Stunda laika – uz priekšu!

Lai gan pusdienas pārtraukums ir paredzēts maltītei, iespējams, šodien neesi izsalkusi vai kaut ko paķēri turpat, pie ofisa galda sēžot. Tāpēc izmanto to citiem mērķiem. Viena stunda ir tik daudz!

Lai gan dažkārt, pie darba galda sēžot, šķiet, ka diena ir gara, bieži vien mums pietrūkst laika būtiskām lietām. Izdarīt šikus, bet laiku prasošu darbiņus, piezvanīt kādam, palutināt sevi vai vienkārši atvilkt elpu un paraudzīties apkārt.
 Ir dienas, kad pusdienas pārtraukumu vēlams izmantot tieši tā, kā tas paredzēts, dodoties uz tuvējo kafejnīcu vai restorānu un ieturot gardu, nesteidzīgu maltīti. Bet ir dienas, kad ēst negribas. Tad vari izlīdzēties ar jogurta kārbiņu vai kādu citu uzkodiņu, kuru var notiesāt turpat pie datorgalda, bet brīvstundu izmantot daudz noderīgākām nodarbībām. Lūk, desmit ierosinājumi no espati.lv puses, kuru realizēšanai nepieciešama stunda. Esam pārliecinātas, ka tev pašai ir vēl vairāk ideju, kā lietderīgi pavadīt šo laiku dienas vidū.

    •    Daudz laika aizņem dažādi telefona zvani. Ja dienas vidū nevēlies nekur kustēt, tos vari veikt turpat no ofisa. Ielien kādā klusākā stūrītī, kur nevienam netraucē, un sāc. Piezvani ģimenei (vīram un bērniem) un uzzini, kā viņiem iet, atceries arī par omi, kura noteikti gaida mīļotās mazmeitas zvanu. Tāpat arī veic sadzīves zvanus, piezvani uz veļas mazgājamo mašīnu remontdarbnīcu, noskaidro, vai sludinājums par tevi interesējošā dzīvokļa īri vēl ir spēkā, un sarunā laiku, kad varēsi to apskatīt. Palūkojies internetā, ko labu tavam atvaļinājumam piedāvā tūrisma aģentūras. Lai gan tie visi ir sīkumi, kopumā ņemot, tie nozog tavu brīvo laiku vakarā, turklāt daudzus, kā, piemēram, remontdarbnīcu, vēlās stundās sazvanīt nemaz nevarēsi.

    •    Veic sīkdarbiņus. Aiznes uz tuvējo apavu darbnīcu vecās kurpes, salabo ķēdīti un ieej bankā paņemt sava konta izrakstu. Iespējams, tev vēl paliks laiks, lai ieskrietu tuvējā fotodarbnīcā pēc savām brīvdienu bilžu izdrukām. Tas viss prasa pāris minūtes, bet kopā salasās pat stunda. Pie reizes būsi nedaudz izvēdinājusies, kamēr no vienas vietas nokļūsi citā.

    •    Pusdienas pārtraukums ir arī labs laiks, lai izķemmētu tuvējos veikalus un noskatītu sev vajadzīgo. Iespējams, jau sen meklē zābakus, tad nu velti šo stundu tam, lai apskatītu, kas atrodams veikaliņos, kuri atrodas tava darba tuvumā. Iespējams, ka tur paslēpušies īsti dārgumi, un pie reizes ietaupīsi laiku brīvdienās, ko varēsi pavadīt kopā ar ģimeni un mīļoto.

    •    Ja vēlies iegūt braukšanas tiesības, pusdienas pārtraukums ir labs laiks braukšanas nodarbībai. Vienojies ar instruktoru, ka viņš noteiktā laikā savāks tevi pie darba, un stundu braukā pa pilsētu, apgūstot jaunas iemaņas. Būsi lieliski apvienojusi lietderīgo ar patīkamo – uz stundiņu izmetusi no galvas visas darba domas un apguvusi ko patiešām noderīgu.

    •    Iespējams, tavs bērns jau laiciņu sūdzas par bērnudārza audzinātāju. Pusdienu pārtraukumā (ja vien tas nav laikā, kad bērni grupiņā guļ) vari negaidīti ierasties bērnudārzā. Pirmkārt, tu redzēsi, kas grupiņā notiek laikā, kad vecāki nav klāt, otrkārt, varēsi aprunāties ar audzinātāju mierīgākā atmosfērā un varbūt atrisināt problēmu.

