par lohu kurš obligāti ir jākrāpj – diemžēl tāda ir mana dzīves pieredze.

 8. Jo ātrāk izmetīsi no galvas, jo labāk priekš Tevis. Viegli teikt, bet pacenties. Nekad nekāp vienā upē divreiz!

 9. Man prieks par Tevi, ka esi saņēmumsies un izbeigusi šīs attiecības!! Nemaz nedomā atgriezties tajās – jo TU TO NEESI PELNIIJUSI! 🙂
  Protams ir vienkārši dot padomus citiem.. bet es pie tā nonācu tikai pēc 1 gafa psihoterapijas.. 😉 Vēlu, lai Tev tas notiktu vieglāk!

  Dzīvo SEV! 🙂 un tad ar laiku noklusīs bēdas un sāpes par bijušajām attiecībām.. 😉

 10. Raksts atbilst redzetam dzive,pazistu kadu Rigas skolotaju -logopedi, kas nedelas nogales pavada tīrot savam draugam gan privatmajas teritoriju,gan privatmaju, gan svetdien gatavo uz nakamo nedelu partikas krajumus, gan vizina miloto ar savu masinu pa plašo Latviju, kaut milotais savu masinu ir ieziemojis un pašauj brīvajos brīžos pa “kreisi”, tas viss notiek milas sakuma, i vel gads nav pagājis draudzībai

 11. Es domā, ka palīdzēs daudza laba seksa. Kaut vai masturbēšana. Nav ko kaunēties un atstāt šo baudu, ko vari pati sev sagādāt, novārtā!

 12. Dāvanas, balītes, vairāk darba ………….. u.t.t. nedomāju. Tev vajag atbrīvot sevi, domas, izmest no sevis saspringtumu un negatīvās emocījas. Bērni, brīva daba, lauki, paskaties apkārt, tagad ir vasara, atpūties izbaudot apkārtni visu to ko dod daba, izbaudi saules starus, lietus pilienus – to visu uz savas ādas, nedomājot par to, kā Tu izskatīsies vai ko domās citi. Ogas, augļi, mežš – visu sagādā pati, nevis pērc. Bērni – palīdzi kādam mazulim, kuram neviena nav. Nav nekā patīkamāka par maza bērna laimi un jūs abi jutīsieties laimīgi. Tikai tā Tu jutīsi, ka bez pilsētas, nemitīgā laika zuduma, stresa, miega zuduma ir vēl kas, daudz reiz svarīgāks un patīkamāks. Ielaid sevī mieru un prieku.

 13. Bet tu tak vinjam neljauj buut par viirieti, miiljaa!!!!! Traka vai visu aptakeleet. Lai arii viirietim tas skiet eerti un patiikami, bet katrs viirietis TIK UN TAA grib justies kaa lauva SAVAI SIEVIETEI blakus!!!

 14. Tā turpini!Nepadodies…Būs grūti tikt pāri,bet cīnies…Tāds vīrietis Tev nav vajadzīgs..Izbaudi,ka vari dzīvot sev nevis visu laiku kalpot citam!Un vēl piedevām, kurš nav Tevis vērts!Es ar Tevi!

 15. nesapratu ka te nokljuvu bet palasit verts!Nu labi piekritu iespejams var taa milet,bet vai nekad nav bijusi velme iztaujat vinja sapjus,izrunat,varbut vajadzeja tikai kadu mazuminju,kas netika atklati apspriests,
  hm…iepazishanas,un kas JUS dargas uz piekto vestuli skrieniet tikties?stulbi!
  dodiet cilvekam kuru miilat briivibu,un jus uzzinasiet vai vinjsh jums pider,vai jebkad ir piederejis. Visjaukaakas uz shis planetas,par vissu vajag RUNAT ar savu partneri,PAR VISSU,kas patik,kas ne.ko gribetu,ko ne.jums kad vajag,,,,,esat taaaadas lapsinjas:))solidaritate es saprotu…bet kas par modi padomdevejaam kaapt uz tulznaam.pashas arii salaidushas visu deelii.
  Zakjeniit!!!!gan viss buus labi!,nebuus labi….ar buus labi!!