    •    Pusdienlaiks ir ļoti piemērots, lai uz mirkli saskrietos ar draudzenēm un patrītu mēles. Tase kafijas un kāds kārums tuvējā konditorejā vai vieglas pusdienas kafejnīcā apvienojumā ar lielisku kompāniju ir labākais līdzeklis pret ikdienas stresu un burvīga iespēja, kā dienas skrējienā neaizmirst par cilvēkiem, kuri tev svarīgi.

    •    Ja vien tavas darba vietas tuvumā ir sporta zāle, varbūt tieši pusdienas pārtraukumā vari paspēt nedaudz izvingroties. Tas palīdz mazināt spriedzi un atgriežoties jutīsies daudz mundrāka, lai turpinātu ražīgi strādāt. Jāatzīst gan, ka tad tev būs nepieciešams nedaudz vairāk laika nekā stunda.

    •    Šai stundā vari veikt arī ko savas veselības labā. Ar stundu būtu jāpietiek, lai varētu doties uz profilaktisko apskati tuvējā medicīnas centrā. Iespējams, šogad vēl neesi bijusi vizītē pie ginekologa vai arī tev laiks apmeklēt zobu higiēnistu.

    •    Ja vēlies ko relaksējošāku, stundas laikā skaistumkopšanas salonā ar tevi var veikt brīnumus – stunda ir pietiekami ilgs brīdis, lai nokrāsotu matus, veiktu manikīru vai pedikīru. Iepriecini sevi, un darbi noteikti veiksies labāk.

    •    Ja esi saspringta, spa centrā un salonā vari pieteikties uz masāžu. Izgaisinās gan plecu saspringumu, gan dos pozitīvas emocijas.

17 komentārs
 1. Šis ir ļoti labs, tik man stunda tāpat šķiet par maz, ja jādara savas lietiņas 😛 Bet bieži vien izmantoju pusdienas laiku savā labā 🙂

 2. Nu parasti jau šitas tiek apvienots ar pusdienu ātru ‘paēšanu, jo nevaru idomāties, ka cilvēkam diena vidū pietiku ar jofurtu, ja vien viņš neivēro sūru diētu.

 3. pusdienlaikā taču jāatpūšas un jāatvelk elpa, nevis jāturpina dragāt kā vāverei ritenī. šitas izklausījās pēc apzināta katorgas turpinājuma, nevis atpūtas.

 4. N jau, nu jau! Aiziet zābakus aiznest uz labotavu vai ar draudzenēm tēju iedzert, vai pa veikaliem pastaigāt? Tas tiešām tik smagi? Man jau šķiet – taisni otrādi – laba pārmaiņa un atslodze no vāveres riteņa darbā.

 5. A ir kāda, kura pati līdz šitam visam nav dadomājusies? Jeb mēs visas te tādas tip stulbākas esam un nezinam, ko nez pusdienas laikā pasākt???

 6. Šitas laikam ir ieteikumu sarakstiņš valst iestāžu darbinieciem, kurām jau darbā ta īsti nav ko darīt, nu tad visam pusdienas laiku var lietderīgi aizpildīt.

 7. Ai – jauks rakstiņš – nesarežģīts, viegls – nu tāds kā mājas čibas uzvilkt un uzvārīt sev vakara tēju. Pilnīgi nekādas praktiskas jēgas – bet feini:)

 8. kaut kādas pašsarptotamas muļķības – tik tas sporta un spa centra apmeklējums darbdienas vidū drusku dīvaini izklausījās.

 9. Tiešām ir vēl latvijā cilvēki, kuri pusdienas laikā šupo kājas un nezina, ko pasākt? Un daudz ir tādu, kuriem ir laiks pusdienas laikam vispār? Tad jau mums nemaz neiet tik slikti kā man likās.

 10. Mums darbā nemaz nav tik strikti, ka tikai pusdienas laikā vari izskriet savās darīšanās. Ja pati saplāno savus darbus, var iziet arī citā brīdī, piemēram, pie tā paša zobārsta, vai uz vecāku sapulci. Un tad, kad pavisam nestrādājas, var aiziet līdz veikalam, pamērīt jaunas žaketītes.

 11. Mums darbā tieši ta pats. Ja vajag, var izskriet jebkurā laikā, ja vien nav sapulce, vai tiešām viss nedeg. Mēs taču esam pieauguši cilvēki un plānojam savus pienākumus. Protams, izksriešana nevar būt kā sistēma, bet, aj cilvēkam ir pieraksts pie ārsta, tad viņš arī iet un atgriežas pēc tam. Man pat šķiet, ka tas nāk tikai par labu, jo ir izvēdināta galva, pārslēgtas domas un atkal var ķerties pie darīšanas.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.