 16. Nezinu, vai manu kom. kāds lasīs, bet… Es kopā ar savu ļoti mīļoto vīru nodzīvoju 15 gadua, tai skaitā pēdējos divos viņš periodiski nodzērās. Šī problēma viņam bij jau pirms mūsu kopdzīves, bet es pieliku visas pūles, lai palīdzētu viņam no tā izkļūt. Dzīvojām, apzinādamies, ka ļoti mīlam viens otru. Strīdējāmies, gan vairāk mīļi dzīvojām. Ar dzeršanu problēma bij tā, ka viņš izmaiņījās dzērumā līdz nepazīšanai, kļuva agresīvs. Tā kā pirms dažiem gadiem bij galvas audzēja operācija, dzert nedrīkstēja ne pili. Man tas kļuva neizturami, biju nomocīta līdz pēdējam. Iesniedzu šķiršanu, teicu, ka nevaram palikt kopā.”Ja mans noteikums bij – ārstēties no alkoholisma, tad tas netika respektēts. Mēs bijām izgājuši caur uguni un ūdeni, viņš mani mīlēja varbūt stiprāk par mani, bet nespēja ar sevi tikt galā, kaut es būtu atbalstījusi visādā ziņā. Pēc šķiršanās tiesas sākām dzīvot katrs savā istabā, bet viņš turpināja dzert, kamēr atlaida no darba. Un pēkšņi nķošā dienā viņš savāca mantas un aizbrauca… Ģimenes “draugi” saveda viņu ar savu kaimiņieni, un viņš aizgāja, jo ir tāds vīrietis, kurš nespēj dzīvot pats par sevi. Kopš pirmās diena spēc aiziešanas viņš sāka nenormāli dzert un gada laikā nodzērš pavisam. Viņa izlika viņu no mājas kā stāv, paturot visas mantas. Viņš apmetās pie bomžiem. Visu to gadu viņš nemitīgi meklēja atpakaļceļu, lūdzās, un… dzēra. Zvanīja, sūtīja SMS… Regulāri nāca pie manis, gan skadrā, gan piedzēries… Es nepiekritu nekam, ja vine viņš gribētu ārstēties. Sirds man lūza, neko citu nespēju domāt ne brīdi, tikai par viņu. Un pēkšņi viņš nomira. Bomžu miteklī uz grīdas. Naktī, kad es lūdzu Dievu, lai atsūta beidzot man un viņam mierīgu dzīvi!… Vienlaikus ar manu lūgšanu viņu pieņēma Dievs… Abas ar meitu apbedījām. Ir jau ceturtais mēnesis kopš tās dienas. Es jūku prātā, un tagad lūdzu Dievu, lai paņem arī mani tur – pie mana mīļā… Un es joprojām šaustu sevi, ka varbūt es vēl varēju kaut ko darīt… Viss par vēlu kaut ko domāt un mocīties pašpārmetumos. Vairs nav un nekad vairs nebūs. NEKAD.
  Bet nav divu vienādu gadījumu. Es dzīvoju ar viņu mīlot un tiku mīlēta. Un es turpinu mīlēt, jo… nekas jau nezūd, ja mīlam. Tikai no manis netika prasīts, lai aptekalēju, jo aptekalējām mēs viens otru. Tas būtu nepieņemami – sievietei līst uz vēdera kāda priekšā, skaidri apzinoties, ka tu viņam esi kalpone, apteksne… To gan ne. Bet katrai novēlu būt mīlētai.

 17. Vispirms jau vajadzētu sākt saprast, kas tad ir mīlestība. Cilvēki šos vārdus saka viens otram tad, kad jūt kaisli, fizisku tuvību, bet sekss jau nav mīlestība. Ja cilvēks patiesi mīl kādu, tad viņš nekad nedarīs neko tādu, kas šo otru cilvēku varētu sāpināt.Tas, ka cilvēks saka-es tevi mīlu, es bez tevis nevaru dzīvot, vairāk norāda, ka viņš visvairāk mīl sevi. Mīlestībai ir jāizpaužas darbos. Esmu laulībā 40 gadus un esmu sapratusi, ka vissvarīgākā mīlestības izpausme ir atbildība. Ja esi nodibinājis ģimeni ,ja ir bērni, tad vairs nevar domāt tikai par savām labsajūtām. Ja bērnu nav, tad nevajag mocīties kopā, vēl jo vairāk, ja laulība nav noslēgta. Diviem cilvēkiem vajadzētu dzīvot harmonijā, nevis karojot vienam ar otru. Un nevajadzētu aizmirst, ka ir Dievs, kas visas lietas gudri sakārto, uztici savu dzīvi Viņam un dvēselē ienāks MIERS.

 18. Ar mani ir bijis līdzīgi… Tikai punktu pirms manas max robežas sasniegšanas pielika viņš pats. Ar sāpi sirdī, tomēr saprotot, ka tas ir uz labu un ka tā tāpat nebūtu dzīve, dzīvoju uz priekšu. Un kad atkal atplauku un sāku baudīt dzīvi un justies brīva un laimīga, viņš to sajuta un sāka nožēl to, ko ir zaudējis. Tikai tad nāks atskārsme, ka to vairs negribu nemaz un viss notiek tikai uz labu un jā, zaudētājs ir tikai viņš.
  Tu tiksi pāri, tas Tevi norūdīs, lai nākamreiz “atlasītu” un neiekristu. Galvenais ir atrast to, ko vēlies priekš sevis – sporta nodarbības, valodas apguve, grāmatas vai ceļojums, kas tāds, kas ieguldot sevi Tevi dara laimīgu! Lai izdodas! 🙂

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.